Zmienić szybkość przewijania stron w górę / w dół czy wyłączać animację?


3

Dużo przewijam w Safari. Często trafiam w spację, by przeskoczyć bloki odpowiedniej wielkości. Właśnie się temu przyjrzałem i zastanawiam się, czy jest to dokładnie to samo działanie, co strona w dół? W każdym razie. Mam pewien problem z widzeniem, a agresywna animacja podczas przewijania jest przytłaczająca. Czy jest jakieś obejście tego problemu, więc naciśnięcie spacji lub pg w górę / w dół nadal przewija tę idealną stronę, ale pomija cały efekt wizualny?

Z drugiej strony, nawet sama wiedza o wartości liczbowej tego idealnego kroku może być pomocna w wymyśleniu czegoś. Jeśli przypisuje się go na podstawie wielkości monitora, co jest płynną koncepcją, to oczywiście inna sprawa.


Tak, oba poruszają się o tę samą kwotę. Zależy to jednak od rozmiaru okna.
0942v8653

1
Najwyraźniej ilość przewijania nie jest stałą wartością: jest to „100% twojego punktu widzenia specyficznego dla rozdzielczości, minus 2 em”, ponieważ jest to jednostka typograficzna dla aktualnie określonego typu, co oznacza, że ​​naciśnięcie spacji / strony w dół przewija w dół o jedną stronę warte minus dwa wiersze tekstu, niezależnie od czcionki, jej rozmiaru i rozdzielczości. Jeśli się nie mylę, to jest kod css, co oznacza, że ​​ta funkcja jest w Safari, a nie globalnym Mac OS? Jeśli tak, format tej kwoty przewijania nie dzwoni już dla mnie, ponieważ nigdy nie słyszałem o modyfikowaniu zachowania przeglądarki poprzez dotknięcie ... kodu CSS? Powrót do pytania 1.
użytkownik158589,

Nie wiem, czy używa samego CSS, ale wydaje się, że używa tych samych jednostek. I tak, oznaczałoby to, że funkcja jest zaimplementowana w Safari.
0942v8653
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.