Jak mogę zaktualizować miejsce na dysku MacBooka Pro?


10

Mam całkiem nowy MBP z dyskiem SSD 256 GB. Brakuje mi teraz miejsca na dysku. Większość z nich jest wykorzystywana przez Pictures and Music i zrobiłem wszystko, co mogłem.

Jaki jest najlepszy sposób na ulepszenie miejsca na MBP?

  1. Przejdź do Apple Store i poproś o aktualizację do 512 GB?
  2. Zastanawiałem się, czy mogę podłączyć 1 TB NAS do sieci i zamontować go i spróbować przenieść niektóre foldery na ten dysk?

Większość ostatnich Mbps nie masz dysków: moduły pamięci są zastrzeżone i nie rozbudowy. apple.stackexchange.com/questions/135854/…
Jared Smith

Jaki dokładnie masz MBP? Czy to model wyposażony w siatkówkę, czy nie?
el.pescado

Szybkim i brudnym sposobem jest po prostu użycie pendrive'a jako przedłużenia dysku twardego. Właśnie sprawdziłem i są 64 GB kijki za około 20 USD nowe. Będą jednak wolniejsze. Mam nadzieję, że masz USB 3.0, ale nawet wtedy jestem prawie pewien, że nie będzie tak szybki jak natywny HD. Drugim szybkim i brudnym sposobem jest użycie pamięci w chmurze, ale będzie to kosztować co miesiąc pieniądze zamiast jednego z góry kosztu za sprzęt ... i będzie działało wolniej niż napęd na kciuk, chyba że masz podłączenie T-5 do twój ISP.
DrZ214,

@JaredSmith To jest niepoprawne. Istnieją rozwiązania dla rynku wtórnego, takie jak OWC Aura .
kirb

@kirb ma rację. Z wyjątkiem kilku nieparzystych lat około 2011 r. (IIRC), forma jest „standardowa” i można znaleźć dyski zastępcze dowolnej wielkości. Jeśli jesteś w ogóle skłonny mechanicznie, łatwo jest wrzucić nowy napęd. Zrobiłem to dużo. Sugeruję użycie CarbonCopyCloner do zduplikowania dysku przed włożeniem go, a następnie TrimEnabler, jeśli to konieczne, aby zapewnić najlepszą wydajność i żywotność z nowego dysku SSD.
crimson-egret

Odpowiedzi:


18

Prawdopodobnie możesz skorzystać z pierwszej opcji od dostawcy usług Apple lub DIY, ale Apple nie uaktualnia pamięci na żadnym wysyłkowym Macu. Ostatnim, który oferował, był Mac Pro, który nie miał narzędzi, wnęk na dyski twarde wymienianych przez użytkownika.

Druga opcja wiąże laptopa z siecią, zapewniając NAS do pełnej pracy. Chciałbyś inicjatora iSCSI dla najszybszej pamięci, ale NAS byłby w porządku dla dużych plików i folderów, do których rzadko masz dostęp.

Proponuję trzecią opcję: pamięć zewnętrzna.

Przykleiłem dysk SSD o pojemności 1 TB do pokrywy mojego MBP. Nie tak atrakcyjne, ale bardzo skuteczne. Thunderbolt to najszybszy DAS (pamięć podłączona bezpośrednio w porównaniu do pamięci podłączonej do sieci), ale USB 3 też nie jest garbaty.

Pamiętaj, aby przykleić również złącze i kable, aby zapobiec rozłączaniu drgań.

Nie dbałem o wygląd. Potraktuj to jako dowód koncepcji (taśma trwa prawie rok :-) Więc jest wystarczająco dużo miejsca na ulepszenia. Ale jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Podróżuję codziennie z tym zestawem z całą moją muzyką i innymi rzeczami.

brzydki dodatek ssd :-)

Zdjęcia otwartej pokrywy


6
Hmm, no tak, to nie rozwiązuje problemu :-)
nohillside

Edytuję post - Apple nie uaktualnia pamięci tylko na starym Macu Pro. Jeśli nie ma dysków wymienianych przez użytkownika (w tym sensie, że do „wymiany użytkownika” nie są potrzebne żadne narzędzia - Apple nie zaktualizuje pamięci.
bmike

@bike fajna edycja. Dziękuję Ci. Korzystam z opcji usb3, która jest bardzo szybka i lepsza ze względu na to, że jestem głównym nurtem.
itsafire

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​złącze USB jest mniej podatne na drgania podczas odłączania napędu.
bmike

Kabel należy położyć po drugiej stronie, aby można było otworzyć pokrywę!
Renato Mefi,


1

Jeśli na razie wystarczy aktualizacja 128 GB i nie korzystasz regularnie z gniazda karty SD, to karta Micro SDXC 128 GB plus odpowiedni adapter jest prawdopodobnie najbardziej opłacalną i wygodną opcją. Jeśli potrzebujesz więcej niż 128 GB, kup 128 GB i poczekaj, aż większe karty będą tańsze ;-)

Inną opcją byłoby użycie bezprzewodowego zewnętrznego dysku twardego, z których niektóre mają akumulatory, dzięki czemu można ich używać w ruchu - to kolejny gadżet do noszenia ze sobą, ale nie wymaga on fizycznego podłączenia do komputera MacBook.

Alternatywnym podejściem, jeśli zajmuje miejsce muzyka i zdjęcia lub wideo, jest zbadanie, w jaki sposób możesz korzystać z usług w chmurze, takich jak iTunes Match lub Apple Music, Biblioteka zdjęć iCloud, Flickr itp., Aby przechowywać muzykę i zdjęcia, a następnie trzymaj tylko podzestaw na urządzeniu - być może przy niższej szybkości transmisji lub rozdzielczości niż oryginały, aby zmniejszyć rozmiar.


1
Nie zaufałbym karcie SD, o ile mogłem ją wypluć. imnsho potrzebujesz kopii danych na 3 kartach SD, aby być nawet zdalnie bezpiecznym.
Tetsujin,

Wszystkie dane wymagają kopii zapasowej, ponieważ każde urządzenie pamięci masowej może ulec awarii lub zostać uszkodzone - czy na przykład karty SD są gorsze od pamięci USB?
nekomatic

Przebywam dosłownie tysiące do pracy. Wskaźnik awaryjności jest alarmujący, a możliwość odzyskania po awarii jest przygnębiająco niska. Nigdy nie użyłbym jednego do niczego ważnego, nigdy, bez wiarygodnej kopii wzorcowej gdzie indziej.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.