Uruchom partycję Boot Camp Windows10 w VirtualBox


18

Mam osobną partycję Windows10 dzięki uprzejmości Boot Camp Assistant.

Chciałbym mieć możliwość podkręcenia go w mojej sesji OS X za pomocą VirtualBox, ponieważ czasami chciałbym korzystać z niektórych aplikacji Windows bez ponownego uruchamiania.

Znalazłem kilka przewodników:

.. ale wszystko jest raczej nieaktualne, odnosząc się do systemu Windows 7.

Zastanawiam się, czy może teraz proces jest prostszy?

Czy ktoś może podać szczegółowe informacje lub link do zaktualizowanego procesu dla systemu Windows 10? (Lub alternatywnie potwierdź jedną z powyższych jako najlepszą ścieżkę rozwiązania ...)


EDYCJA: podejmowanie dalszych badań, jakie uważam. Po przekopaniu wszystkiego prześlę swoje odkrycia jako odpowiedź.

https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=8&t=19866&start=90#p290527 ^ (połowa 2014 r.)

http://danielphil.github.io/windows/virtualbox/osx/2015/08/25/virtualbox-boot-camp.html <- lepiej! Win10!

Jednak postępując zgodnie z tym przewodnikiem, trafiłem na: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Może ...

https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=8&t=58821&start=15#p343017 mówi: „W końcu udało mi się uruchomić moją instalację systemu Windows 10 Boot Camp. Musisz wyłączyć ochronę integralności systemu w trybie odzyskiwania w aby uzyskać blokadę zapisu na / dev / disk0s1 (partycja EFI). "

?

http://osxdaily.com/2015/10/05/disable-rootless-system-integrity-protection-mac-os-x/ <- to nie naprawiło

https://www.virtualbox.org/ticket/7811 <- to zrobiło! Ale teraz jestem tutaj:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Googling daje /ubuntu/162148/virtualbox-machine-boots-to-efi-shell, ale wyłączam EFI zgodnie z zaleceniami, teraz otrzymuję:

FATAL: Nie załadowano nośnika startowego. System zatrzymany!

π


DO ZROBIENIA: http://engineer.john-whittington.co.uk/2013/03/bootcamp-partition-virtual-boot-with-virtualbox/ ?

Zacząłem wątek tutaj: https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=8&t=75360


VMware Fusion wykonuje lepszą pracę i wirtualizacja partycji Boot Camp jest łatwiejsza niż VirtualBox, jednak wolałbym po prostu uruchomić system Windows 10 jako normalną maszynę wirtualną opartą na plikach, nie używając BCP. Na dłuższą metę jest to o wiele mniej problematyczne.
user3439894,

@ user3439894 dlaczego na dłuższą metę jest mniej problematyczne?
ihake 28.04.16

@ihake, Problem z odpowiedzią w komentarzu to limit 600 znaków i mógłbym z łatwością przejść przez odpowiedź na to pytanie. Wystarczy powiedzieć, że używam produktów VMware od ponad 15 lat, a zwłaszcza VMware Fusion od 9 lat, zaczynając od wersji beta sprzed wydania pierwszej wersji. Jako taki, prawdopodobnie mógłbym napisać na ten temat książkę i cały rozdział na podstawie mojego poprzedniego komentarza. IMO, gdy producenci oprogramowania zapewniają wsparcie dla produktu, a także organizują fora dyskusyjne na temat swojego produktu, rozmowy te lepiej jest prowadzić tam, niekoniecznie tutaj.
user3439894

2
Czy kiedykolwiek sprawiłeś, że to działało?
pat o.

Jeśli chcesz kupić Parallels Desktop, jest to bardzo proste: wystarczy utworzyć maszynę wirtualną, używając partycji Boot Camp jako źródła. Być może warto, aby uniknąć kłopotów.
daGUY

Odpowiedzi:


11

Postępowałem również zgodnie z instrukcjami na http://web.archive.org/web/20181103074214/http://danielphil.github.io/windows/virtualbox/osx/2015/08/25/virtualbox-boot-camp.html

Dodam, jakie wyzwania miałem po tym przewodniku, ale udało mi się uruchomić moją partycję BOOTCAMP za pomocą VirtualBox, który jest bezpłatny, więc jestem szczęśliwy.

Po pierwsze, powinieneś zainstalować:

 • Windows 10 x64 przy użyciu asystenta OS X Boot Camp
 • VirtualBox 5.0.26 r108824

Pobrałem również:

 • VBoxGuestAdditions_5.0.26.iso (nie sądzę, że jest to konieczne, ale zrobiłem to tylko dla bezpieczeństwa)

Jeśli chodzi o wyłączenie SIP lub ochronę integralności systemu w El Capitan (OS X 10.11), pominąłem tę część. W moim przypadku nie było to konieczne.

