Dystrybucja aplikacji Beta do użytkowników zdalnych


8

Wygląda na to, że nie ma prostego rozwiązania dostarczania mojej aplikacji beta iOS osobom, które nie mają kontaktu fizycznego. Sposoby, które znalazłem, aby to zrobić BEZ korzystania z App Store (co Apple wyraźnie mówi, że nie jest przeznaczone do testowania wersji beta) to:

  1. Użyj programu dla programistów; Drogie i nadmierne

  2. Użyj TestFlight; Tylko do 25 marnych „wewnętrznych” testerów dopuszczonych przed wprowadzeniem ekstremalnych wytycznych dla większej liczby osób (dlaczego nie w tym momencie umieścić go w App Store?

  3. Daj im cały mój projekt Xcode i zbuduj go w swoim własnym środowisku Xcode; Nie można zapytać ludzi o nieznajomych technologiach + Nie chcę przekazywać mojego projektu osobom spoza mojej firmy

  4. Rozwój Ad-Hoc; Spraw, aby wszyscy dawali mi swoje UDID ... Ogromne kłopoty dla innych / Ludzie mogą nie chcieć robić tego poza moją firmą

Aplikacja, którą tworzę, będzie używana przez ludzi ze środowiska naukowego do kontrolowania konkretnego urządzenia, które tworzy moja firma. Jest szansa, że ​​nigdy nie będzie to zgodne ze standardami Apple dla aplikacji w App Store, ale może być używane przez ponad 100 osób w najbliższej przyszłości. Myślę, że prawdziwe pytanie, które zadaję to: Jak mogę uzyskać moją „beta” aplikację do dużej grupy osób?

Odpowiedzi:


1

W przeszłości trzeba było wybierać między aplikacją Hockey a TestFlight dla dużych grup beta - ale teraz, gdy Apple zakupiło TestFlight i musisz przejść recenzję, aby uzyskać wersję beta, Hockey App jest najlepszym rozwiązaniem dla beta testów. katalogowany.

Pomaga obsłużyć rejestrację użytkowników i zarządzanie uzyskiwaniem kompilacji powiadomionych i obsługiwanych użytkownikom końcowym. Nadal masz problemy z zarządzaniem pulą testowych AppleID, ale teraz, gdy limit 100 urządzeń został rozluźniony, możesz wykonać dość szerokie testy beta przy użyciu hokeja i normalnych limitów płatnego konta Apple.

Na dłuższą metę będziesz chciał przenieść aplikację do jednego ze sklepów Apple, ponieważ „nadużywanie” podpisywania dystrybucji w przedsiębiorstwie jest zarówno kosztowne w czasie, jak i pieniądze na skonfigurowanie, az czasem trudno jest uzyskać aplikację poprzez przegląd. Tak, możesz zostać opóźniony o miesiąc lub dwa lub więcej, ale jeśli się utrzymasz, jest to rzadka aplikacja, która nie może wdrożyć, chyba że łamiesz jedną z zasad, o których Apple bardzo troszczy się, na przykład o włączenie frameworków używających prywatnego interfejsu API lub takiego uruchomienia kod, który pobierają po podpisaniu aplikacji i przesłaniu jej do zatwierdzenia.

Jedyną inną opcją jest wysłanie kodu źródłowego do każdego użytkownika i umożliwienie mu używania Xcode do zbudowania, samodzielnego podpisania, a następnie zainstalowania własnej aplikacji. To może latać dla zmotywowanych użytkowników specjalnej aplikacji. GitHub lub inne narzędzia źródłowe pomogłyby w wypchnięciu aktualizacji, ale wspierałbyś ludzi i prawdopodobnie pobierał za nie opłaty zamiast samej aplikacji w tym modelu.


Więc nie ma sposobu na dystrybucję mojej aplikacji bez uprzedniego uzyskania UDID każdej osoby, której chcę jej udzielić? Ugh, wierzę, że nie mogę po prostu wysłać komuś pliku .ipa i upuścić go w swoich własnych iTunes
Jel

@jel - nope. Możesz użyć AppleID poprzez TestFlight lub usługę, która zbiera UDID dla Ciebie. Jest to zgodne z projektem - iOS nie chce obsługiwać aplikacji ładujących. Od 29 czerwca 2007 r. Był to standard i nie widzę, żeby zmieniało się w najbliższym czasie. Zwłaszcza, że ​​iOS 9 i Xcode umożliwiają każdemu samodzielne podpisywanie „własnych” aplikacji.
bmike

2

Możesz użyć TestFlight dla zewnętrznych beta testerów. Pozwoli to przetestować do 2500 zewnętrznych testerów. Nie musisz znać ich identyfikatorów UDID, tylko ich adresy e-mail.

