Czy mogę ustawić Firefoksa jako domyślną przeglądarkę w iOS [duplikat]


2

Naprawdę chcę używać Firefoksa jako mojej głównej przeglądarki, ale nie mogę znaleźć sposobu, aby uczynić go domyślną przeglądarką na iOS: to sprawia, że ​​jego adopcja jest znacznie bardziej skomplikowana. Czy to całkowicie niemożliwe?

Edycja - przykład zastosowania: klikając link w aplikacji Twitter, chciałbym, aby otwierał się bezpośrednio w przeglądarce Firefox.

Nie będę jailbreak.

Odpowiedzi:


4

Nie możesz zmienić domyślnej przeglądarki (Safari), chyba że wykonasz jailbreak, czego nie chcesz robić. Możesz jednak korzystać z obsługiwanych aplikacji. Na przykład, podobnie jak reklamy w przeglądarkach mogą otwierać „sponsorowane” aplikacje w sklepie z aplikacjami, YouTube otworzy Chrome, jeśli jest włączony. Jeśli aplikacja nie określi, w której przeglądarce ma się uruchomić po kliknięciu wymaganego łącza, uruchomi się Safari.

Jeśli jest to zaprogramowane, aplikacje mogą uruchamiać (i przesyłać dane) do innych aplikacji. Nie możesz zmienić domyślnych ustawień Apple iOS, ale możesz zdecydować, z których aplikacji korzystasz, tak aby aplikacje, które lubisz, będą obsługiwane.

Aktualizacja (2019): Opcja „Udostępnij” w iOS może być w stanie uruchomić określone przeglądarki, np .: Firefox ma tę opcję.


1
TIL, że przy próbie otwarcia zewnętrznego łącza z aplikacji StackExchange można wybrać między Safari a Chrome oraz że można go zapisać w preferencjach i edytować później z panelu preferencji. Czy to oznacza, że ​​mogę mieć nadzieję, że większość aplikacji wdroży taką funkcję w przyszłości?
smonff

Tak. Istnieje możliwość, ale programista musi wdrożyć tę opcję.
Cegła

Masz na myśli nie wymagane?
smonff

1
Nie. Musi być skonfigurowany w taki sposób, aby można go było otworzyć w określonej przeglądarce
Brick

2

Korzystam z Firefoksa, ponieważ był to nowy program eksperymentalny o nazwie Phoenix. Pobrałem silnik renderujący Gecko, aby grać, gdy nadal mieści się na jednej dyskietce o pojemności 1,44 MB. To moja jedyna prawdziwa przeglądarka i jedna z pierwszych rzeczy, które instaluję w nowym systemie. Nie używam Mail.app ani Safari.

Z wyjątkiem iOS. Jedyne, co cenię w iOS, to stabilność . Mieszkam z domyślnymi klientami poczty i przeglądarki, ponieważ działają, nie ma wymaganych obejść i nie ma dodatkowego obciążenia. Każda „alternatywna przeglądarka” w systemie iOS to Safari z inną skórką i bez dostępu do szybszego silnika JavaScript. Tak, tracę Firefox Sync na moim iPhonie i iPadzie. Ale to działa.

Jeśli chcesz ekosystemu opartego wyłącznie na Firefoksie, będziesz musiał albo żyć z nieodłącznymi problemami na iOS, albo zrezygnować z tego jednego frontu. Jest powód, dla którego Mozilla nie wydała Firefoksa na iOS tak długo - mieli nadzieję, że Apple się wycofa i da trochę swobody. Apple nie. Mozilla musi z tym żyć. Chrome na iOS ma te same ograniczenia. Bez dodatków, bez możliwości uczynienia go uniwersalną domyślną przeglądarką.


> Każda „alternatywna przeglądarka” w iOS to Safari z inną skórką Firefox synchronizuje się z przeglądarką na pulpicie. Nie obchodzi mnie silnik renderowania, o ile działa dobrze.
WhyNotHugo

1

Korzystaj z aplikacji, które działają razem

Aplikacje mogą uruchamiać inne aplikacje, dzięki czemu możesz wykorzystać to do budowy ekosystemów aplikacji, które dobrze ze sobą współpracują i używają się nawzajem jako ustawienia domyślne.

Aplikacje Google na iOS są tutaj gwiazdą programu. Załóżmy, że masz zainstalowanego Chrome, Gmaila i Google Maps. Po kliknięciu łącza w aplikacji Gmail otworzy się ono w aplikacji Chrome. Po kliknięciu linku do mapy w Chrome otworzy się on w aplikacji Mapy Google. Po dotknięciu adresu e-mail firmy w aplikacji Mapy Google otworzy się ona w aplikacji Gmail.

Jeśli chcesz zmienić domyślne aplikacje, ponieważ naprawdę wolisz usługi Google, spróbuj po prostu użyć jak największej liczby aplikacji Google. Będą ze sobą współpracować i pozwolą w jak największym stopniu unikać standardowych aplikacji na iOS. Jeśli korzystasz z aplikacji innych firm, mam nadzieję, że oferują one pomoc w wyborze własnych preferowanych aplikacji.

W przypadku Firefoksa nic takiego nie słyszałem ani nie robiłem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.