Czy tworzenie kopii zapasowej przy użyciu wehikułu czasu spowoduje również utworzenie kopii zapasowej wszystkich użytkowników?


11

Mam dwóch użytkowników na moim MBP i IIRC, oba są kontami administracyjnymi. Chcę uaktualnić do Lion GM i mam do tego dmg. Jednak dla bezpieczeństwa chcę mieć kopię zapasową. Nie znam maszyny czasu, która jest nowa w tym ekosystemie.

Czy uruchomienie kopii zapasowej z konta administratora spowoduje utworzenie kopii zapasowej wszystkich danych użytkowników na komputerze? Czy jest to kopia zapasowa 1: 1?

Odpowiedzi:


8

Time Machine tworzy kopię zapasową całego dysku / partycji / woluminu, chyba że specjalnie usuniesz pliki i foldery w „Opcjach”. Wszystkie konta użytkowników są uwzględnione, chyba że odznaczysz je w Opcjach.

Wszystkie te informacje są dostępne w menu Pomoc Findera.


1
Nie o to chodzi. Time Machine to kopia zapasowa na poziomie plików i nie tworzy kopii zapasowych wielu plików zgodnie z projektem. Zobacz: /System/Biblioteka/CoreServices/backupd.bundle/Contents/Resources/StdExclusion.plist
zzz

5
Masz absolutną rację. Istnieją kopie zapasowe i wiele innych pominiętych przez TM przy tworzeniu kopii zapasowych, ale TM domyślnie tworzy kopie zapasowe wszystkiego, czego potrzebujesz do odzyskiwania. OP musi wiedzieć, co jest domyślnie archiwizowane i jak dostosować kopie zapasowe TM do jego potrzeb.
modelamac,

Kolejną rzeczą wykluczoną z tworzenia kopii zapasowych jest kosz.

5

W Essense, że nie jest to prawda, jedna do jednej kopii zapasowej, ale jak to jest 99,9% tam. Wykona kopię zapasową wszystkich plików, użytkowników, dokumentów użytkownika, ustawień, aplikacji itp., Ale nie do końca każdego pliku. Pliki stron, niektóre pliki pamięci podręcznej, obszary dzienników itp. Można pominąć, ponieważ można je odzyskać i jako takie nie trzeba ich odzyskiwać. Nie sądzę, że musisz być administratorem, aby wykonać kopię zapasową, ponieważ demon tworzenia kopii zapasowych zawsze działa jako proces uprzywilejowany i po prostu przekazujesz mu wiadomość, aby przejść i zrobić to, więc nie potrzebujesz dostępu do wszystkie pliki z uprawnieniami twojego konta.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.