Członkowie rodziny otrzymujący nowy telefon - chcą przenieść aplikacje, muzykę itp. Na inny identyfikator Apple ID


2

Nie używam rzeczy Apple, więc jestem trochę nieświadomy.

Mój kuzyn i mój wujek używają obecnie tego samego identyfikatora Apple. Jest to problematyczne, ponieważ ich kontakty są zsynchronizowane, czego nie chcą.

Pomysł polega na tym, żeby mój kuzyn otrzymał nowy iPhone, który będzie miał całą jego starą muzykę, gry, rzeczy iCloud itp., Ale nie będzie zawierał informacji kontaktowych jego ojca.

Jak to się robi?

Odpowiedzi:


2

Dużym problemem w proponowanym „pytaniu” jest „mieć wszystkie swoje stare rzeczy iCloud”

To, co możesz zrobić, to użyć jednego Apple ID z iCloud na dwóch urządzeniach. Możesz nawet nie synchronizować niektórych kategorii: na przykład - brak danych kontaktowych, ale iCloud nie ma mechanizmu do klonowania lub wypychania zawartości na drugie konto.

Musisz to zrobić ręcznie, używając dwóch urządzeń, a następnie wyłączając iCloud na drugim urządzeniu i zachowując żądane dane na tym urządzeniu. Zakupy Apple zawsze następują po koncie, które je kupiło, więc możesz ewentualnie połączyć dwa konta „kupuj” przez krótki czas, ale następnym razem, gdy zdarzy się aktualizacja aplikacji, będziesz potrzebować obu haseł do konta, aby wszystko zaktualizować.

Być może nadszedł czas, aby założyć drugie konto i przejść dalej, z każdą osobą ponownie kupującą / kontrolującą to, co zawiera każde konto.

Dobra wiadomość - czy kontakty są naprawdę łatwe do rozdzielenia, więc zacznij tam, a następnie możesz zdecydować, ile pracy trzeba było oddzielić, aby każde urządzenie miało swoje własne kontakty, a następnie powtarzać dla każdego „kosza” danych dostarczanych z iCloud / Apple ID.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.