Siri nie może aktywować niektórych alarmów w telefonie iPhone 6S Plus z systemem iOS 9.2


11

Kiedy używam funkcji „Hej Siri”, aby włączyć alarm, zwykle działa. Ale ostatnio napotkałem problem. Rozmowa z Siri wyglądałaby następująco:

<me>   Hey Siri, wake me up at 7 20.
<Siri> Your, 7:20 alarm is on.
<Siri> (short pause)
<Siri> Sorry Jozef, there has been a problem setting up your alarm.

I rzeczywiście alarm nie włącza się o 7:20. To działałoby na inne czasy, np. 7:10 (niezależnie od tego, czy alarm w żądanym terminie istnieje, czy nie).

Czy jest jakiś szczególny przypadek, w którym Siri nie może aktywować określonego alarmu?

To nie jest problem z połączeniem internetowym (mam jedno) ani ze zrozumieniem tego, co powiedziałem (tekst jest poprawnie interpretowany, a Siri wydaje się, że na chwilę włączył alarm).


1
Nie sądzę, żeby alarm był włączony, myślę, że Siri próbowała go włączyć. Myślę, że Siri po prostu domyślnie to mówi, nawet jeśli wystąpi błąd.
Flare Cat

No tak. Kiedy mówię, że było włączone, to dlatego, że siri pokazuje obraz alarmu z włącznikiem w pozycji włączonej.
Józef Legény

Och, nie wiem co ci wtedy powiedzieć.
Flare Cat

@ JozefLegény, czy próbowałeś zrestartować lub nawet przywrócić iPhone'a?
rebatoma

1
Czy jest jakaś szansa, że ​​masz alarm na 7:20 rano i po południu?
samh

Odpowiedzi:


1

Wyraźnie pytaj o alarm:

Hej Siri, obudź mnie o 7:20 ”.

Jakiej wersji iOS używasz? Wystąpiły pewne problemy z alarmami, które nie budzą ludzi w iOS 9.1. Jeśli używasz wersji 9.1, zaktualizuj do najnowszej wersji, 9.2.1 i sprawdź, czy problem nadal występuje.


Koncepcja AM i PM jest nieistotna w przypadku korzystania z 24-godzinnego zegara, ponieważ OP powiedział, że byli w komentarzach powyżej.
tubedogg

-1

Chociaż nigdy nie zajmowałem się tym problemem, możesz zrobić wiele różnych rzeczy:

  • Uruchom ponownie urządzenie iOS (naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania i ekranu głównego, aż ekran stanie się czarny i pojawi się logo Apple)

  • Wyłącz Siri, uruchom ponownie urządzenie iOS, a następnie włącz Siri ponownie. [Ustawienia - Ogólne - Siri - Siri: Włącz / Wyłącz]

  • Upewnij się, że Twoje urządzenie iOS jest zaktualizowane do najnowszej wersji, na wypadek gdyby błąd został naprawiony w nowszych wersjach.

Mam nadzieję, że te wskazówki się sprawdzą!


W komentarzach wspomniano już, że zostało to wypróbowane i nie zadziałało. OP twierdzi, że problem nie wydarzył się od dawna. Pamiętaj, aby przejrzeć komentarze przed opublikowaniem odpowiedzi. - Z recenzji -
fsb

-2

Osobiście sprawdziłbym, czy aktualizacja iOS jest najnowszą wersją. Jeśli tak, to ustawię alarm ręcznie. Szczerze mówiąc, nie próbując być niegrzecznym, ręczne ustawienie alarmu z pewnością nie może być problemem, chyba że jesteś bardzo leniwy aha !!!

Jeśli jest to prawdziwy problem, skontaktuj się z Apple i miejmy nadzieję, że będą w stanie rozwiązać to za Ciebie. Mam nadzieję, że jest to pomocne, mimo że jest to zdrowy rozsądek


1
Szczerze mówiąc, jedyną pomocną częścią twojej odpowiedzi było pierwsze zdanie.
tubedogg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.