OS X: Kieruj wyjście audio do wejścia audio


32

Oglądam plik wideo i chciałbym nagrać małe fragmenty dźwięku z pliku wideo.

Wcześniej odtwarzałem dźwięk na głośnikach MacBooka i korzystałem z wbudowanego mikrofonu do nagrywania dźwięku.

Czy istnieje sposób, aby cyfrowo wyprowadzić wyjście audio komputera Mac na wejście audio (mikrofon), więc nie muszę tak naprawdę nagrywać dźwięku z głośników, co powoduje utratę jakości?

Czy jest też sposób, aby słuchać dźwięku w tym samym czasie, gdy jest „nagrywany”?

Idealnie byłoby, gdyby rozwiązanie było łatwe i lekkie i nie wymagałoby intensywnego korzystania z oprogramowania audio, ponieważ chcę mieć możliwość robienia tego „w locie” w jak największym stopniu.


2
Zobacz moją odpowiedź na apple.stackexchange.com/questions/203004/... Jeśli chcesz spróbować użyć Soundflower, skopiowałem samouczek w odpowiedzi na ten - apple.stackexchange.com/questions/207482/...
Tetsujin

Soundflower pozwala wewnętrznie łączyć wejścia i wyjścia, ale jeśli dobrze pamiętam, kiedy użyłem go z oprogramowaniem do nagrywania ekranu do nagrywania wideo, tłumi on cały dźwięk, więc nie można już usłyszeć wideo podczas odtwarzania.
ArchonOSX,

@ArchonOSX Przetestowałem teraz Soundflower i działa dobrze. Udało mi się również zrobić zrzut ekranu za pomocą odtwarzacza QuickTime i nadal miałem wyjście audio. Dobrym pomysłem może być skonfigurowanie Multi-Output w aplikacji OS Audio MIDI Setup.
Winterflags

Ahh dobra oferta. Jeśli będę miał okazję ponownie tego użyć, poszukaj tych opcji. Dzięki za wskazówkę.
ArchonOSX,

@ Tetsujin Dodałem odpowiedź opartą na twoim rozwiązaniu. Mam jednak trudności z konsekwentnym działaniem Soundflower. Czasami po prostu przestaje działać i nie wiem dlaczego. Zobacz więcej poniżej.
Winterflags

Odpowiedzi:


32

Aktualizacja 2017-03-31:

Rogue Amoeba, poprzedni opiekun projektu Open Source Soundflower, ma nową (płatną) aplikację Loopback, która wydaje się łatwiejsza i bardziej niezawodna w pracy niż Soundflower. Rozwiązuje niektóre problemy z Soundflower, takie jak ponowne włączanie zwiększania / zmniejszania głośności za pomocą klawiszy multimediów Mac. Ponownie jest to płatny produkt z trybem próbnym. https://rogueamoeba.com/loopback/

Soundflower nadal można znaleźć tutaj: https://github.com/mattingalls/Soundflower


Soundflower to wirtualne urządzenie audio dla systemu OS X, które może przesyłać dźwięk z aplikacji do innych aplikacji. Robi to, kierując wyjście audio jako wejście audio do systemu.

Krok 1

Po instalacji nowe urządzenie będzie dostępne w Preferencjach systemowych> Dźwięk . Przejdź do zakładki Input i wybierz Soundflower (2 kanały) jako urządzenie wejściowe.

Karta wejścia audio

Krok 2

Jeśli chcesz skierować dźwięk i sam go usłyszeć, przejdź do kroku 3.

Jeśli nie masz ochoty na samodzielne słuchanie wyjścia , możesz teraz przejść do zakładki Wyjście i wybrać Soundflower (2 kanały) . Teraz kierujesz wyjście do wejścia i będziesz mógł nagrywać dźwięk odtwarzany do aplikacji takich jak QuickTime, Evernote lub Just Play Record.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Krok 3

Jeśli chcesz, aby usłyszeć dźwięk, podczas gdy gra na swoim normalnym urządzenia wyjściowego (np Wbudowane głośniki lub dołączonymi słuchawkami), musisz otworzyć aplikację natywną OS X Audio Midi Setup. Znajduje się w folderze Aplikacje pod /Applications/Utilities.

