Finder Połącz z serwerem Otwiera się w VLC [duplikat]


15

Chciałem połączyć się z serwerem FTP za pomocą Go > Connect to Serveropcji Findera .
Staram się to zrobić w ten sposób:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale kiedy próbuję to zrobić, otwiera się w VLC, a następnie VLC ulega awarii.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy ktoś ma podobny problem? Co mogę zrobić, aby otworzyć go w samym Finderze? Czy muszę zmienić niektóre ustawienia domyślne? Jeśli tak to gdzie?


2
Nie, nie dupek. Nie chcę zastępcy, chcę to naprawić.
Ranveer,

4
Przykro mi, ale sftp zdecydowanie nie jest obsługiwany w Finderze. Jeśli chcesz go użyć, na pewno potrzebujesz rozwiązań innych firm, jak opisano w odpowiedzi na link.
Asmus,

Och, tak to jest? Pozwól mi spróbować ftp. Dam ci znać, jeśli to
zadziała

3
2018 rok - i napotkałem ten problem. Śmieszny!
Wasilij Toporow

4
Wiem, że to pytanie jest stare, ale dla każdego, kto wciąż szuka odpowiedzi na to pytanie, po prostu użyj ftps://zamiast sftp://.
bernk

Odpowiedzi:


1

Nie używałem polecenia menu „Połącz z serwerem” od lat. Wchodzę do terminalu i wpisuję polecenie lub openadres URL, który robi to, co chcę. W twoim przypadku, ponieważ sftpjest to polecenie, spróbujsftp bang.bong.boom.ac.in


1
To jest całkiem niezłe! Nie rozwiązuje problemu, ale tak! Rozwiązania oparte na terminalach są świetne. Będąc nowicjuszem w systemie Mac OS, myślę, że wciąż muszę się wiele nauczyć. Tak czy inaczej, są sytuacje, w których chciałbym mieć rzeczy w Finderze. Zaczekam, aż ktoś zasugeruje poprawkę przed zamknięciem tego pytania :)
Ranveer,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.