Jak powstrzymać iPoda przed odtwarzaniem książek audio, gdy „Losowo odtwarzam utwory”


8

W głównym menu iPoda często klikam „Losowo odtwarzaj utwory”, aby odtwarzać losowo utwory. Udaje mi się nie włączać moich podcastów, ale co jakiś czas odtwarzany jest rozdział z książki audio.

Czy jest jakiś sposób, aby powstrzymać książki audio przed połączeniem się z muzyką?

Mam iPoda nano, jeśli to ma znaczenie.

ipod 

Odpowiedzi:


11

W iTunes przeglądaj informacje o problematycznych książkach audio i upewnij się, że zaznaczono „pomijaj podczas tasowania”.


Dziękuję Ci. Czy zdarzyło Ci się wiedzieć, czy można to zmienić w iPodzie bez iTunes?

Prawdopodobnie nie. Sugeruję ponowną synchronizację z komputerem PC / Mac.

4

Książki audio i podcasty to specjalne kategorie w iTunes i na iPodzie, które nie zmieszają się z twoją muzyką. Jeśli dodasz je ręcznie lub zgrzesz do biblioteki iTunes, prawdopodobnie będziesz musiał zmienić ich „rodzaj multimediów”, aby oddzielić je od muzyki:

  1. Shift wybierz grupę utworów Audiobook

  2. Wybierz „Uzyskaj informacje”

  3. Przejdź do zakładki „Opcje”

  4. Zmień listę wyboru dla „Media Kind” na „Audiobook”

  5. kliknij „OK”, aby zachować zmiany

Jest tylko jedna rzecz, którą możesz zmienić w bibliotece muzycznej podczas korzystania z iPoda: lista odtwarzania w podróży.


IPod touch nie pozwala tasować pliku Audiobook / podcast / iTunes U. Zamiast tego daje ci możliwość słuchania go z prędkością 2x, 1 / 2x lub normalną prędkością i ma 30 sekundowy przycisk powrotu, aby szybko wrócić, jeśli zostaniesz przerwany
SpecKK

1

Istnieje inne rozszerzenie plików dla plików Apple Audio Codec (AAC), gdy są one książkami audio. Jeśli ich użyjesz, uratuje cię to przed koniecznością oznaczania czegokolwiek specjalnie i zostanie automatycznie wykluczone z gry losowej bez konieczności oznaczania go jak w innych odpowiedziach.

  • .m4a jest używany tylko do muzyki, chociaż nie jest to wystarczająco dokładnie obserwowane.

  • .m4b jest używany do książek i podcastów oraz wszystkiego, co musi zapamiętać „zakładkę”. B oznacza zakładkę, a nie książkę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.