Zakładam jednak, że uważasz, że Twoja aplikacja nie będzie w stanie przejść nawet mniej restrykcyjnej recenzji aplikacji beta.

W takim przypadku możesz rozpowszechniać swoją aplikację w formie „na wpół upieczonej”. Zamiast rozdawać projekt Xcode zawierający źródła, które według ciebie nie chcesz, możesz dystrybuować swoją aplikację jako skompilowaną, ale jeszcze nie podpisaną, binaria.

Aby ułatwić to swoim klientom, musielibyście zbudować lub zbudować proste narzędzie, które użytkownik może uruchamiać, kodujące pliki binarne za pomocą AppleID użytkownika. Nie musieliby być zarejestrowanymi programistami Apple.

Narzędzie musiałoby zmienić nazwę pakietu w Info.plist i użyć narzędzia „codeign” do podpisania aplikacji:

Aby unikalna nazwa pakietu, po prostu dodaj dowolne identyfikatory losowe do nazwy pakietu w pliku plist.

Narzędzie codeign może być użyte z poleceniem takim jak to:

codesign --force --sign "my identity"  <path for .app file>

gdzie „moja tożsamość” to tożsamość (apple-id) użytkownika końcowego.


Warto wspomnieć, że Apple niedawno poprosiło twórców F.lux o zaprzestanie wykonywania tej praktyki.
GhostLyrics

2
Tak, to prawda - ale różnica, jaką widzę między tym a F.lux, polega głównie na tym, że grupa F.lux była zarejestrowanymi programistami Apple. Naruszali porozumienie, które zawarli z Apple - i aby upewnić się, że ich potencjalne inne aplikacje lub programy Mac nie zostaną zbanowane, zdecydowali się przestać polecać sideloading aplikacji iOS. Ponadto aplikacja F.lux miała ogromną liczbę potencjalnych użytkowników. To brzmi jak specjalistyczny sprzęt badawczy, który może być używany przez najwyżej kilkuset użytkowników. W takim przypadku Apple prawdopodobnie nie zainteresuje się tym.
jksoegaard

1
Pierwsze dwa akapity miały na celu upewnienie się, że wiesz o mniej surowych zasadach dotyczących recenzji aplikacji beta w porównaniu ze zwykłym procesem przeglądania aplikacji. O narzędziu nie rozumiem, dlaczego uważasz, że jest to strasznie skomplikowane. Chodzi o uruchomienie istniejących narzędzi wiersza poleceń, które dostarcza Apple. To znaczy. umieszczanie łatwego w użyciu GUI na istniejących narzędziach. Nie widzę, jak to jest nieprzydatne.
jksoegaard

Dodałem szczegóły dotyczące uruchamiania komendy codeign itp. Możesz także odwołać się do dokumentacji Apple: developer.apple.com/library/mac/documentation/Security/…
jksoegaard

1

Fabric.io jest naprawdę świetny.

Możesz wysłać zaproszenie pocztą elektroniczną, a otrzymasz odpowiedni identyfikator UDID pocztą elektroniczną.

A naprawdę dobrym punktem Fabric jest Crashlytics i Analityka funkcje.

Platforma Fabric składa się z czterech modułowych zestawów, które odpowiadają niektórym   najpowszechniejsze i wszechobecne wyzwania, przed którymi stają wszyscy twórcy aplikacji:   stabilność, dystrybucja, dochód i tożsamość. Łączy w sobie   usługi Crashlytics, MoPub, Answers, Twitter i innych, które pomogą Ci zbudować   bardziej stabilne aplikacje, generują przychody dzięki największej na świecie komórce   wymiana reklam i umożliwienie korzystania z systemów logowania Twittera   bogate strumienie treści w czasie rzeczywistym dla większej dystrybucji i prostsze   tożsamość. A tkanina została zbudowana z myślą o łatwości użytkowania. Instalacja   zajmuje tylko kilka minut, a większość funkcji wymaga tylko kilku linii kodu   - więc spędzasz mniej czasu na zarządzaniu pakietami SDK, a więcej na budowaniu najlepszych   doświadczenie dla użytkowników.

http://frabric.io


0

Diawi to świetna platforma do tego, co chcesz zrobić.

Zasadniczo wysyłasz swoją aplikację na tę platformę i otrzymujesz krótki link, który możesz wysłać do testerów. Po otwarciu łącza na urządzeniu z systemem iOS pojawia się monit o zainstalowanie aplikacji.

Jak opisano szczegółowo na ich stronie internetowej, haczyk polega na dodaniu urządzenia każdego użytkownika do profilu udostępniania używanego do instalacji aplikacji.

Jest to prawdopodobnie tak proste, jak dla użytkowników, bez dystrybucji za pośrednictwem TestFlight.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.