Dlaczego OS X chce, żebym „uaktualnił” z El Capitan do Yosemite Beta 4?


16

To jest po prostu głupie:

Zrzut ekranu

Jeśli spróbuję zaakceptować (nie, nie przejdę przez to), to tylko powie, że aktualizacja jest niedostępna. Dlaczego więc prosi mnie o obniżenie wersji i jak się tego pozbyć?

Odpowiedzi:


17

App Store może się mylić z kilku powodów. Uważam to za głupie, gdy jest zdezorientowane, ale rozplątywanie jest nieco kłujące i usuwa humor w większości przypadków :-(

Pierwszą i najprawdopodobniej jest to, że gdzieś w twoim systemie plików istnieje starsza wersja instalatora Yosemite, a sklep widzi „aktualizację” do zaoferowania. Nie jest tak naprawdę zaprojektowany dla przypadku, gdy pobrana aplikacja następnie instaluje system operacyjny i wyraźnie nie bierze pod uwagę, że instalator, który „aktualizujesz” w rzeczywistości nie uruchomi się, ponieważ obniżenie wersji nie nastąpi przez projekt na OS X.

Oto niektóre z różnych sytuacji, w których czyszczenie pamięci podręcznej może również pomóc, jeśli nie możesz znaleźć samej aplikacji i skompresować / usunąć / przenieść ją do folderu, w którym Spotlight jej nie indeksuje:

Moim osobistym ulubionym jest edycja samej aplikacji, aby usunąć pliki _MASreceipt wskazujące, że aplikacja pochodzi z samego Mac App Store:


7
Dzięki! Rozwiązałem problem, usuwając go Install MacOSX Yosemite Beta.appz /Applicationsfolderu.
neu242

To załatwi sprawę. Zdarzyło mi się kilka miesięcy temu.
IconDaemon,

0

To doprowadza mnie do szału od 4 tygodni! Znalazłem kopię oryginalnego pliku instalacyjnego wersji beta w folderze archiwum pobranego oprogramowania. Po usunięciu i opróżnieniu kosza, a następnie uruchomieniu następującego polecenia, zniknął.

sudo /System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Frameworks/LaunchServices.framework/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.