Czy wymuszony restart w iOS robi coś innego niż normalny restart?


22

W przyszłym miesiącu przedstawiam przemówienie na temat rozwiązywania problemów z systemem OS X i iOS dla grupy użytkowników komputerów Mac i zdziwiłem się, gdy kilku członków uznało, że „twardy reset” lub wymuszenie ponownego uruchomienia iPhone'a lub iPada to przydatna procedura rozwiązywania problemów. Zasugerowali, że dokonuje pewnego rodzaju czyszczenia pamięci podręcznej lub resetowania [ wstaw tutaj machanie ręką ], co różni się od zwykłego wyłączania urządzenia i włączania go ponownie.

Dość głęboko przeszukałem witrynę pomocy Apple, fora dyskusyjne Apple, popularne witryny z wiadomościami Apple i witryny oferujące porady techniczne Apple i nie znalazłem potwierdzenia.

Aby wyjaśnić odpowiedź, której szukam, szczególnie szukam wiedzy z pierwszej ręki (tj. „Apple powiedział mi, że wymuszenie ponownego uruchomienia robi foo”) lub opublikowanej referencji, która potwierdza jedną lub drugą stronę.


1
Wiem, że technicy Apple poprosili mnie, abym to zrobił PO miękkim ponownym uruchomieniu, chociaż nigdy nie rozwiązało to żadnych problemów, ale miękki restart nie spowodował, więc przynajmniej nie jest szkodliwy
agentroadkill

3
@agentroadkill Niebezpiecznie jest nie zezwalać aplikacjom i systemowi na zamykanie plików, zapisywanie stanu przed zamknięciem. Tak, wbudowanych jest wiele kontroli, aby naprawić uszkodzenie systemu, które wkrada się, gdy to zrobisz, ale nic nie naprawi uszkodzonych zdjęć lub innych plików danych, jeśli je uszkodzisz, wyciągając wtyczkę z działającego systemu operacyjnego. Szanse na obrażenia nie są tak duże, jak kręcenie lufą i pociąganie spustu pistoletu za pomocą jednej kuli, ale powiedzenie, że uniknąłeś problemu, nie powoduje, że nie jest to szkodliwe w ogólnym sensie.
bmike

1
Był czas (iOS 4), kiedy twardy reset coś zrobił. Wielu użytkowników iPhone'a 3, w tym ja, miało poważne problemy z wydajnością po aktualizacji iOS 4.0, a twardy reset naprawdę dokonał ogromnej poprawy (mogę to potwierdzić). Jednak nie wiem dokładnie, co zrobił twardy reset ani czy to zachowanie utrzymuje się w najnowszej wersji iOS (9). Na podstawie dotychczasowych odpowiedzi wydaje się, że nie.
Keith,

Odpowiedzi:


14

Wymuszone ponowne uruchomienie odbywa się na poziomie sprzętu, a nie oprogramowania. Oznacza to, że nawet jeśli iOS jest całkowicie zamrożone lub w innym trybie w ogóle (jak DFU trybie , trybie odzyskiwania lub trybu przywracania ), nadal można wykonać restart siły. Nie robi nic poza odcięciem zasilania i ponownym włączeniem urządzenia. Oznacza to, że nie usuwa żadnych pamięci podręcznych ani niczego nie resetuje. Regularne ponowne uruchomienie w rzeczywistości powoduje więcej niż wymuszone ponowne uruchomienie.


3
Tak właśnie zakładam. Z pewnością możliwe jest, że iOS zauważy przy uruchomieniu, że został nieoczekiwanie zamknięty i uruchamia dodatkowe procedury. Domyślam się, że nie robi nic, czego nie zrobiłby przy normalnym rozruchu, ale chciałbym trochę mocniejszego potwierdzenia.
Adam Rice,

1
@AdamRice Jeśli kiedykolwiek znajdę jakieś informacje, które mówią inaczej, zaktualizuję swoją odpowiedź, ale we wszystkich moich badaniach niczego nie znalazłem.
Andrew Larsson,

6

„Twardy reset” jest przydatną funkcją rozwiązywania problemów, ponieważ bardzo często jest to jedyny sposób na ponowne uruchomienie urządzenia iOS, które działa nieprawidłowo. Zwykle nie jest to zalecane z tego samego powodu, co na komputerze Mac: może to spowodować uszkodzenie. Ale zdecydowanie przydatna jest wiedza, jak to zrobić, gdy potrzebujesz. W rzeczywistości wykonuje mniej niż regularny restart, ponieważ uniemożliwia systemowi operacyjnemu przestrzeganie normalnych procedur zamykania. Nie jest to świetna rzecz do robienia regularnie, a są lepsze sposoby na wymuszenie kontroli systemu plików na urządzeniu bez potencjalnego powodowania pozostawienia plików danych w niespójnym stanie.


2

Ten artykuł może być przydatny dla pracownika Apple:

http://www.payetteforward.com/how-to-hard-reset-iphone-why-its-bad/


1
Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego według Ciebie podany link odpowie na pytanie. Linki mogą ulec zmianie i stać się nieaktualne, dlatego wolimy, aby odpowiedzi były nie tylko linkami. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.