Macbook Pro z Lionem: przewijanie za pomocą gładzika kontra mysz


15

Tak więc domyślnym sposobem przewijania gładzika w Lion jest przewijanie w kierunku ruchu palca podobnym do iPada. Można to zmienić w preferencjach gładzika poprzez odznaczenie Kierunek przewijania: naturalny . Rozumiem tę część. Mój problem polega na tym, że odznaczenie lub zaznaczenie tego pola w ustawieniach gładzika powoduje również, że pole na stronie ustawień myszy oznaczone etykietą Przenieś zawartość w kierunku ruchu palca podczas przewijania lub nawigacji, aby zostać zaznaczone lub niezaznaczone - skutecznie wiążąc przewijanie myszy zachowanie kół do zachowania przewijania gładzika. Czy to błąd?

Chcę być w stanie przewijać za pomocą gładzika w domyślny sposób Lwa, a jednocześnie móc przewijać kółkiem myszy w konwencjonalny sposób. Czy istnieje możliwość obejścia powyższego problemu, aby móc to zrobić?


2
Nie, to nie jest błąd. Są powiązane.

Przynajmniej wyświetlanie wartości pola wyboru jest błędne, więc prawdopodobnie zostanie to w pewnym stopniu naprawione w przyszłości. Wether pozostaną powiązane, nie wiem.
Gerry

To rozczarowujące. Lubię naturalne przewijanie za pomocą gładzika, ale mam normalną mysz z kółkiem, która nie pasuje do naturalnego przewijania.
Tom

Odpowiedzi:


11

Istnieje obejście tego problemu, które nazywa się Scroll Reverser . Ten zrzut ekranu mówi wszystko; możesz odwrócić przewijanie na oś i na urządzenie.


To jest fajne. Miałem nadzieję na natywne rozwiązanie, ale to wystarczająca ilość pracy, którą oznaczę jako odpowiedź.
Tom

Nie działa na Mavericks
carlito

Działa dla mnie w Mavericks. Czy na pewno pobrałeś wersję 1.6, a nie starszą wersję 1.5? W jaki sposób ci to nie działa?
75 puzon


3

Tak, jest tylko jedno ustawienie dla wszystkich urządzeń wejściowych. Szkoda, ponieważ naturalne przewijanie nie działa tak dobrze w przypadku zwykłych myszy z kółkiem. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​działa świetnie z myszą Apple Magic. Mam nadzieję, że ktoś znajdzie dla tego hack.


1
Dwa różne ustawienia są faktycznie połączone, ale nie wizualnie. Odznaczenie jednego spowoduje wyłączenie naturalnego przewijania dla wszystkich urządzeń.
Gerry

0

powiedz aplikacji „Preferencje systemowe” aktywuj ustaw bieżący panel na okienko „com.apple.preference.trackpad” koniec powiedz

powiedz aplikacji „Zdarzenia systemowe” powiedz proces „Preferencje systemowe” kliknij przycisk radiowy „Przewiń i powiększ” w grupie kart 1 okna „Trackpad” kliknij pole wyboru 1 w grupie kart 1 okna „Trackpad” koniec powiedz koniec powiedz

powiedz aplikacji „Preferencje systemowe” wyjdź i powiedz

Spróbuj tego - możesz mieć mały skrypt / aplikację na pulpicie do przełączania przewijania z naturalnego na stary. Jak tylko podłączę mysz USB, po prostu uruchamiam ten skrypt, ale wszystko jest skonfigurowane.


0

Byłem w stanie skonfigurować ControlPlane tak, aby automatycznie włączał / wyłączał naturalne przewijanie OS X, kiedy przełączam się między używaniem gładzika i myszy.

Dokładnie opisałem, jak to zrobić krok po kroku w tym poście na blogu: http://kellenmace.com/automate-trackpad-mouse-natural-scrolling-in-mac-os-x/

Spojrzałem również na Scroll Reverser, ale programista opisuje kilka wad używania go na swojej stronie internetowej, którego chciałem uniknąć. Z przyjemnością informuję, że to rozwiązanie ControlPlane działa idealnie. Mam nadzieję, że pomoże to każdemu, kto wciąż szuka rozwiązania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.