Dlaczego Spotlight ciągle aktualizuje mój system po aktualizacji do Lion?


15

Odkąd zainstalowałem Lion, baza danych Spotlight ciągle się rozwija (co zajmuje kilka godzin). Robi to co najmniej co drugi dzień.

Czy inni użytkownicy mają ten problem z Lionem (tj. Czy jest to tylko błąd 10.7.0)? Jeśli nie, jak mogę zdiagnozować, co go powoduje - nie widzę podejrzanych wpisów w konsoli?

Po prostu zresetowanie historii reflektorów i przebudowanie jej byłoby miło wiedzieć.


4
Zobacz: superuser.com/questions/46195/…, który pokazuje technikę ustalenia, który plik nie działa podczas indeksowania.
Andrew Vit

Odpowiedzi:


15

Ja również miałem problem z reindeksowaniem po przejściu na Lion. Jednak problem nie istniał dla każdego użytkownika, tylko dla tego, który korzystał z FileVault 1.

Po kilku tygodniach dostałem ponad sfrustrowany i ran ... †

$ sudo mdutil -a -i off

… W terminalu - w tej samej minucie zdałem sobie sprawę, że ustawienie zostało zastosowane w całym systemie. Wzruszyłem ramionami i cieszyłem się z kilkugodzinnej sesji bez reindeksowania, po której postanowiłem ponownie włączyć Spotlight, ponieważ ma to zasadnicze znaczenie dla mojego przepływu pracy na innych kontach użytkowników; więc:

$ sudo mdutil -a -i on

I kiedy już tam byłem, postanowiłem usunąć stary indeks i odbudować nowy od zera za pomocą:

$ sudo mdutil -aE

Zrobiłem to około miesiąca temu i od tego czasu nie spotkałem się z „bezużyteczną” reindeksacją. Jestem szczęśliwie zaskoczony, ponieważ naprawienie problemu było tylko zbiegiem okoliczności.

Więc próbowałeś to wyłączyć i włączyć ponownie?


†) -aflaga zastosuje akcję do wszystkich tomów, które mogą nie być czymś, czego chcesz - i tak naprawdę nie było to, czego chciałem, ale chciałem tylko zająć się tą kwestią.


Uwaga na temat nagrody: Jestem na komputerze iMac bez dysku SSD, przepraszam, ale może to rozwiązać problem niezależnie.
Jari Keinänen

3
To właśnie zamierzałem zasugerować. W przypadku naprawdę paranoika usuń ręcznie istniejący indeks, używającsudo rm -rfv /.Spotlight-V100
TJ Luoma,

Bardzo dziwne. Właśnie przeszedłem na Lion w piątek i Spotlight zmarł. Próbowałem wczoraj mdutil bezskutecznie, a następnie spróbowałem ponownie dzisiaj i voila! Ponowne indeksowanie. Dziwne ...
Valien,

10

Zrozumiałem to. Jedna z wtyczek Spotlight powodowała błędy, które ujawniła dokładniejsza kontrola dziennika konsoli.

Sprawdziłem, która aplikacja była przyczyną problemu

/Library/Logs/DiagnosticReports

Tam znalazłem kilka raportów o awariach od mdworker (backend do Spotlight). Wszystkie awarie zostały spowodowane przez tę samą wtyczkę aplikacji. Usunąłem teraz tę wtyczkę z mojego systemu.


Ale która wtyczka była w twoim przypadku?
Jason Salaz

2
Mathematica (wcześniejsza wersja - aktualna wersja jest w porządku).
dan8394,

3

Nowa teoria: na moim dysku systemowym zaczyna brakować miejsca - czasem nawet do kilkuset MB wolnego miejsca. Gdy system operacyjny wykryje tę sytuację, usuwa wskaźniki Spotlight. Kiedy ponownie zwolnię miejsce, musi odbudować wskaźniki.


Też tego doświadczam. Nie wiem, czy to samo wydarzyło się w 10.6, ponieważ jednocześnie przełączyłem się na SSD i Lion.
Lri

Mam również problem z małą ilością miejsca i myślę, że już się to wydarzyło w Snow Leopard (10.6). Problem polega na tym, że Lion usuwa indeks (jak sądzę, aby zabrakło miejsca), ale gdy jest on usuwany, zaczyna być odtwarzany, co w końcu powoduje ten sam problem raz po raz (zamiast tymczasowo wyłączać Spotlight dopóki nie rozwiążesz problemu małej przestrzeni).
Ricardo Sanchez-Saez

2

@koiyu, @TJ Luoma - To była kombinacja obu twoich odpowiedzi, które spowodowały, że mój MacBook Air (SSD) z końca 2010 roku z powodu przegrzania i awarii w nocy.

