Jak uzyskać domyślny kompilator c ++ na Mac OS X


3

Jestem nowy w c ++ na Mac OS X i muszę wiedzieć, jak uzyskać szczegółowe informacje:

  1. Jak uzyskać domyślny kompilator c ++ / c?
  2. Jak zmienić domyślny kompilator?
  3. Jak ustawić kompilator w pliku CMakelists.txt podczas korzystania z CMake?

Odpowiedzi:


2

Możesz po prostu otworzyć terminal i wpisać gcc. Jeśli gcc jest już zainstalowany na twoim komputerze Mac, będzie wyświetlany jako brak plików wejściowych. Jeśli nie masz zainstalowanego gcc, pojawi się okno dialogowe z informacją, że musisz pobrać i zainstalować gcc i odpowiednie narzędzia wiersza poleceń. Ta metoda jest preferowana, ponieważ instalacja Xcode z App Store zajmuje ci trochę czasu, a także zużywa twoje dane (4,7 GB). Ponieważ potrzebujesz tylko gcc, jest to lepsze, ponieważ pozwala nawet zaoszczędzić miejsce na dysku, instalując tylko pliki gcc. Mam nadzieję, że to pomoże :-)


2

Nie sądzę, aby Mac był już domyślnie wyposażony w kompilator C / C ++. Zalecam zainstalowanie narzędzi wiersza polecenia XCode i XCode z App Store. To da ci kompilator gcc (i prawdopodobnie również LLVM).

Nie znając procesu kompilacji, nie mogę powiedzieć, jak ustawić domyślny kompilator. W XCode pojawi się opcja, a także opcje z narzędziami do budowania z wiersza poleceń. IOW, komputery Mac nie mają systemowego domyślnego ustawienia kompilatora, o którym wiem.

Oto oficjalna dokumentacja używania innego kompilatora z CMake. https://gitlab.kitware.com/cmake/community/wikis/FAQ#how-do-i-use-a-different-compiler

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.