Dźwięk przerywany / przeskakujący przez Bluetooth w El Capitan


20

Korzystam z odbiornika muzycznego bluetooth TP-Link HA100, a podczas strumieniowania z Spotify lub iTunes dźwięk jest klikany i wyłączany i przeskakuje jak porysowana płyta CD. Po prostu bezużyteczne. Jestem na MacBookPro pod koniec 2011 El Capitan 10.11.2

To znany problem, próbowałem już tych nieoficjalnych rozwiązań:

http://lifehacker.com/fix-your-bluetooth-audio-in-yosemite-with-this-terminal-1670380974

/apple//a/179209/90762

https://discussions.apple.com/thread/7263274?start=0&tstart=0

ale nie działają.

Uwaga 1: opóźnienia audio / przeskakiwania wydają się zwiększać za każdym razem, gdy robię coś na komputerze Mac (to znaczy, otwieram aplikację, przewijam stronę w Chrome, ...).

Uwaga 2: żaden z powyższych problemów na iPhonie i iPadzie

Uwaga 3: jeśli przesyłam strumieniowo z iPhone'a / iPada, jeśli tylko włączę Bluetooth (nie streamuj) na MBP, dźwięk zaczyna się opóźniać!

To bardzo frustrujące i nie mogę uwierzyć, że Bluetooth OSX jest tak gówniany i nie ma żadnych poprawek na horyzoncie! Ktoś może mi pomóc?

Odpowiedzi:


7

Znalazłem jeszcze inne nieoficjalne rozwiązanie! zadziałało dla mnie i mam nadzieję, że to samo dla ciebie. wierzę, że Macbook wykorzystuje Bluetooth w tle do przekazywania i FaceTime. Wydaje mi się, że od czasu do czasu wyszukuje dane lub sygnały wysyłane z urządzeń pomocniczych lub pozostaje cicho sparowane z urządzeniem, które już masz (powodując przerwy w łączności Bluetooth). wylogowałem się z FaceTime (wyłączając go) i wyłączyłem przekazywanie. Mam iPhone'a i wydaje się, że powoduje to pewien rodzaj zakłóceń Bluetooth. spróbuj tego i sprawdź, czy to nie pomaga lub nie rozwiązuje problemu


Dzięki za odpowiedź mam ten sam problem. Wypróbowanie swojej sugestii, aby wyłączyć przekazywanie.
Zamelduje

2
Nie załatwiłem sprawy (MacBook Pro, 15-calowy, połowa 2015 r.). A dla tych, którzy szukają, przekazywanie można wyłączyć w Preferencjach systemowych> Ogólne> Zezwól na przekazywanie (...)
stracony

Wyłączanie przekazywania w moim MacBooku Pro 13 z połowy 2014 r. Wydaje się, że El Cap
10.11.4

Też nie działało dla mnie (MacBook Pro 15 "macOS Sierra 10.12.1).
Nick Sweeting

To zadziałało dla mnie z jednym zastrzeżeniem. Musiałem także wyłączyć reklamy w AirDrop. sharingdPowoduje to, że zacinanie jest używane przez: „AirDrop, Handoff, Instant Hotspot, Shared Computers i Remote Disc in Finder”, więc wszystkie te muszą być wyłączone.
tkowal

7

Wypróbowałem wszystkie wymienione rozwiązania i nic nie działało dla mnie na MAC Sierra.

Tylko:

sudo killall coreaudiod

pracował dla mnie, ale tylko przez 1 godzinę. Potem musiałem wprowadzić ponownie, co jest dość denerwujące.

Jakość dźwięku Bluetooth spadała wyjątkowo, szczególnie podczas odtwarzania filmów (wysokie zużycie procesora i pamięci). To było nie do zniesienia.

Co w końcu zadziałało:

Włączyłem korektor dźwięku, który już zainstalowałem, ale nigdy go nie użyłem: „boom2” (niestety nie są to darmowe aplikacje; być może istnieją też inne aplikacje, które mogą również działać).

To oprogramowanie znajduje się między źródłem audio (w moim przypadku aplikacją wideo) a jednostką przetwarzającą bluetooth MAC Sierra.

Ponieważ część bluetooth pozostaje w tym rozwiązaniu niezmieniona, problem nie może być związany z buforami bluetooth lub interferencjami częstotliwości na samych falach radiowych.

Jest to problem samego systemu operacyjnego.