Jeśli chodzi o ustawianie uprawnień do napędu:

 1. Pobiegłem, diskutil listaby uzyskać listę napędów w moim systemie, biorąc pod uwagę numer napędu o nazwie EFIi drugi o nazwie BOOTCAMP, który w moim przypadku EFIbył to 1, a BOOTCAMPdysk 4.
 2. Następnie uruchomiłem instrukcje, aby odmontować dysk Bootcamp i ustawić uprawnienia, aby VirtualBox mógł uzyskać dostęp do dysku. Według Danielphila, należy to wykonać przy każdym ponownym uruchomieniu komputera.

  diskutil unmount /Volumes/BOOTCAMP

  sudo chmod 777 /dev/disk0s1<--- To jest dysk nr. dysku EFI

  sudo chmod 777 /dev/disk0s4<--- To jest dysk nr. dysku BOOTCAMP

Jeśli chodzi o tworzenie obrazu VirtualBox, instrukcje są następujące:

Uruchom następujące polecenia, aby utworzyć opakowanie obrazu dysku VirtualBox dla> swojego HD. Zamień 1,4 na numery partycji EFI i BOOTCAMP> odpowiednio i wpisz swoją nazwę użytkownika OS X dla> twoja_nazwa_użytkownika_tutaj. Upewnij się, że znajdujesz się w katalogu, w którym chcesz zapisać obraz VirtualBox, w przeciwnym razie będziesz musiał go przenieść później.

sudo VBoxManage internalcommands createrawvmdk -rawdisk /dev/disk0 -filename win10raw.vmdk -partitions 1,4
sudo chown your_username_here *.vmdk

Jeśli chodzi o tworzenie maszyny wirtualnej, przewodnik nie był tak jasny. Zanim wykonałem instrukcje ze zrzutów ekranu, utworzyłem nową maszynę wirtualną w VirtualBox, zaznaczając „Nie dodawaj wirtualnego dysku twardego”.

tworzenie nowej maszyny wirtualnej

Po utworzeniu wybrałem go i kliknąłem „Ustawienia”. W tym momencie wykonałem zrzuty ekranu w przewodniku. Jedyną różnicą było to, że:

 • NIE sprawdziłem „Włącz EFI (tylko specjalny system operacyjny)”
 • NIE miałem opcji zaznaczenia „Włącz VT-x / AMD-V”
 • Użyłem zalecanej podstawowej pamięci 2048 MB, ponieważ mam tylko 8 GB pamięci
 • W zakładce „Pamięć” w „Drzewie pamięci” musiałem:
  • kliknij ikonę „dodaje napęd optyczny” w obszarze Kontroler: SATA, aby dodać pobrany plik „VBoxGuestAdditions_5.0.26.iso”.
  • usuń „pusty” obraz w obszarze Kontroler: SATA
  • Wybierz ikonę „Dodaj kontroler IDE” u dołu
  • kliknij ikonę „dodaje dysk twardy” w obszarze Kontroler: IDE, aby dodać utworzony plik vmdk

macOS Sierra 10.12.1, MacBook Pro Retina 13 ", model z początku 2015 r .: Musiałem umożliwić EFI, aby działał z systemem Windows Server 2016 Essentials x64. Po prostu wprowadziłem to. W przeciwnym razie krok po kroku, to działało świetnie Dzięki!
eckza,

Wyłączyłem EFI i SIP, ale zawsze otrzymuję VBoxManage: błąd: Nie możesz odczytać informacji o partycji z '/ dev / disk0', jakieś pomysły?
drye

nie wiem, bo nie jestem ekspertem. Gdybym musiał zgadywać, powiedziałbym, że podajesz niewłaściwą partycję. Kopalnia była /dev/disk0s1i /dev/disk0s4kiedy wpadłem diskutil listdostać moją partycję EFI i Bootcamp. Ty określasz, /dev/disk0co sprawia, że ​​myślę, że to jest złe.
David Herrera

@drye problem wydaje się być związany z najnowszymi zaletami komputerów Macbook. Zobacz ten wątek: forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=8&t=82508
TheNextman

Po kilku próbach udało mi się uruchomić partycję Boot Camp; Musiałem wyłączyć SIP, aby utworzyć raw vmdk, a następnie włączyć go ponownie. Jeden poważny problem: po zainstalowaniu dodatków gości VirtualBox na maszynie wirtualnej nie jestem już w stanie uruchomić systemu Windows natywnie. Po ich odinstalowaniu wszystko znów zaczyna działać. Czy istnieje sposób na wyłączenie dodatków gości VirtualBox podczas uruchamiania partycji Windows w Boot Camp?
mzf

3

Z korzyścią dla innych udało mi się to uruchomić. Nawiasem mówiąc, to jest na mojejve.

