Time Machine - przenieś kopię zapasową z dysku lokalnego na wolumin sieciowy. Zła rozróżnianie wielkości liter?


3

Usiłuję przenieść kopię zapasową Time Machine z dysku Firewire (wywoływanego disk1) bezpośrednio podłączonego do komputera do udziału sieciowego, to znaczy z folderu /Disk1/Backup.backupdbwewnątrz / na obraz sparsebundle / dysku (nazywany dmg1) przechowywany w udziale sieciowym.

Postępując zgodnie z sugestiami w często zadawanych pytaniach dotyczących Time Machine, rozpocząłem tworzenie nowej kopii zapasowej TM, aby umożliwić Time Machine utworzenie potrzebnego obrazu dysku. Po utworzeniu obrazu anulowałem tworzenie kopii zapasowej.

Następnym krokiem było zamontowanie nowego obrazu (uzyskaną objętość nazwie Time Machine Backup, TMBw skrócie) i usunąć /TMB/Backups.backupdbkatalog. Wreszcie miałem skopiować /disk1/Backups.backupdbdo /TMB/. Niestety ten ostatni krok kończy się niepowodzeniem z komunikatem o błędzie The volume has the wrong case sensitivity for a backup.

Najwyraźniej disk1wielkość liter nie jest rozróżniana (która była / jest domyślna), ale z jakiegoś powodu sparsebundle Time Machine są tworzone z rozróżnianiem wielkości liter = nie możesz skopiować starej lokalnej kopii zapasowej (a może? Finder zapobiega temu, ale „logicznie” nie powinien może być problem z kopiowaniem plików z woluminu bez rozróżniania wielkości liter na wolumin z rozróżnianiem wielkości liter. Odwrotna sytuacja powinna jednak nie działać.) na obraz dysku, który jest niezbędny do użycia, jeśli chcesz wykonać kopię zapasową na wolumin sieciowy.

To musi być dość powszechny przypadek, zwłaszcza że sami Apple sprzedają prosty NAS (Time Capsule) do tego konkretnego celu, więc jak należy przeprowadzić taką migrację? Jedyną / najczęstszą radą, jaką znalazłem, gdy szukam rozwiązań w Google, jest rozpoczęcie od nowa, ale wtedy marnujesz sporo miejsca i tracisz łatwo dostępną historię tworzenia kopii zapasowych. Niedobrze.

Odpowiedzi:


1

Zamiast używać Time Machine do tworzenia obrazu sparsebundle / dysku, możesz go utworzyć za pomocą Narzędzia dyskowego (oto kilka informacji na temat tego, jak to zrobić: http://www.makeuseof.com/tag/turn-nas-windows-share -time-machine-backup / ) iw ten sposób kontrolujesz rozróżnianie wielkości liter. Więc jeśli kopiujesz z dysku bez rozróżniania wielkości liter, możesz ustawić rzadki pakiet również bez rozróżniania wielkości liter. Następnie, po skopiowaniu folderu Backups.backupdb do obrazu dysku, nie pojawi się komunikat o błędzie.


1

Polecam gdzieś skopiować dane i postępować zgodnie z instrukcjami na dole tej strony: https://web.archive.org/web/20170910134343/http://pondini.org/TM/18.html#id18

Zakładasz, że zmiana struktury wokół plików powinna pozostawić pliki nietknięte, tak myślę, i to po prostu nie jest poprawne. To tak, jakby powiedzieć, że pliki mogą istnieć całkowicie niezależnie od struktury, która je obsługuje ... co nie jest prawdą. Samochód nie jest już samochodem, jeśli zdejmiesz nadwozie, skrzynię biegów i trochę silnika. Teraz możesz wymienić te części na części innego samochodu, powiedzmy, ale wydajność będzie inna. W tym celu może utworzysz partycję, w której rozróżniana jest wielkość liter, i skopiujesz tam pliki, zniszczysz starą, odtworzysz poprawnie starą i skopiujesz pliki z powrotem, ale nie zaryzykuję. Twoje dane są więcej warte. Chcesz bez wątpienia wiedzieć, że jeśli potrzebujesz kopii zapasowej, możesz ją zdobyć, a bałagan w ten sposób może wprowadzić wątpliwości (tak jak powinno).


0

Myślę, że znalazłem bardzo łatwe rozwiązanie naprawdę trudnego problemu (nie trzeba ponownie formatować dysków itp.)

  1. przejdź do kopii zapasowej TM
  2. wybierz folder, który chcesz skopiować
  3. skompresuj folder
  4. skompresowany folder pojawi się na pulpicie
  5. rozpakuj folder
  6. skopiuj go gdziekolwiek chcesz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.