Jaki jest szybki sposób na zduplikowanie karty w Safari?


Odpowiedzi:


47

Mam dwie alternatywy:

  1. Naciśnij Cmd+ L(przejdź do pola Lokalizacja / Szukaj), a następnie Cmd+ Return.
  2. Kliknij przycisk Wstecz ( <), a następnie naciśnij, Cmdjednocześnie klikając przycisk Dalej ( >).

Oba otworzą zakładkę w tle. (Często kliknięcieCmd + otwiera odniesienie do celu kliknięcia w nowej karcie).

Jeśli naciśniesz również Shiftpodczas wykonywania drugiego kroku jednej z tych alternatyw, karta otworzy się na pierwszym planie.


8
Cmd / L, Cmd / Return, dla mnie. Nie musisz nawet puszczać Cmd.
Tetsujin

Czy zadziałałoby fawikowanie na pasku kart?
Ismael Miguel

@ IsmaelMiguel W El Capitan dotarcie do ulubionych nie jest łatwe. Najpierw musisz kliknąć pole lokalizacji, następnie celować w ikonę favicon, a następnie przeciągnąć ją do oznaczonego symbolu zastępczego karty +, który jest również mały i trudny do celowania. Działa, ale nie jest to „szybki sposób”.
Dag Høidahl

Jak można być tak nieporęcznym, wykonując podstawowe czynności: przeciągnij i upuść? Ale nie podałeś, że jest na El Capitan. Powiedziałeś „Safari”, nic więcej.
Ismael Miguel

1
@IsmaelMiguel Dla osoby zorientowanej na klawiaturę skrót jest często szybszy, ponieważ palce nie muszą być przenoszone na urządzenie wskazujące i można polegać na pamięci mięśni zamiast celować. Kiedy cele są małe, przeciąganie i upuszczanie staje się bardziej niewygodne. (Pytanie dotyczy ogólnie Safari, ale mój komentarz dotyczy Safari El Capitan, które jest jedynym wydaniem, które mogę przetestować.)
Dag Høidahl

8
  1. + L
  2. + Enter

Jak to działa : pierwszy krok „Podkreśla adres URL”. (Plik> Otwórz lokalizację ...). Drugi krok „Otwiera adres URL na nowej karcie w tle”.

Zwykle jestem użytkownikiem Chrome, ale właśnie go przetestowałem. Działa również w Safari. Nie mogę znaleźć referencji dla Safari, ale tutaj jest dla Chrome. (w Macu> Skróty paska adresu)

Edycja : Trauts pobiły mnie, gdy formatowałem glif klucza. Zignoruj ​​moją odpowiedź i głosuj za nim!


2
Nie wymaga 2 oddzielnych kroków, wystarczy proste naciśnięcie dosłownie ⌘ + L + Enter (⌘ + L + Return) w jednej akcji i powiela kartę.
user3439894,

@ user3439894 To wciąż wywołuje dwa osobne polecenia, nawet jeśli nie podniesiesz między nimi klawisza ⌘.
devios1

@ devios1, Problemem nie jest liczba poleceń. Odpowiedź zawiera dwa kroki: ⌘L, a następnie ⌘ Enter, ale nie trzeba tego robić w dwóch krokach, wystarczy nacisnąć jednocześnie ⌘ + L + Enter w tej kolejności bez zwalniania jakiegokolwiek klawisza, aż do naciśnięcia wszystkich trzech klawiszy w kolejności. To jeden krok!
user3439894

@ user3439894 Jednak jest to niewłaściwe. Klawisze L i Enter nie są częścią tego samego polecenia. Powinieneś zwolnić L przed wciśnięciem Enter. Trzymanie wciśniętego polecenia jest w porządku, ponieważ jest tylko modyfikatorem. Nawet jeśli działa to technicznie, nie jest dobrą radą w drugą stronę, ponieważ system nie traktuje tego jako pojedynczego polecenia.
devios1

@ devios1, RE: „Jednak niewłaściwe jest to robić” ... Kim jesteś, policja na klawiaturze? Kiedy Steve Jobs wraca z grobu i mówi, żebym już nie myślał inaczej, nadal będę robić to, co działa!
user3439894

4

Naciśnij Cmd+ L(przejdź do pola Lokalizacja / Szukaj), a następnie Cmd+ Shift+, Returnaby otworzyć tę samą stronę w nowej karcie.


1
Czym różni się ⌘⇧ Zwrot od ⌘ Zwrot?
Dag Høidahl,

1
Otwiera się w nowej karcie pierwszego planu. ⌘ Powrót otwiera się na karcie w tle.
orkoden

3

Przytrzymać cmda następnie nacisnąć L, potem C, potem T, potem Vwreszcie zwolnić cmdi nacisnąć przycisk enter. Zwykle używaj tego, więc jestem w tym ekspertem i mogę to zrobić w ciągu milisek. : D Albo robisz z tym automatyzację pracy.


