Jak zatrzymać wyłączanie się wyświetlacza po odłączeniu klienta udostępniania ekranu


11

Mam komputer Mac, do którego podłączam się za pomocą funkcji udostępniania ekranu, aby się zalogować i rozpocząć odtwarzanie wideo. Od czasu przejścia na El Capitan, kiedy wychodzę z klienta udostępniania ekranu, ekran na zdalnym komputerze wyłącza się. Jak temu zapobiec, gdy ekran wyłącza się normalnie po kilku minutach bezczynności?

Odpowiedzi:


18

Uruchom to polecenie w terminalu, aby naprawić pusty ekran zewnętrzny przy rozłączaniu VNC. Współpracuje z Sierra OS.

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.RemoteManagement RestoreMachineState -bool NO

Więcej kontekstu z jabenninghoff na GitHub :

W nowszych wersjach systemu macOS udostępnianie ekranu automatycznie blokuje ekran po rozłączeniu, jeśli został on zablokowany przy pierwszym połączeniu.


przetestowane i działa na el cap (wer. 10.11.6)
B Rad C

1
Działa również na High Sierra (testowany na 10.13.1). Dzięki.
blvz,

1
Nadal działa w High Sierra od lipca 2018 r. Dziękujemy! Idealny do komputerów Mac bez głowy lub do kina domowego.
Matt.

1
Nadal działa na Catalinie (beta 8). Dzięki!!!
fumoboy007

OMG DZIĘKUJĘ! Doprowadzało mnie to do szału i nie mogłem tego pojąć. Oto lata później i presto!
JVC

4

W obszarze Preferencje systemowe> Udostępnianie użyj „Zdalne zarządzanie” zamiast „Udostępnianie ekranu”, jak pokazano poniżej:

Zrzut ekranu z okienkiem preferencji udostępniania

O ile mogę stwierdzić, wszystko inne działa tak samo, ale ekran nie wyłącza się już po rozłączeniu połączenia udostępniania ekranu.

edytowane w celu dodania: poniżej 10.11.3


Niestety nawet to nie wydaje się rozwiązaniem w 100%. Chciałbym, żeby był lepszy sposób. westchnienie
TJ Luoma

Tak, wydawało się, że działa, ale okazuje się, że działa tylko czasami. Nie mogę ustalić, do czego służy wzór, kiedy działa, a kiedy nie.
DrHyde

0

Mam również ten problem (Mac 2012 z systemem El Capitan 10.11.5). I nie , nie ma tego problemu na moim 2007 Mac Mini z systemem 10.6.8 z podobnej konfiguracji (z wyjątkiem korzystania z DVI zamiast HDMI). Kiedy zamykam udostępnianie ekranu Maca lub TouchPada na iOS, przełączam aplikacje na iOS lub blokuję telefon, Mac Mini wyłącza zewnętrzne wideo.

Obejście, które znalazłem, to: Naciśnij pauzę / odtwarzaj na Apple Remote (fizyczny pilot na podczerwień - nie jest aplikacją) po uruchomieniu wideo, przed zamknięciem udostępniania ekranu. Następnie powinieneś być w stanie zamknąć udostępnianie ekranu, a ekran pozostanie włączony. Zrobiłem to również za pomocą myszy Apple Apple i działa również.

Możesz to również zrobić, budząc Mac Mini za pomocą pilota przed rozpoczęciem udostępniania ekranu, jeśli pamiętasz. Irytujące, ponieważ często się otwiera i zaczyna grać w iTunes.

Wygląda na to, że Mac potrzebuje trochę danych z urządzenia fizycznego (myszy lub pilota) po przebudzeniu, aby zapobiec przywróceniu ekranu do stanu uśpienia.

Idę do wypróbowania pola wyboru Zdalne zarządzanie, aby zobaczyć, czy to pomaga.


0

Rozwiązałem ten problem, uruchamiając ponownie komputer Mac z włączonym wyświetlaczem (telewizorem).

Jeśli uruchomisz komputer Mac z wyłączonym wyświetlaczem, korzystanie z funkcji zdalnego zarządzania lub udostępniania ekranu spowoduje wyłączenie wyświetlacza po odłączeniu klienta VNC.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.