Mój monitor zewnętrzny nie działa w pełnej rozdzielczości z moim MacBookiem


20

Mam MacBooka Pro (początek 2015 r., System operacyjny 10.11.2), a także monitor Dell 2209WAf, którego używam z kablem VGA i tym adapterem .

Optymalna rozdzielczość monitora to 1680 x 1050 przy 60 Hz, a RDM pokazuje to jako opcję. Jednak gdy próbuję użyć tej rozdzielczości, mój ekran wygląda tak, Ekran wygląda okropnie, nie jest tak łatwo go zobaczyć na zdjęciuco najwyraźniej nie jest poprawne (wygląda na niemożliwie zbzikowany i naprawdę boli mnie oczy, ledwo widać cokolwiek na ekranie).

Na monitorze jest napisane, że wyświetla 800 x 600, kiedy mój Mac mówi, że wyświetla 1680 x 1050.

Widziałem wcześniej pytania dotyczące kabli / adapterów VGA itp., Ale wszyscy mówili, że ma to związek ze zbyt wysoką rozdzielczością. Mój monitor (i adapter) może wyświetlać 1920 x 1080, więc wydaje się, że tak nie jest.

Opcje rozdzielczości w Monitory wyświetlają się doskonale (różne od 800x600 do 1400x1050 przy Alt-Scaled), ale potem przeskakują do 1920x1080. Jak mogę dodać 1680x1050 do tej listy, ponieważ przypuszczalnie byłby wyraźny? SwitchResX nie naprawia tego, podobnie jak RDM, widziałem rzeczy dotyczące edycji plików .plist, ale to wszystko było dla Yosemite, najwyraźniej jest inaczej dla El Capitan.

Każda pomoc jest mile widziana!


Sugeruję wymianę adaptera i kabla na analogowy sygnał VGA na adapter i kabel na cyfrowy sygnał DVI. Ten monitor obsługuje DVI.
Basil Bourque

Odpowiedzi:


20

Możesz przejść do Preferencji systemowych> Wyświetlacze, a następnie kliknąć opcję (naciśnij klawisz opcji podczas klikania lewym przyciskiem) na Skalowane, aby wyświetlić dodatkowe rozdzielczości, które nie są widoczne przy normalnym kliknięciu lewym przyciskiem.

W przeciwnym razie masz do tego duży wybór oprogramowania, na przykład switchResX :

Po co męczyć się z wbudowanymi ustawieniami ekranu Apple, skoro jest o wiele więcej do zdobycia i również łatwiej?

Dzięki SwitchResX odzyskujesz kontrolę nad ekranem - a nawet ekranami! Istnieje wiele wbudowanych opcji ...


1
Kliknięcie z wciśniętym klawiszem Alt (lewy nie prawy) pokazuje więcej rozdzielczości, ale 1680x1050 nie jest jedną z nich. SwitchResX ma ten sam problem co RDM. Dzięki jednak :)
Dan Grove

W ustawieniu zaawansowanym też? Nie ma za co :)
StrawHara,

próbowałeś stworzyć NIESTANDARDOWĄ rozdzielczość skalowaną za pomocą SwitchResX? powinno pomóc ... z RDM Uważam, że niestandardowe rozdzielczości nie są jeszcze dostępne. Wysłałem prośbę o dodanie funkcji.
JOKe,

SwitchResX pomógł mi uzyskać 2560 x 1440 @ 60 Hz na moim nowym MacBooku Pro 2017, używając adaptera AV USB-C.
Dio Phung

1
ta odpowiedź rozwiązuje mój problem, od czasu do czasu pojawia się ten drugi ekran, nawet ponowne uruchomienie systemu go nie rozwiązuje. kliknij opcję w panelu Preferencje wyświetlania. dzięki!
Vincent

6

Okej, więc udało mi się ustalić, na czym polega problem - chodziło o obsługę danych EDID z monitora przez OS X. Windows najwyraźniej potrafił dobrze odczytać dane, dlatego działał idealnie za każdym razem. Tam, gdzie Apple nie rozwija sterowników plug-and-play dla monitorów (zakładam, że) i nie dodał mojego profilu, nie mógł go rozpoznać.

