Jak zwiększyć rozmiar czcionki interfejsu użytkownika Xcode?


15

Poszukałem go i zobaczyłem tylko, jak zwiększyć rozmiar czcionki edytora (rozmiar kodu).

Ale jak mogę powiększyć rozmiar czcionki interfejsu użytkownika?

wprowadź opis zdjęcia tutaj1
@MCCCS Nie, chodzi o to, jak zmienić rozmiar czcionki edytora, a nie interfejs użytkownika, taki jak nawigator projektu lub inne części Xcode. Myślę, że Apple naprawdę nie jest rozważnym rozmiarem czcionki. Nie tylko Xcode, inne aplikacje, takie jak App Store, nie mają ustawień rozmiaru czcionki, co bardzo utrudnia czytanie recenzji aplikacji małymi czcionkami.
Cholerne warzywa

Odpowiedzi:


3

Uważam, że jest to pytanie systemowe, a nie Xcode. Co jest pod kontrolą Xcode jest redaktorem rozmiar czcionki.

Ale pytasz o zmianę czcionek systemowych używanych w menu głównym Xcode, widoku drzewa plików itp.

O ile mi wiadomo, powiększenie w obszarze dostępności jest dostępne tylko w tym przypadku.

„Główne menu Apple”> „Preferencje systemowe ...”> „Dostępność”> „Zoom”


10
To jest frustrujące. Inne znane środowiska IDE, takie jak Visual Studio firmy Microsoft lub Android Studio firmy Google, zapewniają znacznie więcej możliwości dostosowywania interfejsu użytkownika. Mogę zwiększyć rozmiar czcionki interfejsu, zmienić układ itp. Dzięki Xcode jest to po prostu „weź lub zostaw”.
Cholerne warzywa

2
Niestety, jak zauważyłem przez te wszystkie lata, Apple gardzi deweloperami i dają nam minimum, jakie mogą. Sprzedają doskonałość swoim klientom i dostarczają nam kiepskich narzędzi i dokumentacji. Pomyśl o tym, kiedy prawdopodobnie będziesz walczył z dokumentacją i Xcode.
DuckDucking

1
Módlmy się za IntelliJ Idea stworzenia szybkiego IDE rozwoju ...
Fran Marzoa,

@FranMarzoa JetBrains ma IDE dla rozwoju Obj-C / Swift, AppCode. Pamiętaj, że nie zapewnia edytora scenariuszy. peterLamont: Od 1/19 jest to problem, o ile mogę powiedzieć. Jestem w tej samej sytuacji i jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zmiana rozdzielczości, co nie jest rozwiązaniem.
Seamus

1

https://www.tekrevue.com/tip/hidpi-mode-os-x/

Znalezienie tego zajęło mi trochę czasu, ale nie poddałem się, ponieważ czułem, że moje oczy są zbytnio zmęczone!

Jak włączyć tryb HiDPI w Mac OS X.

  • skopiuj to do terminala
  • sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.windowserver.plist DisplayResolutionEnabled -bool true
  • Następnie uruchom ponownie komputer Mac i po ponownym zalogowaniu przejdź do Preferencji systemowych> Wyświetlacze.

Tutaj zobaczysz znane okno preferencji, w którym możesz ustawić rozdzielczość i częstotliwość odświeżania. Większość użytkowników prawdopodobnie będzie miała zaznaczoną opcję „Domyślnie dla wyświetlacza”, która zazwyczaj jest rodzimą rozdzielczością wyświetlacza. Kliknij opcję Skalowane, aby wyświetlić dodatkowe rozdzielczości, a na dole listy zobaczysz jedną lub więcej opcji z dopiskiem „(HiDPI)” dołączonym do ich rozdzielczości. Kliknij jeden z trybów HiDPI, aby włączyć go na żądanym ekranie.

Uwaga: Jeśli po użyciu polecenia Terminal powyżej nie widzisz rozdzielczości HiDPI wymienionych w Preferencjach systemowych, spróbuj kliknąć przycisk opcji „Skalowane”, przytrzymując klawisz Alt / Option na klawiaturze. Ta sztuczka ujawnia dodatkowe rozdzielczości dla wszystkich wyświetlaczy i powinna wymienić rozdzielczości HiDPI, jeśli nie były jeszcze widoczne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.