Jak zapobiec zrywaniu połączenia iPhone przez Wi-Fi, gdy przechodzi w tryb uśpienia?


16

Korzystam z wersji internetowej WhatsApp i iPhone musi być cały czas podłączony, aby działał. Jednak gdy iPhone przechodzi w tryb uśpienia (ekran się wyłącza), połączenie Wi-Fi jest automatycznie wyłączane, aby oszczędzać baterię, a aplikacja WhatsApp w mojej przeglądarce rozłącza się. Czy istnieje sposób, aby zmusić iPhone'a do utrzymywania połączenia Wi-Fi po zablokowaniu i / lub zasypianiu?


Powinien być podłączony, dopóki nie wyjdziesz poza zasięg routera lub nie rozłączysz go ręcznie. To nie jest uszkodzony Apple iPhone, prawda?
RedEagle2000,

1
bez jailbreak. Ale się mylisz. Odłącza Wi-Fi, gdy przechodzi w tryb uśpienia w celu oszczędzania baterii. Jestem tego pozytywny.
Peter Mel,

Jaka wersja iOS działa i który to iPhone?
RedEagle2000,

ostatnia wersja iphone 6s
Peter Mel

Odpowiedzi:


4

Mam tego samego iPhone'a i ten sam problem. Właśnie wszedłem do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj ustawienia sieciowe. Następnie ponownie połącz się z siecią Wi-Fi jak zwykle.

To działało dla mnie, jednak jeśli problem nadal występuje, być może wyłącz swoje dane podczas korzystania z Wi-Fi. Mam nadzieję, że jedna metoda działa dla Ciebie (:


1
Nie jestem pewien, dlaczego ta odpowiedź jest tak mocno odrzucona. Ale dla mnie to rozwiązanie działa!
Alexey

2

Miałem ten problem w lokalnej szkole, gdzie za każdym razem, gdy blokowałem iPoda, traciłem połączenie z Wi-Fi, dlatego opracowałem aplikację o nazwie „Constant WiFi”, która utrzymuje mnie w kontakcie, nawet jeśli iPod jest zablokowany. Nie znam „WhatsApp”, ale moja aplikacja zmusza Wi-Fi do pozostania w kontakcie, gdy urządzenie jest zablokowane lub śpi. Jeśli zdecydujesz się wypróbować aplikację, mam nadzieję, że zadziała dla Ciebie!


1

Mam iOS 11.2.1 na iPhonie 6 (Verizon), a moje połączenie Wi-Fi przerywało się za każdym razem, gdy telefon spał, i zawsze po chwili przełączyłem się z LTE na Wi-Fi po przebudzeniu, co było bardzo denerwujące.

Tym, co wydawało się rozwiązać problem, było skonfigurowanie routera w celu przypisania do telefonu stałego „przydzielonego” adresu IP na podstawie jego adresu MAC.

Jeśli masz możliwość skonfigurowania routera LAN, możesz spróbować. Dla wszystkich wygląda na to, że Apple cię porzuciło.

PS Inspiruje mnie ten post .


To ma sens; router, który udostępnił urządzeniu IOS usługę DHCP, jeśli nie słyszy z urządzenia, może ponownie przypisać ten sam adres. To dotyczy ustawień routera, a nie telefonu.
Whit3rd,

1

Ustawianie moją sieć jest Auto Logindo Onwydaje się rozwiązać problem dla mnie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

źródło

IOS 11.3 na iPhonie 7, działa teraz dobrze w oparciu o opcję „Auto Login”. Dzięki


1
Pracował na iPhone 6s, iOS 11.1.2
AHHP

Mam iOS 11.2.1 na iPhonie 6 (Verizon), a automatyczne dołączanie jest już włączone i nie ma dla mnie opcji automatycznego logowania. A moje połączenie Wi-Fi jest przerywane za każdym razem, gdy telefon śpi, i po przebudzeniu zawsze zajmuje chwilę powrót z LTE do Wi-Fi, co jest bardzo denerwujące.
Ryan,

-4

Zmień hasło ustawienia Wi-Fi z WPA 2 na WPA. Mam nadzieję, że to działa.


2
To przypomina mi, kiedy „wsparcie” techniczne lub artykuły zalecające naprawienie problemów z połączeniem mówią o wyłączeniu zapory. Całkowicie niedopuszczalny i świetny sposób dla robaków. Inną analogią jest sytuacja, w której należy nadać tej usłudze wszystkie uprawnienia, a wszystkie pliki powinny być światowe do odczytu / zapisu / wykonywania. Innymi słowy, straszna rada, która pochodzi z ignorancji, ale jest szkodliwa i po prostu zła. Więc jeśli coś „działa”, co robią ludzie? Trzymają to w sposób, który podobno to naprawił! Zmniejsza to ich bezpieczeństwo, a pośrednio także inne.
Pryftan

1
Po prostu wpisz sudo przed każdym poleceniem! Pro wskazówka, miej „sudo su” w pliku bashrc!
Aron

Proszę nie ...
Navin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.