Przenośna, szyfrowana pamięć USB


9

Chciałbym mieć zaszyfrowaną pamięć USB, której można używać z systemami Windows i OS X.

Mógłbym sformatować go jako FAT32, a następnie mieć zaszyfrowane pliki obrazu (więcej niż jeden z powodu ograniczenia rozmiaru pliku 4 GB), które mogłem zamontować na obu, i mieć oprogramowanie do zrobienia tego na patyku.

Wszelkie sugestie dotyczące najlepszego formatu?


Maksymalny rozmiar pliku w systemach plików FAT32 to (4 GiB - 1 bajt), więc zaszyfrowany obraz nie jest zbyt duży !?
klanomath

@klanomath Zapomniałem o limicie rozmiaru pliku. To komplikuje sprawę: teraz powinienem szukać formatu, który jest zaszyfrowany i który można podzielić na kilka części.
Matteo,

Odpowiedzi:


8

Kup dysk flash USB korzystający z szyfrowania sprzętowego, w którym mechanizm odblokowania nie zależy od klienta oprogramowania, a następnie sformatuj go w dowolny sposób. Przykładem może być pamięć flash USB z czujnikiem biometrycznym, który może zeskanować palec, lub wbudowana klawiatura, na której można wprowadzić kod PIN w celu odblokowania dysku. Kilku sprzedawców sprzedaje sprzętowo zaszyfrowane dyski flash, takie jak Apricorn i Imation.


5

Ani OS X, ani Windows nie mają wbudowanych narzędzi do odczytu ich wzajemnie zaszyfrowanego systemu plików (FileVault2 / BitLocker).

Jedynym rozwiązaniem, które do tej pory znalazłem, jest użycie narzędzia innej firmy:

BitLocker:

  • Odblokowujący

    To oprogramowanie zostało zaprojektowane do odczytu zaszyfrowanych partycji BitLocker w systemach Linux i Mac OSX.

System plików innych firm:

  • LaCie's Private-Public ( strona pobierania / dokumentacja ). Po stronie Maca musisz dodatkowo zainstalować OSXFuse.

    Oprogramowanie wydaje się być bezpłatne.
-3

Rich Trouton ma rację. Sprzętowo zaszyfrowane urządzenie USB rozwiązałoby problem. W przeciwnym razie możesz użyć narzędzia do szyfrowania na wielu platformach, takiego jak EasyLock . Działa w systemie Windows i OS X, ale nie mogłem go uruchomić w systemie Linux.


1
Zostałeś tutaj
bummi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.