Uruchom program sh przy starcie dołączony do okna terminala


1

Jak można załadować (przy oknie podłączonym do terminala) program sh podczas uruchamiania systemu OSx?

Widzę dużo artykułów na ten temat, launchctlale oczywiście nie jest możliwe otwarcie okien terminala dołączonych do procesu. W szczególności szukam uruchomienia określonego skryptu, który znajduje się w pliku sh (wywołanie programu w języku Python. Muszę zobaczyć echo / wydruk programu, aby mieć terminal podłączony do wykonania).


1
Czy chcesz uruchomić / bin / sh i mieć powłokę do wpisania, czy też chcesz uruchomić określony skrypt w języku sh?
bmike

@bike: Chcę uruchomić określony skrypt, który znajduje się w pliku sh (wywołanie programu w języku Python. Muszę zobaczyć echo / wydruk programu, aby terminal mógł być podłączony do wykonania).
Alexis G

uruchomienie pozwoli na pisanie na standardowe wyjście
Mark

Czy musi być uruchamiany przy starcie systemu OS X, czy wystarczy go uruchomić po zalogowaniu się użytkownika?
nohillside

@patrix: Można uruchamiać po każdym logowaniu.
Alexis G

Odpowiedzi:


2

Twój przypadek użycia jest na tyle prosty, że wystarczy zapisać skrypt w pliku o nazwie z .commandrozszerzeniem, dzięki czemu Terminal.app zostanie wybrany do otwarcia. Musi być także wykonywalny przez użytkownika. Po prostu dodaj ten plik do elementów logowania użytkownika w Preferencjach systemowych.

Skrypt jest wywoływany z ; exitprzyczepioną do końca, abyś mógł zobaczyć i skopiować wyniki przed zamknięciem tego okna przy każdym logowaniu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.