Gdzie się podziała „Pierwsza pomoc pęku kluczy”?


34

Na moim komputerze z systemem OS X El Capitan w aplikacji Keychain Access nie ma opcji „Pierwsza pomoc pęku kluczy”.

Cała dokumentacja, w tym Pomoc systemu Mac OS w El Capitan, mówi, aby przejść do menu Dostęp do pęku kluczy i wybrać Pierwszą pomoc pęku kluczy. Ale moje menu dostępu do pęku kluczy wygląda następująco:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gdzie jest brelok do pierwszej pomocy?


4
W jakikolwiek sposób zastąpić tę funkcjonalność?
wordsmythe

Odpowiedzi:


10

Możliwe, że został on usunięty w aktualizacji OS X 10.11.2. Odniesienie: Po aktualizacji 10.11.2 wydaje się, że brakuje pierwszej pomocy pęku kluczy!

Od Informacje o zawartości zabezpieczeń systemu OS X El Capitan 10.11.2, Aktualizacji zabezpieczeń 2015-005 Yosemite i Aktualizacji zabezpieczeń 2015-008 Mavericks :

Dostęp do pęku kluczy

Dostępne dla: OS X El Capitan 10.10 i 10.11.1

Zagrożenie: złośliwa aplikacja może maskować się jako serwer pęku kluczy. Opis: Wystąpił problem ze sposobem interakcji Keychain Access z Agentem pęku kluczy. Ten problem został rozwiązany przez usunięcie starszych wersji.

CVE-ID CVE-2015-7045


8
Jak do diabła naprawiam teraz mój brelok !!! Laptop jest całkowicie bezużyteczny.
javadba

8

Począwszy od OSX 10.11, musisz otworzyć aplikację Dostęp do pęku kluczy i przejść do Preferences > Reset My Default Keychain. „Reset” jest trochę mylący; tak naprawdę przeniesie twój stary brelok do osobnego pliku bazy danych i utworzy nowy, czysty brelok.

Następnie, jeśli to zrobisz File > Add Keychain, możesz ponownie dodać swój stary brelok (na przykład login_renamed_1) do przeglądarki. Następnie możesz ręcznie skopiować klucze ze starego pęku kluczy do nowego pęku kluczy.

Będziesz musiał ponownie wprowadzić hasło roota dla każdego klucza, który skopiujesz, a to rzuci na ciebie błędy, ale w końcu zostaną skopiowane.


Możesz znacznie przyspieszyć ten proces, zmieniając hasło importowanego pęku kluczy na puste przed przeciągnięciem żądanych haseł do nowego pęku kluczy. Następnie możesz po prostu nacisnąć Return lub zautomatyzować kliknięcie przycisku Zezwól, umieszczając nad nim kursor i uruchamiając kliknięcie , np. while : ; do cliclick c:. w:500; done, Który kliknie w bieżącej pozycji kursora co pół sekundy.
Miles Wolbe

7

W Mac OS X 10.11 El Capitan błędy pęku kluczy można naprawić, usuwając wszystkie pliki i foldery ~/Library/Keychains/oraz ponownie uruchamiając komputer.

Przewodniki sugerujące „pierwszą pomoc” i zmienianie nazw plików pęku kluczy są błędne lub nieaktualne.


2
Nie jest konieczne usuwanie wszystkich plików i folderów, a tylko dowolnego folderu o długiej nazwie GUID (np. A8E5321F-62CC-5BED-8B31-DE0526C484BD). techraptor.net/content/…
Jason

4
Nie jestem pewien co do tej porady. Zgubiłem wszystkie elementy pęku kluczy. Na szczęście przeniosłem je zamiast je usuwać ...
Paul S

Dzięki - tak, resetuje wszystkie zapisane hasła, ale brelok znów działa, i od tego chciałem pierwszej pomocy.
geedoubleya

6
Naprawdę polecam nie stosować się do tych rad, chyba że w ostateczności. To tylko prosty sposób na usunięcie wszystkich danych pęku kluczy i rozpoczęcie od zera, ale może mieć inne niezamierzone konsekwencje. (Na przykład, jeśli używasz pełnego szyfrowania dysku, spowoduje to więcej problemów przy ponownym uruchomieniu). Bardziej czystym sposobem na zrobienie tego samego jest otwarcie „Dostęp do pęku kluczy”, przejdź do jego okna Preferencje (⌘ + `) i następnie kliknij „Zresetuj mój domyślny pęku kluczy”. Oto zrzut ekranu: dropbox.com/s/0sb9o7ho75oh7ks/…
Chris
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.