Jak przypiąć okno do innych okien w OS X? [duplikować]


14

Kiedyś korzystałem z aplikacji o nazwie Afloat, która pozwalała mi przypinać okna nad wszystkimi innymi oknami na pulpicie. Jednak w pewnym momencie Afloat przestał być obsługiwany i nie działa z nowszymi wersjami OS X.

Następnie użyłem aplikacji o nazwie Compulsion , która została zainstalowana jako wtyczka SIMBL, ale potem przestała działać w systemie OS X El Capitan.

Czy istnieje sposób, aby jedna z tych aplikacji działała z systemem OS X El Capitan? Czy jest inne rozwiązanie, które mogę wypróbować?


1
W górnej części linku udostępnionego do Compulsion wspomniano, że działa w systemie OS X El Capitan. Czy to dezinformacja?
Luke Taylor

Odpowiedzi:


9

Spróbuj użyć helu . Wykorzystuje „dostosowywalną przezroczystość”, aby utrzymać okno nad innymi oknami. Ponadto nie będzie przechwytywać kliknięć myszą, chyba że tego chcesz.

Na razie obsługuje tylko okno przeglądarki, ale pytanie nie wskazuje, czy jest to wymóg PO, czy nie.


Jest to świetne, jeśli wszystko, co chcesz zrobić, to przeglądać sieć. W przeciwnym razie nie tak bardzo.
Luke Taylor

1
@LukeTaylor, co dokładnie wskazałem w mojej odpowiedzi, więc nie widzę sensu twojego komentarza.
fsb

Przepraszam, nie widziałem tego.
Luke Taylor

1
Świetnie, teraz taki, który pozwala terminalowi także się unosić .... Tęsknię za tą funkcją przechodzącą z KDE!
dorien

2

Sugeruję wypróbowanie kwm https://github.com/koekeishiya/kwm

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​cały zamiar posiadania jednego okna zawsze na wierzchu to czytanie / porównywanie / odniesienie do niego podczas pracy z inną aplikacją.

W tym celu działają znacznie lepiej rozwiązania „żłobionych okien”. Po wypróbowaniu Athethyst https://github.com/ianyh/Amethyst doszedłem do kwm. Uważam, że kwmoferuje lepszy sposób konfiguracji. Opiera się na pliku konfiguracyjnym. Po instalacji, która zajmuje nieco więcej pracy niż Amethyst i po przeczytaniu przykładowego pliku konfiguracyjnego, już czujesz się już poweruserem. Warto więc spróbować.

Uwaga jednak, kiedy zaczynam robić zaawansowaną fantazyjną konfigurację, kwmzaczyna mieć sporo czkawek.


Używałem tego cały czas w KDE, jest przydatny do wszystkiego. Porównywanie dokumentów, ale także oglądanie filmu na górze, posiadanie terminalu zawsze pod ręką lub menedżera plików.
dorien
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.