Nigdy nie używam Siri, ale zużywa za dużo baterii


Odpowiedzi:


23

W iOS 9 usługi proaktywne, takie jak Siri Sugestie (na lewej stronie ekranu głównego) zużywają energię. Nie ma to nic wspólnego z faktycznym Siri.

Jeśli nie podobają Ci się sugestie Siri, możesz je wyłączyć w Ustawienia> Ogólne> Wyszukiwanie Spotlight .

Ustawienia

Możesz także przejść do opcji Ustawienia> Ogólne> Siri i upewnić się, że „Hej Siri” jest wyłączony, zwłaszcza jeśli masz iPhone'a 6s lub 6s Plus. Twój iPhone „nasłuchuje” słów „Hej Siri”, ale tylko po podłączeniu do zasilania (chyba że masz iPhone'a 6s lub 6s Plus, to jest cały czas), ale wykonanie dwóch powyższych czynności i ponowne uruchomienie urządzenia powinno uniemożliwić więcej użycie z akumulacji pod wiadrem „Siri”.


4

Żadna z tych sugestii mi nie pomogła. Przyczyną tego problemu było to, że mój telefon był ustawiony tak, aby automatycznie łączył się z siecią Wi-Fi, która wymagała osobnego logowania na stronie internetowej. Nazywa się je „sieciami zmonopolizowanymi”, takimi jak te w restauracjach i kawiarniach, gdzie musisz najpierw otworzyć przeglądarkę internetową, a następnie wypełnić formularz logowania lub kliknąć przycisk „Zaakceptuj” lub „Przejdź do trybu online”, zanim będziesz mógł Połącz z internetem.

Co się dzieje, że mój telefon automatycznie łączy się z siecią, ale ponieważ nie otworzyłem przeglądarki internetowej i nie zalogowałem się ręcznie, nie miałem połączenia z Internetem. Następnie Siri wykryła, że ​​jestem połączona z Wi-Fi i próbowała raz po raz, aby uzyskać dostęp do Internetu, wysysając całą moją baterię. (Być może Apple powinno pozwolić Siri na stopniowe zwiększanie interwału połączeń Siri, jeśli Internet zawiedzie? Podobnie jak Gmail.)

Aby rozwiązać problem, po prostu wszedłem Settings->WiFii wybrałem sieć Wi-Fi, która spowodowała mój problem, a następnie kliknąłem, Forget this Networkaby zatrzymać automatyczne łączenie się telefonu. (Możesz także wyłączyć WiFi, ale to nie jest fajne).

Następnego dnia miałem ponad 90% żywotności baterii, kiedy wracałem do domu o 18:00.


2
Werdykt jest taki, że wyświetlanie zużycia baterii po prostu nie jest bardzo pouczające. Mówi ci, że jakiś proces należący do Siri działał w tle na gorąco. Jednak to, co chcemy wiedzieć, jest powodem. Dobrze, że go znalazłeś.
Thomas

0

Jeśli wyłączysz Siri i pozostawisz telefon wyłączony (zablokowany), nie robiąc nic przez jeden dzień i przez noc Siri zużyje mniej baterii, a odsetek spadnie. Siri raz rozładowała baterię i dowiedziałem się, że trzymanie Siri z dala pomogło.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.