 1. Musiałem wyłączyć SIP, aby utworzyć VMDK. Po prostu nie utworzyłby VMDK, dopóki nie wyłączyłem SIP (aby wyłączyć SIP, musisz uruchomić komputer Mac w trybie odzyskiwania, przytrzymując Command + R podczas uruchamiania, a następnie, gdy jesteś w trakcie odzyskiwania, otwórz Terminal - opcja jest w jednym z menu rozwijanych paska menu - wtedy wpisujesz csrutil disable).
 2. Kiedy stworzyłem VMDK, faktycznie utworzyłem dwa z nich. Ten bez rozszerzenia „-t” jest tym, który VirtualBox wydaje się rozumieć.
 3. Mogłem tylko uruchomić maszynę wirtualną, włączając EFI w ustawieniach VirtualBox (przejdź do ustawień dla maszyny wirtualnej z systemem Windows 10, wybierz kartę „System”, która jest druga wzdłuż górnego rzędu i na dole panelu „Płyta główna”) znajduje się pole wyboru „Włącz EFI (tylko specjalne systemy operacyjne)”.

Następnie uruchomił się. Czy nadal się uruchamia po ponownym włączeniu SIP, nie wiem, ale myślę, że tak będzie z komentarzami tutaj. Myślę, że wyłączenie SIP jest konieczne tylko do utworzenia VMDK. Ale nie przetestowałem jeszcze uruchomienia maszyny wirtualnej po ponownym włączeniu SIP.

I prawdopodobnie tego nie przetestuję, ponieważ niestety wydajność VM jest dość straszna. Powodem, dla którego zrobiłem to wszystko, było zagranie w Halo (stosunkowo stara gra wydana w 2003 roku na PC, ale wciąż gra 3D) z mojej partycji Windows wewnątrz VM. Aby nie musiałem ponownie uruchamiać się na partycji Windows, aby ją odtworzyć. Halo ma wersję Mac, ale nie będzie działać na Catalinie, ponieważ Catalina zrezygnowała z obsługi 32-bitowych aplikacji, dlatego próbowałem tego. Ale tak, występ był ... okropny. Około 1 klatki na sekundę lub nawet mniej. Może jeśli poprawię ustawienia, to może działać lepiej, ale wydaje się dość śmieci. Udało mi się nawet uruchomić tę grę przy użyciu Wine i dało mi to idealnie płynną wydajność, mimo że sprawiło, że mój procesor działał w stałej temperaturze 80 + C, nawet gdy wentylatory były ręcznie ustawione na pełną prędkość. Więc Wine za to

Ale jeśli potrzebujesz uruchomić partycję Windows Boot Camp z Virtual Boxem tylko w celu przetestowania strony internetowej w IE lub coś takiego, to rozwiązanie może działać. Udało mi się uruchomić system Windows i chociaż Halo działało bardzo źle, sam system operacyjny nie działał tak źle.


2

Postępowałem zgodnie z tym przewodnikiem: http://web.archive.org/web/20181103074214/http://danielphil.github.io/windows/virtualbox/osx/2015/08/25/virtualbox-boot-camp.html

Nie postępowałem zgodnie z instrukcjami, aby wyłączyć SIP i pozostawiłem włączony tryb EFI. Działa dobrze.


2
Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Idealnie, chcesz wyjaśnić, dlaczego twoja odpowiedź jest * słuszna. ”Pomaga także w dostarczaniu linków, cytatów i / lub zrzutów ekranu. Przeczytaj naszą sekcję pomocy Jak odpowiedzieć na temat pisania dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

1

Miałem ten sam problem i znalazłem rozwiązanie: po prostu odznacz „Włącz EFI” w ustawieniach VM (OS X 10.11.3 / Windows 10 / VBox 5.0.14). Wyłączenie SIP nie było konieczne.


1

Dodatkowo używam tego rodzaju skryptu umieszczonego w /usr/local/bincelu uruchomienia Boot Camp w VirtualBox:

#!/bin/bash
diskutil umount disk0s3
sudo chmod 777 /dev/disk0s3
sudo chmod 777 /dev/disk0s1
VBoxManage startvm "Win10"

A to by to wyłączyć:

VBoxManage controlvm "Win10" poweroff
sudo chmod 640 /dev/disk0s3
sudo chmod 640 /dev/disk0s1
diskutil mount disk0s3

Witamy, aby zapytać inaczej! Warto zapoznać się z tym artykułem w Centrum pomocy, aby uzyskać wskazówki dotyczące formatowania postu.
Glorfindel

0

Postępowałem również zgodnie z instrukcjami na http://danielphil.github.io/windows/virtualbox/osx/2015/08/25/virtualbox-boot-camp.html , ale w przeciwieństwie do najwyższej odpowiedzi, musiałem wyłączyć SIP i włączyć EFI na maszynie wirtualnej, aby działała poprawnie.

Warto jednak zauważyć, że chociaż musisz to robić za sudo chmod 777 /dev/disk0sXkażdym razem, możesz wyłączyć SIP po skonfigurowaniu maszyny wirtualnej i nadal będzie działać dobrze. Byłem trochę niepewny, czy mogę trwale wyłączyć SIP i cieszę się, że tak naprawdę nie muszę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.