Jak usunąć wyjątki certyfikatu SSL w systemie OS X?


11

Podczas łączenia się z adresem URL za pośrednictwem HTTPS, a certyfikat SSL nie pasuje (np. W płatnym hotspocie Wi-Fi), Safari wyświetla okno dialogowe z pytaniem, czy certyfikat powinien zostać zaakceptowany. Jeśli zaakceptujesz certyfikat, OS X doda wyjątek SSL i nigdy więcej nie zapyta o ten certyfikat.

Pytanie brzmi: gdzie przechowywany jest ten wyjątek? Jak mogę się tego pozbyć?

Pamiętaj, że to pytanie jest zasadniczo wersją systemu OS X „ Jak usunąć wyjątki certyfikatu SSL w systemie iOS? ”, Jednak odpowiedzi na iOS nie mają sensu dla OS X.

Odpowiedzi:


9

Wyjątki są przechowywane w pęku kluczy. Certyfikat zostanie tam skopiowany wraz z ustawieniami zaufania. Kliknij dwukrotnie certyfikat, aby zmienić jego ustawienia. Uwaga: możesz mieć ustawienie zaufania na poziomie systemu i użytkownika! Mają osobne pęki kluczy wymienione na pasku bocznym.


Dzięki, John. Czy wiesz, czy natychmiastowe usunięcie powoduje, że certyfikat przestaje działać, czy też wymaga ponownego uruchomienia? Testuję jakość naszych certyfikatów SSL w Apple Mail.
Foliovision,

Usunięcie lub zmiana ustawień zaufania zaczyna obowiązywać natychmiast.
John Keates

1

Druga odpowiedź nie działała dla mnie. Metodą, która działa dla mnie, jest otwarcie aplikacji „Dostęp do pęku kluczy” (którą można znaleźć w Spotlight Search), a następnie kliknięcie kategorii „Certyfikaty”. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy certyfikat, który chcesz usunąć, i usuń go.


Dla mnie również działa tylko ta odpowiedź
Vadim Motorine
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.