Czy Time Capsule będzie działać w sieci WiFi akademika?


17

Moja córka jedzie na studia. Chciałbym wysłać ją z Time Capsule, aby mogła bezprzewodowo automatycznie wykonać kopię zapasową swojego MacBooka.

Obawiam się, że Time Capsule nie będzie działać poprawnie w sieci Wi-Fi swojego akademika, do którego wyraźnie nie będzie miała dostępu z punktu widzenia zarządzania.

Wiem, że może podłączyć swojego MacBooka do Time Capsule za pośrednictwem sieci Ethernet, ale jest to w rzeczywistości ręczne tworzenie kopii zapasowych i wiem, że moje dzieci (i wiele innych) nie będą tego robić każdej nocy.

Czy ktoś ma więcej informacji na ten temat lub wie, jak to może działać?


7
Najlepsza odpowiedź nie ma charakteru technicznego. Najlepszą odpowiedzią jest: „niech sama to zrozumie”. Nie bądź rodzicem helikoptera. Pozwól jej odejść i bądź niezależna. Pozwól jej się dowiedzieć, czy chce wykonać kopię zapasową i jak to zrobić. Może nawet wymyślić lepsze rozwiązanie (dropbox) niż to, które wymyśliłeś. Tak, może stracić dane, może mieć awarię dysku twardego tuż przed terminem wielkiego finału. Może zawołać płacz. To wszystko jest częścią college'u. Pozwól jej tego doświadczyć, będzie na to lepsza.

1
Chmura, Fred. Chodzi o chmurę ... :) Użyłbym dropboksa, gdyby potrzebowała tylko kopii zapasowej niektórych dokumentów lub backblaze / carbonite / mozy / itp. Do wszystkiego. Ponadto, jeśli ma monitor USB na swojej drukarce, ładuje swój telefon, cokolwiek (nie mam pojęcia, z czego dzieci korzystają obecnie) i podłącza się do niego za każdym razem, gdy komputer stoi na biurku, możesz po prostu dodać Dysk twardy USB do tego, a wehikuł czasu wykona kopię zapasową, gdy będzie dostępny, więc jest co najmniej trochę lepszy niż ręczna kopia zapasowa.
daryn

1
Dział IT chętnie przyjedzie ucznia z działającymi, automatycznymi kopiami zapasowymi - możesz sprawdzić ich bazę wiedzy / często zadawane pytania na temat tego, w jaki sposób preferują uczniów z Time Capsules, aby je skonfigurować. Będzie musiała upewnić się, że nie włączy DHCP i będzie działać w trybie mostu, jeśli dołączy do kampusu WiFi, ale poza tym IT nie ma problemów z działaniem serwera plików w sieci.
bmike

2
@bike To nie było moje doświadczenie z sysadminami uczelni. Oni wydają się być bardzo szczególności o przypadkowej rzeczy na swojej sieci, a także powinny być.
Kyle Cronin

5
Jako poprzedni administrator systemu kampusu nie mogę przestać odczuwać tonięcia, ilekroć nietechniczny użytkownik chce dodać router do sieci kampusu, i to właśnie się dzieje. Jeśli nie można ufać użytkownikowi, że regularnie podłącza dysk, nie sądzę, że należy mu również ufać, że skonfiguruje router do działania w trybie innym niż DHCP z odpowiednimi zabezpieczeniami. Tak, jest to technicznie możliwe, ale poza najlepszymi praktykami. Osobiście poleciłbym prosty dysk zewnętrzny. Fałszywe oferty DHCP są absolutnym koszmarem, szczególnie w dniu przeprowadzki i mogą wpływać na znacznie więcej studentów niż tylko na nią samą.
moonslug

Odpowiedzi:


7

Prawdopodobnie mogłaby powiązać kapsułę czasu z linią ethernetową w swoim akademiku (zakładam, że istnieje opcja przewodowa), a następnie ustawić kapsułę czasu na tryb mostka (w którym nie wydaje ona nowego adresu IP, ale raczej przekazuje ten adres wydane przez szkolny DHCP).

Następnie mogłaby użyć Time Capsule (która jest również routerem Wi-Fi), aby zablokować swoje prywatne Wi-Fi dla swojego akademika, to właśnie robię w moim domu, ponieważ Telus nie oferuje modemów DSL jako samodzielnego.


