Niezgodne oprogramowanie dla następnego OSX?


10

Rozumiem, że przejście od Snow Leopard oznaczało utratę Rosetty i kompatybilność z dowolnymi aplikacjami PPC.

Ponieważ istnieją pewne aplikacje, których nie można wymienić (na przykład stare lata TurboTaxa, do których mógłbym potrzebować odwołać się), mam napęd do uruchamiania Snow Leoparda i jeden dla Yosemite. Zastanawiałem się nad przejściem do El Capitan, kiedy zobaczyłem pytanie Czy VMware Fusion 5.0.5 jest kompatybilny z OS X El Capitan? przez co zastanawiałem się nad pytaniem -

Czy przed zainstalowaniem systemu operacyjnego nowej generacji można wcześniej znaleźć, które aplikacje mam osierocone w wyniku przeprowadzki?

Edytuj, odpowiedź poniżej od Jean Valjeana była tym, czego potrzebowałem. Jedna aplikacja dotycząca mnie wyglądała następująco:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przeszukiwanie wielu aplikacji może być żmudne, ale przynajmniej daje mi to możliwość obejrzenia najlepszych, które spowodują mój smutek.


Możesz również rozważyć instalację Snow Leopard na maszynie wirtualnej ...
mb21,

Rozważyłem to. W tej chwili Snow Leo to mój główny system operacyjny. Wolałbym nie próbować odtworzyć tego wszystkiego na maszynie wirtualnej. Nadchodzi drugi MacPro. Planuję zrobić to jako moją główną maszynę SL i zostawić dysk rozruchowy Yosemite w tym. Właściwie to TurboTax 2014 zmusił mnie do pobrania i uruchomienia z Yosemite.
JTP - przeproś Monikę

Powinieneś być w stanie zainstalować Snow Leopard na maszynie wirtualnej i przywrócić na nim kopię zapasową wehikułu czasu, aby łatwo migrować ją do wewnątrz, tak jak gdybyś zastąpił komputer nowym sprzętem. Będziesz potrzebował menedżera maszyny wirtualnej, który wyraźnie pozwoli ci zainstalować OS X.
Thorbjørn Ravn Andersen

@ ThorbjørnRavnAndersen - Rozważę maszynę wirtualną, gdy SL jest moim drugim systemem operacyjnym. Wydaje się niewłaściwe uruchamianie podstawowego systemu operacyjnego na maszynie wirtualnej. A przy drugim Macu, niepotrzebnym. W dalszej części rozważę sugestię.
JTP - przeproś Monikę

Aby to rozwinąć, stworzyłbym scenariusz, w którym „zewnętrznym” systemem operacyjnym byłby najnowszy OS X, na którym można uruchomić sprzęt. „Wewnętrzny” system operacyjny obsłużyłby wtedy kilka aplikacji w znanej konfiguracji, których nie można uruchomić na zewnątrz. Zamiast tego możesz rozważyć udostępnianie ekranu za pomocą nowego komputera Mac. W razie potrzeby możesz zasadniczo pracować na starym komputerze w sieci.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


11

RoaringApps ma niezwykle dokładną tabelę aplikacji i różnych wersji systemu operacyjnego (OS X, iOS i Windows!), Z którymi są one kompatybilne.

Dla porównania, zielone kółko oznacza, że ​​aplikacja działa poprawnie, żółte kółko oznacza, że ​​działa z pewnymi problemami, czerwone kółko oznacza, że ​​nie działa, szare kółko oznacza, że ​​istnieją sprzeczne dane, a niebieskie kółko oznacza, że ​​nie ma żadnych danych.

Ponowna skarga dotycząca przeszukiwania wielu aplikacji: pracują nad aplikacją dla komputerów Mac, która skanuje komputer i wyświetla raporty zgodności dla każdej aplikacji. Nie mam pojęcia, jakie ramy czasowe zaplanowali (27 lipca napisali na Twitterze, że jest to „tak blisko bycia gotowym”), ale możesz zostać powiadomiony, gdy zostanie wydany, wchodząc na ich listę mailingową tutaj .


1
Idealnie, dokładnie to, czego potrzebowałem.
JTP - przeproś Monikę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.