Użyj ścieżki sieciowej bez montażu jako dysku


1

Niedawno przeprowadziłem się do systemu OS X z systemu Windows i chciałbym wskazać kilka programów na udział sieciowy. W systemie Windows mogłem otworzyć program Ustawienia i wprowadź ścieżkę jako //my.network.share/path i próbuję się dowiedzieć, czy jest to możliwe w OS X.

Wiem od to pytanie, które mogę zamontować udział sieciowy, a następnie skierować program w jego kierunku, ale system Windows pozwala mi wprowadzić taką ścieżkę bez zamontowania udziału. Miałem nadzieję, że uda mi się wejść na ścieżkę sieci z prefiksem smb:// ale OS X na to nie pozwala.

Powodem, dla którego nie chcę montować udziału, jest to, że nie zawsze będzie obecny. Dlatego chcę tylko wymagać lokalizacja sieci po otwarciu określonego programu.

Czy jest to możliwe w systemie OS X, czy najpierw muszę zamontować udział?


„.. Chciałbym wskazać kilka programów na udział sieciowy…” & amp; „..W systemie Windows mogę otworzyć ustawienia programu i wprowadzić ścieżkę…” Co dokładnie masz na myśli?
tjt263

Na przykład, używając Kalibru do zarządzania ebookami, i wymaga biblioteki, która może znajdować się na komputerze lokalnym lub serwerze. Podczas konfigurowania tej biblioteki Calibre przedstawia pole tekstowe, do którego można wprowadzić ścieżkę sieciową.
awj

Czy masz szansę na zrzut ekranu? Jeśli opublikujesz obraz, postaram się skierować cię w stronę najbliższego odpowiednika OS X lub rozsądnego substytutu.
tjt263

Zrzut ekranu ... pola tekstowego, do którego wchodzi ścieżka?
awj

Masz problem, który próbujesz rozwiązać. Nie rozumiem w pełni problemu ani pytania, ale rozumiem wystarczająco dużo, aby wiedzieć, że mogę ci w tym pomóc, podając pewne wyjaśnienia. Zrób zdjęcie lub podaj dokładną wizualną reprezentację tego, co próbujesz opisać, aby móc sam „zobaczyć” problem. Wtedy postaram się pomóc.
tjt263
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.