Nie widać kopii zapasowych starych maszyn


1

Zainstalowałem nowy dysk twardy w moim komputerze iMac, więc ponownie zainstalowałem OS X. Użyłem asystenta migracji, aby zresetować tylko ustawienia. Chciałem również cofnąć niektóre inne foldery, ale ponieważ mój nowy dysk twardy był mniejszy niż oryginalny, chciałem w nim zagłębić później.

Teraz mam skonfigurowany wehikuł czasu dla mojej nowej instalacji OS X (o tej samej nazwie komputera). Szczerze mówiąc, nie mogę już uzyskać dostępu do plików / folderów starej kopii zapasowej. W maszynie czasu pojawiają się daty kopii zapasowych, ale nie mogę się do nich przenieść. Również asystent migracji pokazuje tylko nowe kopie zapasowe, a nie stare. Myślę, że stare kopie zapasowe nadal istnieją, ponieważ plik kopii zapasowej wehikułu czasu ma około 500 GB, a kopie zapasowe z nowej instalacji - około 40 GB.

Czy istnieje sposób, aby uzyskać dostęp do starych kopii zapasowych?

Odpowiedzi:


1

Wehikuł czasu może być problematyczny. Kilka rzeczy do wypróbowania:

  • otwórz foldery, do których nie możesz uzyskać dostępu w wyszukiwarce, kliknij prawym przyciskiem myszy> pobierz informacje i sprawdź uprawnienia. Czy twój użytkownik ma uprawnienia do odczytu i zapisu?
  • upewnij się, że nazwa nowego dysku HD jest taka sama jak stara.
  • spróbuj uzyskać dostęp za pośrednictwem wehikułu czasu lub wyszukiwarki.
  • daj mu czas - na forach Apple znajdują się odnośniki o kopiach zapasowych, które nie są od razu dostępne do przeglądania, ale ostatecznie stają się dostępne.

Szczerze mówiąc, żadne z powyższych nie wydaje się leczyć tego problemu. Jak wspomniałeś, nazwa dysku HD powinna być taka sama jak stara. Zrobiłem to. Ale czy to nie stwarza żadnych konfliktów w maszynie czasu? Kopia zapasowa innej instalacji i różnych dysków twardych zostanie utworzona w tym samym pliku kopii zapasowej.
Jos

1

Zdarzyło mi się to, kiedy przebudowałem nasz komputer iMac. Zasadniczo kontekst Wehikułu Czasu został rozdzielony - niestety nie jest on związany tylko nazwą.

Niezwykle użyteczna jest ta strona, która przeprowadzi Cię przez proces ponownego łączenia istniejącego kontekstu z nowym komputerem Mac.

[EDYCJA] Powyższy link jest martwy, ale nadal jest dostępny tutaj: https://web.archive.org/web/20170704160143/http://pondini.org/TM/B6.html


1
Informacje na stronach Wehikułu Czasu Wielkiego Pondiniego przyszło mi na ratunek wiele, wiele razy.
IconDaemon

Strona podręcznika dla tmutil, narzędzia, które zostało zasugerowane przez Wielkiego Pondiniego dla tej sytuacji (różowe pudełko, jeśli się nie mylę), ma doskonałą stronę podręcznika. Ponieważ strona nie jest aktualizowana, radzę skonsultować się z man tmutil (za pomocą menu Pomoc terminala) w systemie przed użyciem tmutil.
Paul Collins
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.