Ostatecznie była to stosunkowo prosta poprawka. Oto kroki, które podążyłem (w drugiej połowie niezbędna jest bardzo podstawowa wiedza na temat terminala, ale to w większości zdrowy rozsądek).

Rzeczy, których będziesz potrzebować:

 • Komputer Mac / komputer z systemem OS X, który obecnie nie rozpoznaje poprawnie monitora (duh)
 • Dostęp do komputera z systemem Windows (z takimi samymi połączeniami jak Mac, DVI i VGA mają na przykład różne EDID) lub Mac przez Boot Camp
 • Dysk USB w FAT32 (nie musi być duży)

 1. Uruchom system Windows z komputera Mac, jeśli możesz (lub alternatywnie podłącz komputer z systemem Windows do monitora, który nie działa poprawnie)
 2. Pobierz i uruchom MonitorInfoView.exe stąd (niektóre podobne aplikacje nie eksportują pełnego 128-bitowego kodu szesnastkowego, którego potrzebujesz dla EDID) i wybierz monitor, dla którego potrzebujesz EDID - upewnij się, że nie wybierasz wewnętrznego ekranu, jeśli na MacBooku! Następnie wyeksportuj dane EDID jako plik .rtf (znajduje się w jednej z opcji na pasku menu) i zapisz go na dysku, który można odczytać na komputerach z systemem Windows i Mac.
 3. W pliku .rtf (na dole) powinna znajdować się tabela szesnastkowa - są to dane EDID monitora. Usuń kod „0x00” (itp.) Z początku każdego wiersza i skopiuj wynikowy tekst do www.edidreader.com. Klucz szesnastkowy musi być w formacie, który może czytać edidreader, ponieważ w przeciwnym razie kod nie będzie działał w drugiej połowie tego samouczka (popełniłem ten błąd po raz pierwszy) - narzędzie powinno wyświetlać dokładnie te same dane, co otrzymane w pliku .rtf, gdy wszystkie trzy pola wyboru są zaznaczone.
 4. Jeśli Twoje dane EDID nie są uszkodzone, wykonaj czynności opisane w tym doskonałym samouczku , aby edytować przesłonięcia w OS X. Aby to zrobić, musisz wyłączyć SIP (uruchom ponownie komputer Mac trzymając Cmd + R, uruchom „csrultil disable” „przez Narzędzia> Terminal, a następnie uruchom ponownie komputer i zaloguj się ponownie. Ponadto folder Overrides zmienił się w El Capitan, więc teraz znajduje się w / System / Library / Displays / Contents / Resources / Overrides zamiast tego, co wspomniano na forum przewodnik.

Jeśli dane EDID nie są w ogóle odczytywane, musisz albo użyć innego monitora (ten uszkodzony nigdy nie będzie działał poprawnie), albo wymienić wadliwy itp.

Mam nadzieję, że może to być komuś pomocne - nie mogłem nigdzie znaleźć kompleksowego przewodnika na temat rozwiązania tego problemu (i szukałem solidnie od ponad 2 dni)!

Pokój, Dan


5

Nie mam wystarczającej liczby punktów, aby dodać komentarze, ale właśnie miałem ten sam problem i uznałem odpowiedź Dana Grove'a za niezwykle pomocną. Ta odpowiedź dotyczy kroku 2 jego proponowanego rozwiązania.

Można go pominąć, pobierając dane EDID monitora z SwitchResX. Możesz pobrać wersję próbną, a na karcie Monitor preferencji SwitchResX zobaczysz przycisk „Eksportuj EDID” w prawym górnym rogu.

Pomyślałem, że może to być przydatne, ponieważ nie dotyczy żadnych komputerów z systemem Windows.


Najlepiej dołączyć link do postu, do którego odwoływałeś się w celach informacyjnych.
Allan

1

Nie jest potrzebny żaden program. Szukałem pomocy na forach i postanowiłem spróbować z kablem (bez żadnych adapterów). Kupiłem kabel za mniej niż 4 kable i dostałem pełny 2560x1440 to kabel Mini DisplayPort do DisplayPort (piorun do portu wyświetlania na monitorze zewnętrznym). Jeśli rozdzielczość nadal nie jest wyświetlana, przytrzymaj klawisz Opcja i kliknij opcję Skalowane (w Ustawieniach ekranu). Powodzenia!