Naciśnij +przycisk w lewym dolnym rogu i naciśnij Create Multi-Output Device. Zaznacz, aby użyć zarówno wbudowanego wyjścia, jak i Soundflower (2 kanały). Teraz możesz normalnie słyszeć dźwięk podczas kierowania wyjścia do wejścia przez Soundflower.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po utworzeniu urządzenia z wieloma wyjściami wróć do Preferencji systemowych> Dźwięk i wybierz je na karcie Wyjście jak w kroku 2.

Wskazówka : Możesz także zmienić ustawienia Wejścia / Wyjścia, przytrzymując(alt/opt) i klikając lewym przyciskiem myszy ikonę Głośność na pasku menu OS X.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Rozwiązywanie problemów

JEDNAK , chociaż powyższe będą czasami działać , zauważyłem, że zachowanie Soundflower może od czasu do czasu być zmienne. Podczas tworzenia tej odpowiedzi nie mogłem jej uruchomić, mimo że nie zmodyfikowałem konfiguracji, która działała dzień wcześniej.

Kilka razy przestał działać i chociaż nie do końca zidentyfikowałem sposób na złagodzenie problemu, zauważyłem, że niektóre z poniższych działań mogą pomóc w jego ponownym uruchomieniu:

  • Sprawdź, czy głośność została zresetowana dla urządzenia wielofunkcyjnego lub któregokolwiek z jego urządzeń podrzędnych Audio Midi Setup. Należy sprawdzić wszystkie zakładki (Wejście / Wyjście) zarówno na zagregowanym urządzeniu wyjściowym, jak i na jego zagregowanych urządzeniach podrzędnych. Jest tu sporo kart, a suwaki głośności na jednej z nich mogły zostać zresetowane do zera. Zdarzyło mi się to kilka razy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Resetowanie głośności do zera nie musiałoby stanowić dużego problemu, gdyby normalne elementy sterowania głośnością (klawisze multimediów i ikona głośności paska menu) działały jak zwykle. Ale czasami ikona głośności na pasku menu jest wyszarzona, a głośnością można jedynie manipulować Audio Midi Setup. Nie wiem, dlaczego to się czasem zdarza, ponieważ kiedy używam innych urządzeń Multi-Output, które stworzyłem, które obejmują również mój inny komputer podłączony przez Thunderbolt w docelowym trybie wyświetlania, mogę magicznie używać klawiszy multimediów głośności jak zwykle. Potrzebne są tutaj dalsze eksperymenty.

2
Soundflower jest świetny. W przeszłości intensywnie z niego korzystałem. Ładnie współpracuje z oprogramowaniem DAW. (tj. Ableton, ProTools itp.).
głosy

2
Udało mi się przekonać Shazama do rozpoznawania utworów, których słucham na słuchawkach. Konfiguracja była trochę myląca, ale przede wszystkim była skonfigurowana w konfiguracji Audio MIDI i do używania SoundFlower zarówno do wejścia (mikrofon), jak i wyjścia (głośnik z falami), aby Shazam działał poprawnie. SoundFlower działa lepiej niż Loopback. Wykrywałem fazowanie w moich słuchawkach za pomocą Loopback. SoundFlower działa dobrze nawet w 10.10.5 Mac OS X.
Nd

Wydaje mi się, że tak się dzieje, że niektóre programy (takie jak ulepszona funkcja transkrypcji) omijają ustawienia użytkownika dla wejścia i idą bezpośrednio do wejścia wewnętrznego mikrofonu.
Steven2163712,

2

Mogłem znaleźć łatwiejszy sposób na skonfigurowanie z pętlą zwrotną. Ustaw wejście i wyjście na Loopback Audio (w Preferencjach systemowych / Audio), a następnie jak na obrazie w samym loopback.

Słysząc dźwięk i może Shazam w tym samym czasie.

Układ

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.