2
Och, Chrome, jak mi się podoba fakt, że mogę kliknąć kartę prawym przyciskiem myszy i wybrać „Duplikuj”.
Szalony

1
@Gabi - spójrz na najwyższą odpowiedź ... zaoszczędzisz sobie kilka niepotrzebnych naciśnięć klawiszy :)
Charlie74

@ Charlie74 tak, są pewne niepotrzebne kroki, ale zwykle jestem zbyt leniwy, aby używać myszy :)
csabigabi

3

Uruchom następujący AppleScript za pomocą FastScripts, Keyboard Maestro lub innego narzędzia uruchamiającego AppleScript.

# Duplicate Safari Tab next to itself.
set js to "
var docURL = document.URL;
var open_link = window.open('','_blank');
open_link.location=docURL;
"
tell application "Safari"
  tell front document
    do JavaScript js
  end tell
end tell

Lub umieść ten JavaScript w zakładce na pasku ulubionych i uzyskaj dostęp za pomocą [0-9] lub kliknięcia myszą.

javascript:var%20docURL%20=%20document.URL;var%20open_link%20=%20window.open('','_blank');open_link.location=docURL;

Lubię bookmarklet i wskazówkę dotyczącą skrótu.
Dag Høidahl,

3

Jeśli często z tego korzystasz, sugeruję zmianę Ustawień Safari pod „Ogólne”, możesz ustawić „Otwórz nowe karty za pomocą:” tam wybierz „Ta sama strona”

Teraz możesz po prostu użyć Cmd-t do otwarcia karty i otwiera się na tej samej stronie.


2

Cmd L + Enter jest bardzo łatwy. Ale to tylko kopia bieżącego adresu URL, to nie kopia karty: nie mogę nawigować wstecz na skopiowanej karcie.


2
Myślę, że brakuje Ci gdzieś nowego polecenia karty? ⌘L, ↩︎ po prostu odświeża istniejącą kartę. Miałeś na myśli ⌘L, ⌘C, ⌘T, ⌘V, ↩︎?
grg

Myślę, że twoja odpowiedź lepiej nadaje się jako komentarz do odpowiedzi, a nie odpowiedź sama w sobie. Masz jednak rację, o ile mi wiadomo, żadna z odpowiedzi nie tworzy kopii tabulatorów, w tym historii. Z drugiej strony, posiadanie nowej karty z bieżącą stroną „zwolni” oryginalną kartę do nawigacji po historii.
Dag Høidahl

1

Uważam, że Tetsujin ma najlepszą odpowiedź (patrz wyżej).

Przeczytałem powyższe wskazówki i wypróbowałem kilka. Na początku nie zauważając jego wskazówki, przypadkowo znalazłem to samo rozwiązanie, ale aby działało w ten sposób, musisz odpowiednio ustawić preferencje Safari.

Używam El Capitan, OS X 10.11.1 i Safari 9.01. Ta porada działa, ponieważ Preferencje okna Safari w poprzednio 1) otwarte (Cmd / przecinek) , 2) wybrano Tabs zakładkę, 3) ustawić na „otwartych stron w zakładkach zamiast okna” pole listy rozwijanej Automatyczne i 4) włączona trzy pola wyboru poniżej tego. To, co robi, jest w większości oczywiste - tekst w oknie dialogowym mówi, co oznacza każdy wybór.

Cmd / L, Cmd / Return - to cała wskazówka! . Proste, prawda?

Cmd / L oznacza Otwórz lokalizację i powoduje otwarcie bieżącego adresu URL w polu Inteligentnego wyszukiwania Safari i wybranie go.

Cmd / Return oznacza Otwórz stronę w nowej karcie . Adres URL w polu Smart Search otworzy się w nowej karcie.

Możesz wpisać to jako 1) naciśnij Cmd i przytrzymaj, a 2) naciśnij L, a następnie 3) zwolnij L i naciśnij Return . Następnie 4) zwolnij klawisze Cmd i Return i gotowe.

Te dwa zestawy naciśnięć klawiszy utworzą duplikat karty, na której jesteś, i uaktywnią ją.


0

Jeśli nie chcesz używać kilku kluczowych danych wejściowych, istnieje wtyczka tylko do powielania. Nie pamiętam teraz jego nazwy, ale użyłem go wcześniej.

Edycja: Znaleziono wtyczkę, która robi to, czego szukasz, nie jest to ta, z której osobiście korzystałem od dłuższego czasu, ale nadal robi to, czego chcesz. Pugin: http://thiemo.ch/safari/


0

cmd+, [aby cofnąć się o jedną stronę, a następnie przytrzymaj cmdi kliknij strzałkę do przodu, aby otworzyć nową kartę strony, na której właśnie byłeś.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.