Jak usunąć wielu właścicieli z pliku / folderu?


1

Podczas próby ustawienia MAMP / PHPStorm, CHOWNed WŁAŚCICIEL folderu Moje witryny na _www z myUser. Ponieważ to nie rozwiązało problemu, którego doświadczałem, próbowałem to zrobić CHOWN myUser /Users/myUser/Documents/Sites... który działał, z wyjątkiem Zdobyć informacje pokazuje zarówno jako właścicieli, jak i ls -l raporty _www jako właściciela (podstawowego?). Nie mogłem zmodyfikować zawartości folderu, mimo że myUser jest jednym z właścicieli.

Kiedy ja ls -leO@ zgodnie z sugestią ta odpowiedź Widzę, co następuje:

drwxr-xr-x+ 31 _www  wheel  -  1054 Dec 5 12:38 Sites
  0: user:myUser allow list,add_file,search,add_subdirectory,delete_child,readattr,
  writeattr,readextattr,writeextattr,readsecurity

ja sudo chown :staff Sites myśląc, że to da mojemu użytkownikowi więcej mocy, a potem sudo chown myUser: Sites który działa przy usuwaniu _www, ale jestem z:

MacBook-Pro:Documents myUser$ ls -leO@
...
drwxr-xr-x+ 31 myUser  staff  -  1054 Dec 5 12:38 Sites
  0: user:myUser allow list,add_file,search,add_subdirectory,delete_child,readattr,
  writeattr,readextattr,writeextattr,readsecurity
...

Czytałem stronę MAN dla CHMOD i ACL zgodnie z sugestiami ta odpowiedź i próbowałem chmod -a#0 Sites i odmiany bez sukcesu. Jak mogę usunąć ACL / Xattr?

Odpowiedzi:0

Używanie chmod z Terminalu to sposób działania. To, co robiłem źle, to prosty błąd odstępu. Porównaj poniższy kod (który działał) z kodem, który podałem w ostatnim pytaniu.

chmod -a# 0 Sites

Jeśli poprawnie przeczytam stronę MAN, wydałem polecenie [ chmod ], aby usunąć ACL o wyraźnym numerze [ -a# ] jest numerem zero [ 0 ] z katalogu Witryny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.