Wyłącz okno powiadamiania o enollmentie urządzeń


17

Chcę wyłączyć okno powiadomienia „Rejestracja urządzenia” dla komputerów z systemem OS X, które są zarejestrowane w programie DEP (Program rejestracji urządzeń Apple). Na maszynach działa 10.11, chociaż proces powinien być taki sam dla 10.10.

(Podczas gdy obecnie zarządzamy urządzeniami z iOS, nie zarządzamy urządzeniami z systemem OS X za pomocą programu rejestracyjnego i nie chcę, aby wyskakujące okienko myliło lub rozpraszało uczniów).

Nie znalazłem sposobu na wyłączenie wyskakującego okienka lub zapisanie ustawienia, gdy użytkownik kliknie „Pomiń”. Czy ktoś wie, gdzie jest przechowywane to ustawienie, a może w jaki sposób mogę je zmodyfikować za pomocą „domyślnego zapisu” lub czegoś podobnego?


Uważam, że LaunchAgent, który to kontroluje, można znaleźć na stronie /System/Library/LaunchAgents/com.apple.ManagedClientAgent.enrollagent.plist - Jednak „Ochrona integralności systemu” w El Capitan uniemożliwia mi wyłączenie usługi. Jakieś pomysły?
Tim Dearborn

Odpowiedzi:


16

Aby wyłączyć wyskakujące okienka rejestracji, przeniosłem 2 pliki ...

/System/Library/LaunchAgents/com.apple.ManagedClientAgent.enrollagent.plist
/System/Library/LaunchDaemons/com.apple.ManagedClient.enroll.plist

do /Library/LaunchAgentsDisabledi /Library/LaunchDaemonsDisabled(pamiętaj, aby utworzyć katalogi, jeśli nie istnieją).

Ponieważ używam El Capitan, nie mogę „modyfikować” folderu System. Zrobiłem to, używając trybu dysku docelowego i łącząc się z maszyną Yosemite. Można to również zrobić, wyłączając ochronę integralności systemu (instrukcje na stronie http://osxdaily.com/2015/10/05/disable-rootless-system-integrity-protection-mac-os-x/ )


przeniesiono te dwa pliki, ale nadal pojawia się ten pop-up. Jakieś inne pliki musiały zostać usunięte?
LukasMac,

1
@KirkOuimet - Nie. Uruchomione ładuje demony z / System / Library / LaunchDaemons i z / Library / LaunchDaemons. Jeśli pliku nie ma, nie można go załadować. Pamiętaj, że w El Capitan musisz wyłączyć lub obejść SIP, aby przenieść te pliki.
Tim Dearborn,

3
@ jfoliveira, w Sierra te pliki znajdują się w tych samych lokalizacjach, przetestowałem je dzisiaj i działałem.
George Dima,

1
To rozwiązanie działało na Sierra, ale nie na High Sierra (10.1.13). Otrzymuję mv: rename LaunchAgents/com.apple.ManagedClientAgent.enrollagent.plist to LaunchAgentsDisabled: No such file or directorykomunikat o błędzie. Czy ktoś próbował tego w najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego?
allenwlee,

1
@ TimDearborn przeprasza, wygląda na to, że byłem w niewłaściwym katalogu. Byłem w Users/Library, nie System/Library Rozwiązanie nadal działa na High Sierra.
allenwlee,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.