Mam nadzieję, że to rozwiązanie może pomóc również innym, ale nie mogę zapewnić, że działa w twoim konkretnym środowisku.

fregatte


1
Boom2 jest dobrze znanym „crapware” i najlepiej zostawić go samego, z dala od komputera Mac.
Tetsujin

To rozwiązanie jest świetne !!!!!! Dzięki bardzo, to doprowadzało mnie do szału. sudo killall coreaudiod całkowicie naprawił mój problem! Boom2 to świetne oprogramowanie, jeśli go potrzebujesz !!! Używam go od lat, aby móc słuchać zbyt cichych mediów na moim MacBooku Air. Chyba że masz coś lepszego, Tetsujin, zacznę do tego używać Boom2.
Andrew Paul Simmons,

3

mysz bezprzewodowa zakłóca działanie bluetooth


po prostu wyłącz go i korzystaj z trackpada podczas grania lub korzystania z bluetooth
Joe Orosco

2

Zdarza mi się to również w Sierra. Czasami wygląda na to, że dzieje się to samo i zawsze dzieje się po otrzymaniu telefonu. Dźwięk staje się nierówny, moja magiczna mysz też jest nierówna itp.

Jednak wyłączenie bluetooth na moim iPhonie wydaje się być natychmiastowym rozwiązaniem problemu.


Co za okropne obejście, ale odłączenie słuchawek od iPhone'a naprawiło to dla mnie. Używam macOS Sierra i mam słuchawki Plantronics Backbeat Pro.
bentsai


0

Ponowne uruchomienie właśnie dla mnie działało na Sierra. Nie mam nawet iPhone'a (z Androidem) i zestawu słuchawkowego Bluetooth.


0

Ok, to zadziałało dla mnie. Włączono słuchawki Bluetooth i muzyka iTunes przeskakiwała. Pozostawiłem włączony dźwięk, wyłączyłem klawiaturę i mysz Bluetooth, a muzyka stała się w porządku. Ponownie włączyłem klawiaturę i mysz, a muzyka nadal była w porządku. Więc nie wiem, czy to jest problem z urządzeniem priorytetowym, czy co, ale zadziałało to dla mnie :-)


0

Mam podobny problem. Moje słuchawki bluetooth działały idealnie, ale jakoś zaczęły się robić niespokojne i odebrałem telefon przez FaceTime.

Jąkanie występuje tylko wtedy, gdy bieżącą aplikacją jest Chrome lub Safari. Ponowne uruchomienie przeglądarki i / lub wyłączenie rozszerzeń lub zamknięcie niektórych kart nie rozwiązało problemu.

Moim obejściem jest przejście do Preferencji systemowych -> Dźwięk -> Wejście. Dopóki Preferencje systemowe pozostają na tym ekranie, nie zacinają się już po przełączeniu z powrotem na Chrome lub Safari ... Ale wtedy moja magiczna podkładka bluetooth trochę się opóźnia, choć jest to do przyjęcia ...


Witamy w Pytaj inaczej. Nie dodawaj komentarzy w polu Odpowiedź, ponieważ dotyczy to odpowiedzi na pytania. Jeśli masz inne pytanie, zadaj je, klikając Zadaj pytanie . Po uzyskaniu wystarczającej reputacji można również dodać bounty , aby uzyskać więcej użytkowników zainteresowanych w pytaniu. Możesz także przeczytać, jak zadać pytanie, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dobrej odpowiedzi.
Monomeeth

-1

Właśnie rozmawiałem z pomocą techniczną Apple, dali mi lek na zakłócenie zakłóceń Bluetooth Audio. Mam Bowers i Wilkins T7 i to zadziałało dla mnie.

  1. Wyłącz iMaca.
  2. Odłącz wszystkie podłączone elementy od iMaca.
  3. Odłącz przewód zasilający z tyłu iMaca i poczekaj 20 sekund.
  4. Podłącz wszystkie elementy do komputera iMac (USB itp.), A następnie wtyczkę.
  5. Przytrzymaj PRklawisze.
  6. Włącz iMaca i nadal trzymaj klawisze.
  7. Gdy usłyszysz trzykrotny dzwonek uruchamiania, zwolnij przyciski.

Poczekaj, aż wszystko się zregeneruje, i mam nadzieję, że to jest twój problem rozwiązany.

Mam nadzieję, że to pomoże.


1
i przez ile dni to działało? Mogę zrestartować komputer i jest OK przez jeden dzień
użytkownik151019

4
Wygląda na to, że w tej instrukcji P&R i Alt brakuje tamburynu i ogonów szczura
Daniel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.