Który ma lepszą jakość dźwięku - iPhone 6s lub iPad Mini Retina (1. generacji)


1

Przechodzę do nowej pracy w środowisku Windows. Obecnie mam Maca podłączonego do Schiit Modi przez USB, a następnie z DAC-a do odbiornika. W mojej nowej pracy będę musiał wyprowadzać dźwięk z iPhone'a 6s lub iPada Mini Retina (1. generacji). Czy między tymi dwoma urządzeniami jest lepszy wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy?

Odpowiedzi:


1

IPhone 6s z pewnością zapewni lepsze wyniki.

Chociaż nie mogę mówić o wydajności audio iPhone'a 5, oczywiście nastąpiła poprawa między iPhone 4 a 6 z możliwością odtwarzania dźwięku 24-bitowego. Przetwornik cyfrowo-analogowy iPhone'a 6 mierzy bardzo dobrze aż do maksymalnego próbkowania 48 kHz .

Szczegółowa recenzja

Aby porównać go z iPadem mini, po prostu przeczytaj, jak niektórzy użytkownicy narzekają na jakość dźwięku.

Chociaż iPhone 6 nie odtwarzał dźwięków o wysokiej rozdzielczości. Jeśli to zmieniło się na 6s, nie mogę powiedzieć. Ten artykuł od mashable sugeruje użycie zewnętrznego adaptera Lightning-na-USB do podłączenia własnego przetwornika cyfrowo-analogowego w celu poprawy jakości dźwięku.

To, co należy zrobić, to podłączenie zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego do telefonu iPhone 6s, co bez wątpienia zapewni najwyższą jakość dźwięku. Nie wiem, do których słuchawek podłączysz, ale zakładam, że sprzęt nie byłby wadliwy, a tym bardziej sam plik MP3 lub audio.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.