Połączyłem twoje odpowiedzi w skrypcie, który zadzwoniłem mdutil_rebuild.sh. Zapisz go jako „cokolwiek_nazwa_podobna.sh” i uruchom za pomocą terminala sh whatever_name_you_like.sh. Fyi - dla mnie odbudowanie indeksu ~ 130 GB na moim komputerze zajmuje około 7 godzin. Być może warto to zrobić z dnia na dzień, jeśli będziesz potrzebować całego procesora do czegokolwiek.

#!/bin/sh

# Force rebuild the spotlight index from scratch.
#  Compiled on 12-14-2012 in response to runaway 
#  reindexing processes from answers by @koiyu
#  and @TJ Luoma.
#
# Ask Different Question: http://bit.ly/SYTE1j 

# Turn off spotlight.
 sudo mdutil -a -i off

# Remove the index files.
 sudo rm -rfv /.Spotlight-V100

# Turn on spotlight.
 sudo mdutil -a -i on

# Reindex all mounted /Volumes
 sudo mdutil -aE

1

Dwie rzeczy odkryłem podczas badania tego samego problemu:

32-bitowi importerzy Spotlight

Wydaje się, że jest to jeden z powodów, dla których mds i mdworker (procesy systemowe stojące za Spotlight) potknęły się i nie udało się ukończyć indeksu. (I może to wyjaśnić tajemnicze komunikaty „Nie można rozmawiać z lsboxd”). Ponieważ mds i mdworker są procesami 64-bitowymi, prawdopodobnie nie mógł działać ze starszymi 32-bitowymi importerami Spotlight (znalazłem trzy w moim systemie).

Aby dowiedzieć się, czy masz, użyj Terminal.app i wprowadź następujące polecenie: mdimport -L

To daje listę ścieżek, w których można znaleźć każdego z importerów Spotlight (niektóre są osadzone w aplikacjach innych firm). Użyj polecenia Finder „Idź do folderu ...”, aby otworzyć załączający folder każdego importera Spotlight. W Finderze „Uzyskaj informacje” na każdym z nich, aby zobaczyć, czy mówi „(32-bit)”. Przeniosłem je do kosza i wypróbowałem powyższy proces, który wydawał się działać lepiej.

Odbuduj skrzynki pocztowe Mail.app

To właśnie w końcu Spotlight zaindeksował wiadomości e-mail, które nie były uwzględnione w poprzednich próbach, nawet zgodnie z procesami sugerowanymi powyżej i gdzie indziej. Dopiero po przebudowaniu Mail.app skrzynki pocztowe Spotlight zaczął zwracać wyniki wyszukiwania z tych lokalizacji.


0

Spróbuj przejść do narzędzi dyskowych, wybierz dysk twardy i uprawnienia do naprawy. To zadziałało dla mnie w związku z problemem reflektorów.


0

Dwie bardzo proste rzeczy do wypróbowania od razu z nietoperza - które często złagodzą dla mnie tego rodzaju shenanigany Spotlight… 

1: Po pierwsze, jeśli masz dostęp do roota ... sudo killall mdsz terminala ... Który zabija proces "mds" .. (wyszukiwarka metadanych?), Który wyciągnie cię z dowolnego kerfluffle X, Y lub Z wtyczka, plik lub cokolwiek innego, co sprawiło, że spotkał się z tym chichot reflektora. Wymuś teraz wyjście, rozwiąż problem później ... Tak zawsze mówił mój ojciec. Żartuję, jestem sierotą ...

Lub 

2: Aby uzyskać więcej rozwiązań dla pieszych. Otwórz preferencje reflektorów i: usuń nieindeksowane „prywatne” elementy ... I b: jeśli chcesz zresetować indeks głośności .. Wierzę, że możesz to zrobić, dodając dysk rozruchowy do tej listy, zamykanie i ponowne otwieranie preferencji systemowych, a następnie usunięcie wspomnianego wyżej „Macintosha HD” z listy prywatności to… To ponownie zindeksuje dysk. Mam nadzieję, że tym razem mniej kvetchowania. O tak! 

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.