Tryb mostka ma sens, jeśli Time Capsule dołącza do sieci jako element równorzędny (aby uniemożliwić jej odpowiadanie na żądania DHCP w kampusie i przekazywanie złych adresów IP innym osobom), ale jeśli występuje spadek przewodowy, dlaczego nie utworzyć nowej sieci i mieć skorzystać z prywatnego WiFi, aby zabezpieczyć komputer Mac i uzyskać lepszą prędkość / sygnał? Dlaczego tryb mostka, jeśli jest podłączony przez Ethernet?
bmike

5

Najlepszą odpowiedzią na tworzenie kopii zapasowych laptopa w akademiku NIE jest kapsuła czasu Apple. Wszyscy tutaj już sprawdzili, dlaczego nie będzie to dobrze działać.

Jeśli jeszcze nie kupiłeś Kapsuły Czasu, nie rób tego. Wybierz prosty mobilny dysk twardy USB lub FireWire zasilany z magistrali, taki jak WD Passport . Zdobądź dysk większy niż wewnętrzny dysk laptopa i skonfiguruj go dla Time Machine.

Jeśli po prostu zostawi go na biurku i nauczy się go podłączać za każdym razem, gdy będzie tam pracować z komputerem, zostanie objęta ubezpieczeniem. Jako ostatni student college'u (który doradzał swoim kolegom w takich sprawach), poświadczę, że dla większości ludzi jest to dość łatwe do uwarunkowania, a jeśli nie, to tylko Weźmy jeden przypadek utraty danych w celu ich uczyć solidnie jak ćwiczyć dobre nawyki zapasowych.


Jest to część „i uczy się ją podłączać za każdym razem, gdy pracuje tam ze swoim komputerem”, o czym OP wspomniała jako ograniczenie. Z pewnością zna swoją córkę lepiej niż my.
Matthew Frederick

1
Tak, i dlatego napisałem ostatnią część tego akapitu. Tak czy inaczej, próbowałem skodyfikować go w kategoriach „kiedy odłożysz laptopa na biurko, podłącz go”, co powinno być bardziej skuteczną strategią warunkowania niż „nie zapomnij o utworzeniu kopii zapasowej!” ponieważ ludzie i tak będą ładować laptopa, podłączając go do swojego biurka.
NReilingh

jest to pomocne NReilingh. wspaniale jest usłyszeć od kogoś, kto był ostatnio w takiej sytuacji. dzięki!
Fred Wilson,

Możesz również dodać narzędzie do zarządzania zadaniami, takie jak Lista hitów lub Remember the Milk, aby pomóc w wykonywaniu tych zadań. Dodaj powtarzające się zadania „tworzenia kopii zapasowej”, a częściowo zautomatyzujesz je.
Reid

Również w OSX Lion „lokalny” Time Machine zapisuje kopie dokumentów w miejscu, a następnie archiwizuje je na dysku kopii zapasowej, gdy jest podłączony i działa Time Machine. To sprawia, że ​​nie-bezprzewodowy Wehikuł Czasu jest o wiele bardziej użyteczny (w rzeczywistości przed Lionem po prostu użyłem SuperDuper na SmartUpdate, ponieważ był lepszy od TM - można go uruchamiać i podłączałem tylko co tydzień).
r00fus

2

Rozszerzenie sieci może być nieco wybredne i wymagać od szkoły pomocy / porad / praw, ale nie wpłynie to na konfigurację Time Capsule.

To nieco pokonuje ten cel, ale Time Capsule może również działać jako samodzielna jednostka w taki sposób, że nie musisz wyciągać przewodów, ale przełączasz się do sieci Time Capsule offline i sprawiasz, że bezprzewodowa kopia zapasowa w ten sposób ; rodzaj sieci bezprzewodowej typu jeden do jednego.


Rozszerzenie sieci byłoby złym pomysłem - to wcale nie jest trudne ani wybredne - wystarczy, że TC dołączy do sieci. Wybierz świetne hasło, aby inni mogli je zobaczyć, ale nie mogli dostać się do plików.
bmike

2

Fred,

Jeśli akademik nie ma gniazd przewodowych, najnowszy sprzęt TimeCapsule może przedłużyć lub przekazać sieć Wi-Fi bez potrzeby używania kabla Ethernet. Może odebrać akademik WiFi i przekazać tę samą nazwę sieci lub nadać mu nową nazwę sieci. Jeśli używasz nowej nazwy sieci z włączonymi zabezpieczeniami, tylko Twoja córka będzie w stanie ją zobaczyć i dostać się do niej.

