Dlaczego = 0 USD pojawia się w przeglądarce Safari?


10

Zastanawiam się nad tym przez jakiś czas. Dlaczego =$0pojawia się obok elementów w inspektorze internetowym w Safari? Używam Safari 9.0.1

Oto zdjęcie tego, o czym mówię wprowadź opis zdjęcia tutaj

(większy):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Lub jeśli wolisz wersję do czytania:

<div style="height: 100px; width: 2px; background-color: rgb(255,196,122); transform: rotate(-60deg); bottom: 10px; right: 80x;"> = $0


Jest to zmienna, której można używać w konsoli.
John Keates

@JohnKeates Ciekawe. Dzięki za udostępnienie :) Żadna inna przeglądarka nie ma go, widziałem to i zastanawiałem się, dlaczego to tam było.
www139,

Odpowiedzi:


7

Bardziej niż prawdopodobne jest to, że użyłeś Narzędzia Inspekcji i zaznaczyłeś element.

Zmienne 0–4 USD zawierają bieżące i poprzednie wybrane węzły z hierarchii drzewa elementów.

źródło: https://webkit.org/blog/829/web-inspector-updates/

Chrome, Firefox, Opera, Safari - jeśli masz element wybrany na karcie „Elementy”, możesz użyć referencji 0 USD, aby wywołać go w kodzie. Na przykład, aby zobaczyć zawartość elementów, wpisz $ 0.innerHTML. W Chrome i Safari możesz wywoływać konsolę z dowolnej innej karty, naciskając „Escape”, więc nie musisz ciągle przełączać.

źródło: http://www.andismith.com/blog/2011/11/25-dev-tool-secrets/


1

0 USD - 4 USD Komendy 0 USD, 1 USD, 2 USD, 3 USD i 4 USD działają jako historyczne odniesienie do ostatnich pięciu elementów DOM sprawdzonych w panelu Elementy lub pięciu ostatnich obiektów sterty JavaScript wybranych w panelu Profile. 0 USD zwraca ostatnio wybrany element lub obiekt JavaScript, 1 USD zwraca drugi ostatnio wybrany i tak dalej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.