1

Ostatnie 4 godziny (przynajmniej) spędziłem na rozwiązywaniu tego problemu w systemie macOS Sierra . Sposób, w jaki udało mi się to zrobić, oparty jest na odpowiedzi Dana Grove'a w tym samym wątku, ale z większą ilością DIY (dzięki Dan!).

Kilka rzeczy, które moim zdaniem należy zrozumieć na temat plików EDID:

 1. W przypadku jednego urządzenia ekranowego pliki EDID różnią się w zależności od systemu operacyjnego.
 2. NIE pobieraj EDID z komputera, na którym masz problem (jak sugeruje chiara w tym wątku) - nie działało to dla mnie i dało mi uszkodzone dane.
 3. Będziesz potrzebował komputera, na którym działa ekran (zwykle z systemem Windows), aby pobrać poprawny EDID, a następnie przenieść go na komputer Mac.

Teraz, postępując zgodnie z listą kroków Dana Grove (patrz jego post powyżej), przyniosę kilka wyjaśnień w następujący sposób:

Krok 1 - Użyłem do tego prawdziwego komputera z systemem Windows, a nie maszyny wirtualnej.

Krok 2 - Kiedy to zrobiłem, nie było opcji eksportowania danych EDID jako pliku RTF w MonitorInfoView , prawdopodobnie dlatego, że oprogramowanie zostało zaktualizowane od tego czasu. Musiałem kliknąć Widok> Dolny panel> Zrzut szesnastkowy EDID, aby zobaczyć część Hex.

Krok 3 - Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest Hex, poniżej znajduje się zrzut ekranu. Będziesz musiał usunąć otaczające części (podświetlone na czerwono ), aby zachować tylko część Hex (podświetloną na zielono ).

wprowadź opis zdjęcia tutaj Następnie możesz skopiować i wkleić zieloną część w EDID Reader, jak wyjaśnił Dan. Nie musisz koniecznie zaznaczać 3 pól, po prostu kliknij Parse Edid i sprawdź, czy informacje po prawej stronie odzwierciedlają, jakie powinno być urządzenie ekranowe - np. Powinieneś być w stanie zobaczyć rozdzielczość, którą próbujesz wykonać .

Krok 4 - To trudna część, która mnie zdezorientowała. W samouczku prosi się o wyprowadzenie wyniku następującego polecenia Terminal w pliku tekstowym ioreg -lw0i wyszukiwanie różnych ciągów we wspomnianym pliku.

O ile się nie mylę, ioregoznacza Rejestr Wejściowy / Wyjściowy , co oznacza, że ​​w zasadzie zawiera listę wszystkich urządzeń twojego komputera. Jednak mając 2 urządzenia ekranowe (natywny ekran Macbooka + zewnętrzny, który próbowałem uruchomić), musisz uważać, aby się nie pomylić z ekranem natywnym.

Samouczek prosi o wyszukanie IODisplayEDIDciągu, ale mój ekran zewnętrzny nie miał żadnych ioregwyników (z pewnością dlatego nie działa). Prawidłowe IODisplayEDIDdane do utworzenia to te, które znaleźliśmy w części Hex, podświetlone na zielono powyżej. Jest to ciąg, który musisz przenieść do pliku zastępującego mac (postępuj zgodnie z samouczkiem, jeśli nie masz pojęcia, o czym mówię).

Aby uniknąć błędów, pamiętaj, że DisplayVendorID dla rodzimych ekranów Apple wydaje się mieć 1552 . Jeśli podczas samouczka skończysz używać tego identyfikatora, masz zamiar zmienić ustawienia ekranu natywnego, a nie zewnętrznego :)

Mam nadzieję, że przyniesie to wyjaśnienie bardzo użytecznych kroków Dana Grove.