Jeśli akademik próbuje zapobiec podwójnemu przekaźnikowi NAT WiFi, możesz użyć Airport Express, aby podnieść akademik WiFi, a następnie poprowadzić kabel Ethernet do portu WAN TimeCapsule i utworzyć prywatne WiFi dla niej i jej innych urządzeń.

Jestem @terretta na Twitterze, jeśli chcesz się ze mną skontaktować w celu dalszego omówienia.


0

Dopóki twoja córka ma więcej niż jedno urządzenie w sieci, TimeCapsule może łączyć się z siecią tak samo, jak iPod Touch lub jej Mac.

Tak jak jej mac musi być zabezpieczony, jej TimeCapsule potrzebuje dobrego hasła, ale nie ma nic z natury złego w tworzeniu kopii zapasowej na „jej” Time Capsule za pomocą innej sieci Wi-Fi pomiędzy jej mac a kapsułą.

Powinna mieć kabel Ethernet, aby przyspieszyć, jeśli ma dużą kopię zapasową lub przywracanie. Jeśli sieć nie zostanie zablokowana w celu uwierzytelnienia za pomocą 802.1x lub jakiegoś klienta WWW, nie będzie miała problemów.

Istnieją sposoby na obejście tych problemów, ale jest to trochę bolesne i raczej nie będzie problemu.

I oczywiście - jeśli dostanie w pokoju ethernet, może znacznie lepiej zabezpieczyć wszystko. Jej komputer Mac można ustawić tak, aby preferował połączenie Wi-Fi w swoim pokoju utworzone z TimeCapsule, a ona uzyska korzyść z mniejszego dostępu do dysku TimeCapsule (tylko osoby, którym udostępnia hasło Wi-Fi, może nawet zobaczyć głośność), a także możliwe, że szybsze kopie zapasowe i dostęp do Internetu, ponieważ przepustowość jej komputera Mac do TimeCapsule może być znacznie szybsza niż przepustowość Wi-Fi w jej pokoju do najbliższej stacji bazowej kampusu. Prawdopodobnie będzie także mniej ruchu w jej prywatnej sieci WiFi, więc jest to lepsza opcja z wymienionych powodów.


1
Czasami zauważyłem, że ruch sieciowy między komputerami jest często blokowany w akademiku, ponieważ jest to bardzo powszechny sposób rozprzestrzeniania się robaków. Chyba że łączy się z AP Time Capsule, prawdopodobnie nie będzie w stanie wykonać kopii zapasowej.
Kyle Cronin

Świetna uwaga i jeśli sieć nie może wąchać nieuczciwych serwerów DHCP, jej Time Capsule musi być w trybie mostu, jeśli dołącza do sieci jako peer, a nie przez sieć. To powoduje, że działy IT mają wiele problemów i problemów. To zależy od konkretnej szkoły. To, co lata na MIT, może nie znajdować się w stanie Ohio.
bmike

0

Wszystkie pozostałe odpowiedzi tutaj dotyczą niektórych problemów technicznych związanych z podłączeniem do sieci, z wyjątkiem jednego.

Czy kiedykolwiek próbowałeś korzystać z WiFi w akademiku? To prawie niemożliwe. Każdy lubi przynosić własne routery bezprzewodowe i punkty dostępowe, zalewając widmo, czyniąc go praktycznie bezużytecznym.

Jeśli zdecydujesz się go użyć, przełącz go w tryb mostka i podłącz. Nie używaj Wi-Fi i oczekuj, że będzie działał cały czas i przy jakiejkolwiek przyzwoitej prędkości.


-1

Wiele zależy od konfiguracji sieci, ale najprawdopodobniej nie będzie działać. Możesz także tego nie chcieć, ponieważ połączenie może być szyfrowane lub nie, więc inni użytkownicy w sieci będą mogli obwąchać wszystkie pliki, których kopię zapasową utworzono na urządzeniu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby prawdopodobnie użycie czegoś takiego jak Dropbox, jeśli nie ma żadnych danych do zapisania.


-1

To będzie działać. Kapsuła czasu jest stacją bazową, nie jest stacją klienta. Twoje dziecko może zalogować się do Wi-Fi uczelni i kapsuły czasu osobno.


To pokonuje „łatwość użycia”, tak jak musiałaby podłączyć kabel Ethernet, zmiana sieci to kolejny powód, dla którego kopie zapasowe nie powinny być tworzone automatycznie.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.