AirDrop nie działa na Macbook Air 2012 i iPhone 6S


3

Próbuję wysłać zawartość z iPhone'a do mojego Macbook Air za pośrednictwem AirDrop. Wszystko wydaje się poprawne. Na obu urządzeniach bluetooth i to samo wifi są włączone. Na obu jest dozwolone od wszystkich . Ale mój Mac jest wciąż niewidoczny dla mojego iPhone'a. Czemu?

Zdecydowanie coś jest nie tak z moim Macbookiem, ponieważ mogę dzielić się między urządzeniami z systemem iOS, ale nie mogę się połączyć z moim Macbookiem.

Wiem, że AirDrop nie działa z Macbookiem wcześniej niż w 2012 r., Ale mój Macbook to 2012, więc powinien działać. To nie jest zduplikowane pytanie.


To nie jest zduplikowane pytanie. Oczywiste jest, że zrzut z powietrza działa w 2012 r., A nigdy w macbook air.
Bartłomiej Semańczyk

Odpowiedzi:


3

Dzięki opracowaniu technologii Bluetooth 4.0 i BLE nie jest możliwe zrzutowanie między nowszymi urządzeniami z systemem iOS a starszymi (jak sądzę) MacBookami wcześniejszymi niż Retina.

Dzieje się tak dlatego, że standardy są niekompatybilne, podczas gdy „legalne zrzut” jest nadal opcją dla komunikacji MacBook-to-MacBook, wygląda na to, że urządzenia iOS nie mają tej funkcji. Bardziej szczegółową dyskusję można znaleźć na forach Apple , a długa dyskusja na temat możliwości uaktualnienia jest możliwa lub powinna być podjęta tutaj .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.