Co to jest com.apple.bird? Dlaczego rośnie tak duży?


60

Podczas próby wyczyszczenia dysku twardego niektórzy użytkownicy odkrywają, że ~ / Library / Caches / com.apple.bird jest dość duży, czasami rzędu wielu gigabajtów. Co to jest?

Odpowiedzi:


38

„Ptak” jest częścią struktury iCloud. Miałbyś dużą pamięć podręczną, jeśli istnieją oczekujące dokumenty do przesłania lub przetworzenia.

Z czasem pamięć podręczna com.apple.bird jest generalnie utrzymywana w czystości, niż myślisz. Mój ma 400 KB [to K, nawet M]

Możesz to zdiagnozować za pomocą brctl- która ma polecenie diagnozy i polecenie dziennika. O ile nie masz pewności, że masz błąd w pamięci podręcznej - nie usunę plików, ponieważ mogą one w najlepszym wypadku spowodować - kolejne przesłanie oryginalnej treści, aw najgorszym przypadku - spowodować błędy lub utratę danych w dokumentach wspieranych przez iCloud.

Przy tak dużej pamięci podręcznej powinieneś być w stanie zrzucić, a następnie monitorować te kategorie / klasy danych, które mają największy rozmiar.

brctl dump

Jest wyjątkowo gadatliwy i możesz nie chcieć tracić czasu na naukę tego, co robi - ale dane są bardzo pomocne w określeniu, co się właściwie dzieje i daje ci opcję przed skontaktowaniem się z AppleCare lub inną pomocą techniczną w przypadkach, w których nie widzisz czyszczenie pamięci podręcznej z czasem.


10
Mój jest 39 GB! Jaki jest sens iCloud, jeśli przechowuje tak dużo lokalnie, haha!

1
Dokonałem gruntownej edycji - dzięki bibliotekom zdjęć iCloud o pojemności 150 GB i szybkiej sieci - widziałem, jak taka pamięć podręczna gromadzi się, a następnie opróżnia przez kilka dni. Nie radziłbym po prostu usuwać tej pamięci podręcznej, ponieważ kod może ponownie zsynchronizować jeszcze więcej danych, gdy gromadzi pamięć podręczną pracy po uświadomieniu sobie, że dywan został wyciągnięty spod synchronizacji danych w chmurze.
bmike

Cóż, opróżniłem mój, a on wyrósł do około 20 GB. Aktualizuję tylko dokumenty, czasem nadpisując je po kilku minutach. To tak, jakby pamięć podręczna nie była gotowa na te przypadki. Szkoda 20 GB to dużo za dysk SSD.
hektorpalny

Mam 250 koncertów: o
Dion

1
Mój był> 40 gb. Naprawiłem to, przechodząc do Preferencji systemowych> iCloud> odznaczając pole oznaczone jako iCloud Drive, czekając na wyłączenie, a następnie zaznaczając ponownie. ( Źródło )
Lane Rettig

51

Bird jest częścią iCloud, a pliki w folderze mogą być własnością dowolnej aplikacji korzystającej z iCloud. Napisałem prosty skrypt Pythona, aby dowiedzieć się, kto jest właścicielem plików w katalogu:

$ python blame-bird.py 
4R6749AYRE.com.pixelmatorteam.pixelmator      0.00MB
com.apple.shoebox                  0.00MB
com.apple.TextInput                 0.00MB
iCloud.com.apple.iBooks               0.00MB
57T9237FN3.net.whatsapp.WhatsApp         6904.66MB

Accounted for: 6904MB. Still unaccounted: 1879MB

Więc na moim Macu WhatsApp jest największym winowajcą. Złożyłem u nich raport o błędzie (chociaż nie jestem pewien, czy to naprawdę ich wina).


3
Świetna odpowiedź, świetny skrypt. Whatsapp był dla mnie także problemem: 57T9237FN3.net.whatsapp.WhatsApp 5164,78 MB
LordParsley

1
Mam WhatsApp z ponad 17 GB! 57T9237FN3.net.whatsapp.WhatsApp 17556.63MB
130e13a,

2
@bas: Świetny skrypt! To także WhatsAppdla mnie ... jak to naprawić? Czy po prostu usunąć com.apple.comfolder?
DeepSpace101

1
Wiele osób po prostu usuwa wszystkie pliki z folderu, ale nie jestem pewien, czy jest to całkowicie bezpieczne. Możesz złożyć raport o błędzie za pomocą WhatsApp. Jeśli wystarczająca liczba osób to zrobi, to mam nadzieję, że naprawią błąd, który to powoduje.
bas

3
20 GB tutaj: / Przeczytałem, że można bezpiecznie usunąć i wyłączyć tworzenie kopii zapasowej Whatsapp iCloud zapobiega ponownemu wzrostowi.
Roberto,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.