Ostrzeżenie dźwiękowe ostrzegające o niskim poziomie naładowania baterii laptopa


2

Mam dwa komputery, na których pracuję tam iz powrotem, czasami uruchamiam renderowanie na MBP i pracuję na iMacu.

Czasami jednak odłączam MBP, robię coś innego, a renderowanie zużywa całą baterię, co z kolei powoduje wyłączenie komputera w połowie procesu, jeśli nie jestem świadomy stanu baterii.

enter image description here

Następnie muszę go podłączyć, ponownie uruchomić komputer, wznowić pracę, jeśli nic nie straciłem w tym procesie.

Chciałbym wiedzieć, czy istnieje sposób, aby w pewnym momencie uzyskać ostrzeżenie dźwiękowe, podczas gdy bateria spada, jak alarm, w ten sposób mógłbym ją podłączyć, nawet jeśli robię coś innego w innej części Dom.

Przejrzałem Preferencje systemowe, ale nic nie znalazłem. ja nie chcę, aby komputer poszedł spać, gdy bateria spadnie, ale zamiast tego ostrzec mnie, bym mógł go podłączyć i uniknąć śmierci.

enter image description here

znalazłem to ale wydaje się to trochę trudne do ustawienia.

znalazłem to artykuł też nie wyjaśnia bardzo dobrze, co robi ta aplikacja.

W tym Wątek Dyskusyjny , użytkownik mówi o aplikacji, którą inny użytkownik później krytykuje.

Nie jestem pewien, czy chcę wypróbować wszystkie trzy z tych aplikacji, a następnie muszę je odinstalować, jeśli nie robią tego, czego szukam.

Czy istnieje prosty sposób na uzyskanie tego rodzaju ostrzeżenia?

EDYTUJ: po licznych komentarzach dodam, że rozwiązanie musi działać w sytuacjach, gdy nie mam pod ręką ładowarki, lub gdy jestem poza domem, na przykład gdy jestem poza domem bez ładowarki, pracującej w innej części biura niż ta, w której znajduje się mój komputer, aby zostać ostrzeżonym o zapisaniu moich dokumentów, zanim bateria zginie.


Powiadomienie powinno pojawić się, gdy poziom naładowania baterii spadnie. Czy zostało to usunięte w 10.11?
Arc676

Być może został usunięty, ale jeśli przeczytasz moje pytanie całkowicie, możesz zauważyć, że mogę być daleko od komputera, kiedy muszę go podłączyć i że szukam prawdziwego „alarmu” (pomyśl budzik) wiadomość wizualna
MicroMachine

1
Moim pierwotnym pomysłem było podłączenie komputera Mac do niektórych głośników, a następnie zwiększenie głośności, gdy wychodzisz, abyś mógł go usłyszeć z dużej odległości. Ponadto, dlaczego odłączasz? Dlaczego nie uruchomić po prostu zasilania AC?
Arc676

Czy bateria nie wytrzyma dłużej, jeśli od czasu do czasu jej rozładuję? Słyszałem, że cały czas trzymanie laptopa na AC jest złe dla żywotności baterii (szczególnie starszych laptopów). Podoba mi się pomysł mówców, ale wymaga posiadania głośników! I podłączając je. I po prostu pójdzie raz jeszcze, tylko głośniej ... Nie jestem pewien, czy to usłyszę.
MicroMachine

Obecnie zatrudniam to rozwiązanie do uruchomienia na zasilaniu prądem zmiennym bez ładowania baterii. Pozostając stale na poziomie około 50% (optymalny ładunek dla długotrwałego przechowywania), mogę utrzymać baterię w dobrym stanie, pomimo ciągłej pracy przy biurku z zasilaniem AC.
Arc676
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.