Pozdrawiam


0

Miałem dzisiaj podobny problem z komputerem iMac i wyświetlaczem SyncMaster225BW, także z rodzimą rozdzielczością 1680x1050. Próbowałem SwitchResX, który nie działał. Ale problem wydawał się rozwiązać po ponownym uruchomieniu - ekran pomocniczy pojawił się w natywnej rozdzielczości. (Było to po odinstalowaniu SwitchResX.)

To, co faktycznie zrobiłem, to zrestartowanie komputera do trybu odzyskiwania i wyłączenie SIP (planowanie modyfikacji jednego z plików DisplayVendorID zgodnie z instrukcjami, które okazały się niepotrzebne). Wątpię, aby wyłączenie SIP miało coś z tym wspólnego, ale jest to możliwe.


1
Próbowałem edytować pliki DisplayVendorID, ale to w ogóle nie działało, nie mam pojęcia, jak sprawić, by „po prostu” działało normalnie. Nie mogę przez cały czas kupować nowych adapterów (choć nie sądzę, żeby to był problem), sposób, w jaki Apple zintegrował wyświetlacze z OS X, jest co najmniej tandetny - wiele osób na forach itp. Ma bardzo problemy podobny do mojego. Prawdziwy ból na dole polega na tym, że wyświetlacz działa idealnie w systemie Windows 10 z mojego komputera Mac.
Dan Grove

0

1
Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego według ciebie podany link odpowie na pytanie. Linki mogą ulec zmianie i stać się nieaktualne, dlatego wolimy, aby odpowiedzi były nie tylko linkami. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb

0

Po aktualizacji do systemu macOS Sierra napotkałem ten sam problem. Rozumiem, że było tak, ponieważ Mac rozpoznał go jako telewizor zamiast dodatkowego monitora. Kolejne kroki pomogły mi rozwiązać problem:

 1. Zapisz plik z embdev.net w folderze Pobrane.
 2. Uruchom w terminalu, cd ~/Downloadsa ruby patch-edid.rbwygeneruje folder o nazwie coś podobnegoDisplayVendorID-4b1f
 3. Uruchom ponownie komputer Mac trzymając Cmd + R, uruchom csrutil disableza pomocą Narzędzia> Terminal, a następnie uruchom ponownie i zaloguj się ponownie.
 4. Skopiuj wygenerowany folder do /System/Library/Displays/Contents/Resources/Overrides. Wymaga podania hasła administratora.
 5. Uruchom ponownie komputer Mac. Teraz powinno być dobrze.
 6. Powtórz krok 3, ale csrutil enablezamiast tego uruchom .

Ludzie polegający na tej odpowiedzi muszą zrozumieć, że plik do pobrania nie pochodzi od firmy Apple, ale pochodzi z witryny innej firmy.
fsb

0

Odkryłem, że problem dotyczy monitora. Po zmianie ustawienia 1 rozdzielczość została naprawiona. Zobacz tutaj :

Na Macu: Preferencje systemowe> Wyświetlacze> Pod zakładką Wyświetlacz ustaw Underscan -> przesuń na OFF! (To zapewnia, że ​​jest w domyślnej pozycji)

Na monitorze: Kontrola obrazu> Skalowanie niestandardowe> Overscan ---- OFF!


0

Dla osób mających problemy z wyświetlaniem zewnętrznym podczas boot campu (Windows 10) właśnie rozwiązałem problem polegający na tym, że zawsze domyślnie ustawiłem minimalną rozdzielczość bez względu na to, jakie ustawienie wybrałem, robiąc to:

 1. Ręcznie poszedłem do AMD i najpierw zainstalowałem sterowniki graficzne

 2. Panel sterowania-> Wyświetlacz-> Zaawansowane opcje wyświetlania-> Wybierz monitor zewnętrzny-> Właściwości karty graficznej-> Tryby listy

 3. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale najpierw wybrałem niższą rozdzielczość, w moim przypadku 1680x1050, a następnie Ok i Zastosuj i BOOM! To było poprawnie skalowane! Potem wróciłem do trybów listy i zwiększyłem go do maksimum, czyli 1920x1080

Więc dobrze jest teraz iść! Mam nadzieję, że to pomoże komuś, zanim zanurzysz się w EDID ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.