Problemy z siecią Wi-Fi podczas korzystania z myszy Magic Mouse


1

Mam problemy z połączeniem WiFi, odkąd zacząłem używać Magic Mouse. Korzystam z 15-calowego MacBooka Retina w połowie 2012 roku z El Capitan. Połączenie jest znacznie wolniejsze na MacBooku niż na jakimkolwiek innym urządzeniu, gdy uruchamiam testy prędkości. Ping ma około 300 ms zamiast 10 ms, które otrzymuję na innych urządzeniach. Również szybkość jest niższa na MacBooku. Czasami jest tak źle, że nie mogę nawiązać połączenia ze zdalnymi hostami i upływa limit czasu (np. http, Skype i inne protokoły i porty).

Przeczytałem gdzie indziej, że zaleca się zmienić częstotliwość pracy routera z 2,4 GHz na 5 GHz. Nie jest to jednak dla mnie opcja, ponieważ nie kontroluję infrastruktury sieciowej miejsc, w których używam MacBooka.

Czy są jakieś inne poprawki tego problemu? Jeśli nie, czy uważasz, że mogę poprosić Apple o zwrot pieniędzy, ponieważ najwyraźniej nie radzą sobie z tym?

Aktualizacja:

Zobacz wynik pingowania google.com, ze zrzutu ekranu można zobaczyć, jak początkowo czas pingowania wydaje się normalny, ale potem wzrósł, a nawet upłynął limit czasu od momentu, w którym uruchomiłem Magic Mouse zrzut ekranu odpowiedzi ping

Odpowiedzi:


1

zainstaluj aktualizację 10.11.2 i sprawdź, czy to pomoże.


Niestety nadal występuje problem z 10.11.2
Martin

Właśnie dodałem zrzut ekranu z odpowiedzią na ping otrzymaną po włączeniu Magic Mouse
Martin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.