Jak radzić sobie z poleceniami o sprzecznych nazwach wymienionymi w `brew doctor`?


13

Więc po brew doctoruzyskaniu następujących bez żadnej rekomendacji:

Warning: You have external commands with conflicting names.

Found command `brew-cask` in following places:
/usr/local/bin/brew-cask
/usr/local/Library/Taps/caskroom/homebrew-cask/cmd/brew-cask.rb

Czy istnieje sposób na rozwiązanie tego konfliktu?


Ponieważ beczka działa na naparze - czy uruchomiłeś zalecane narzędzia do czyszczenia? Prawdopodobnie nie rozwiąże to problemu, ale może pomóc w wyodrębnieniu problemu do zaparzenia lub beczki: brew update ; brew cleanup ; brew cask cleanup- Ponadto - czy możesz podać jedną beczkę, której używasz, abyśmy mogli spróbować odtworzyć konfigurację?
bmike

Po raz pierwszy otrzymam następujące informacje podczas uruchamiania narzędzi do czyszczenia:Warning: Skipping czmq: most recent version 3.0.2_3 not installed Warning: Skipping git: most recent version 2.6.4 not installed Warning: Skipping libsodium: most recent version 1.0.7 not installed Warning: Skipping node: most recent version 5.2.0 not installed
Mamba,

Dostałem ostrzeżenie o węźle - więc po prostu brew rmte pakiety i pozwolę im zainstalować je następnym razem, gdy będę ich potrzebować. Myślę, że ostatnio został dodany krok czyszczenia / migracji, ale nie mogę na razie o tym mówić bez dalszego kopania. Na razie cieszę się, że przeprowadziłem czysty porządek.
bmike

Odpowiedzi:


6

Nie używam dużo beczek, ale na mojej maszynie testowej właśnie stuknąłem infrastrukturę beczek, aby zobaczyć, co się dzisiaj instaluje. Mam brew-cask.rbplik, a nie ten w/usr/local/bin

Jeśli masz system kopii zapasowych, wykonaj kopię zapasową, a następnie usuń /usr/local/bin/brew-caski uruchom ponownie brew doctor. Możesz także zmienić nazwę pliku, jeśli nie chcesz mieć problemów z tworzeniem kopii zapasowych.

mv /usr/local/bin/brew-cask /usr/local/bin/ZZdeleteZZbrew-cask
brew doctor

W ten sposób program lub skrypt wywołujący narzędzie nie będzie widział pliku (lub łącza sym) w / usr / local / bin. Następnie możesz trochę przetestować i wyczyścić dany plik. Łatwiej też to naprawić, jeśli mam przeczucie, że ten binjest gdzieś potrzebny, a narzędzie źle narzeka na oba.

Dodatkowo wygląda na to, że niedawno wprowadzono zmianę dotyczącą integracji beczek / parzenia:

Moje kroki odinstalowywania były inne niż te, do których prowadzi link powyżej, ponieważ zainstalowałem beczkę dzisiaj, a nie wcześniej. Moje wyniki mogą w tym przypadku nie pasować do twoich :(


Przeniosę go iYour system is ready to brew
Mamba,

Ale cholewka Warningspo czyszczeniu pozostaje
Mamba,

@HiThere Tak - nie zawsze jestem tak gorący, aby naprawić ostrzeżenie lekarza browarniczego, dopóki nie pojawią się rzeczywiste błędy na dalszych etapach. Tak - często mogą powodować problemy, ale sam napar jest tak duży - nie wszyscy budują ze źródła i nie wszyscy w ogóle używają beczek. Niektórzy przychodzą tylko po beczki. Proszę ping mnie, jeśli masz błąd z instalacją konkretnego pakietu. Próbuję dowiedzieć się więcej o tym, jak działają napary, więc jestem gotów na prawdziwe problemy, które pomogą rozwiązać i ewentualnie rozwiązać.
bmike

20

Ważna aktualizacja z grudnia (od https://github.com/caskroom/homebrew-cask ):

Homebrew-Cask będzie teraz aktualizowany razem z Homebrew.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, aby przejść do nowego systemu, uruchom:

brew uninstall --force brew-cask; brew update 

To rozwiązało dla mnie. Dzięki! Miło z twojej strony, że opublikowałeś to polecenie, abym nie musiał go wyłowić.
Jonathan Komar

5

Możesz także usunąć dodatki do beczek i sprawdzić, czy skrypt czyszczenia usuwa resztki:

brew uninstall --force brew-cask

W tym momencie możesz ponownie uruchomić instalację zgodnie z aktualnymi instrukcjami :

brew tap caskroom/cask

Już sama dezinstalacja rozwiązała dla mnie twój problem, gdy natknąłem się na niego.


To wydaje się lepszym rozwiązaniem, jeśli działa :-)
bmike

Czy mogę zapytać, co robi to polecenie?
Mamba,

Miałem zainstalowane dwie wersje. To usunęło obraźliwe. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie github.com/Homebrew/homebrew/blob/master/share/doc/homebrew/ ...
Fram

1

Dzisiaj spotkałem się z tym dokładnym ostrzeżeniem. Dla mnie prosty brew update && brew upgrade && brew doctordziałał.

W końcu mam satysfakcjonujący Your system is ready to brewdziennik.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.