Ochrona poczty e-mail tylko hasłem


0

Będę używać mojego komputera jako urządzenia muzycznego podczas imprezy, więc będzie ona otwarta, a inni będą mieli do niej dostęp. Nie chcę, żeby ludzie przeglądali mój osobisty adres e-mail. Czy istnieje sposób zabezpieczenia hasłem tylko mojego e-maila?


2
Zamiast zabezpieczać aplikację hasłem, łatwiej byłoby w tym celu skonfigurować nowe konto użytkownika na komputerze Mac i zalogować się na to konto podczas imprezy.
nohillside

1
Alternatywnie, jeśli używasz iTunes, otwórz pilota każdemu, kto ma hasło i podaj swoim gościom gości hasło. Następnie mogą dodać do listy odtwarzania z własnych telefonów. Zawsze możesz to zmienić później. W ten sposób nikt nawet nie dotyka komputera. itunes.apple.com/gb/app/remote/id284417350?mt=8
Tetsujin

Odpowiedzi:


2

Istnieje kilka aplikacji, które twierdzą, że są w stanie to zrobić. iLock ( http://www.osxbytes.com/ilock.html ) i Mac App Blocker ( http://knewsense.com/macappblocker ) są dwa, choć nie za darmo.

Stworzenie konta innego niż administrator, zgodnie z sugestią Patrixa, i używanie go tylko podczas imprezy jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ osoby odwiedzające stronę nie będą mogły zobaczyć niczego z twoich (poczta, historia przeglądarki, pliki itp.). Wystarczy udostępnić swoją muzykę temu kontu, które nie jest administratorem (opisuje to proces: http://www.cnet.com/how-to/how-to-share-itunes-libraries-between-user-accounts-in-os-x/ ).

Jeśli chcesz korzystać ze swojego konta, najskuteczniejszym sposobem byłoby włączenie Kontroli rodzicielskiej w Ustawieniach i włączenie tylko iTunes i być może przeglądarki. Jednak to nie zadziała, jeśli twoje konto jest kontem administratora.

Jeśli Twoje konto jest kontem administratora i chcesz mieć darmową metodę uniemożliwienia komuś obejrzenia Twojej poczty (zakładając, że używasz aplikacji Poczta OS X), możesz tymczasowo zmienić nazwę folderu poczty (Biblioteka / Poczta), a następnie zmienić Twoje hasło e-mail tymczasowo, aby ktoś, kto otworzy aplikację Poczta, nie zobaczył niczego i nie pobierze żadnej nowej poczty. Jeśli jesteś paranoikiem, możesz przenieść folder poczty do zaszyfrowanego woluminu (utworzonego w Narzędziu dyskowym) lub dysku wymiennego. Ale jeśli się martwisz, używanie innego konta na imprezę jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.