Próbowałem zainstalować Windows 10 na Macbook Pro; bootcamp wydawał się działać, ale nie mogę uzyskać dostępu do okien


2

Szybka informacja :

  • Mid-2015 Macbook Pro 15 ”
  • Uruchamianie OSX El Capitan
  • Próbowałem zainstalować system Windows 10 Home

Po raz pierwszy próbowałem zainstalować system Windows 10 za pomocą pliku iso, który można pobrać ze strony internetowej Microsoft. Bootcamp nie rozpoznał iso, więc pożyczyłem zewnętrzny napęd DVD, aby w ten sposób stworzyć iso. BC zdołało to rozpoznać i wydawało się, że dobrze przechodzi proces instalacji. Laptop został automatycznie uruchomiony ponownie bez żadnego ostrzeżenia i nie udało się uruchomić ekranu konfiguracji, którego oczekiwałem, a po ponownym uruchomieniu laptopa, aby spróbować ręcznie uruchomić system Windows, nie widziałem partycji BC, która została wykonana jako opcja .


Wróciłem do OSX i sprawdziłem narzędzie dyskowe, aby sprawdzić, czy partycja została utworzona, i na pewno widziałem tam jedną. Jedynym problemem jest to, że wyglądało to tak (zwróć uwagę na pojemność pamięci, dostępną i używaną) .:

enter image description here


Myślałem, że to było dość dziwne, więc kliknąłem na partycję Mac i powróciłem do partycji BC, i to się zmieniło, ale wciąż wydawało się dziwne (zobacz pojemność pamięci, dostępne i używane).

1


Całkowicie nie rozumiem, co się stało i jak mogę to naprawić. Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana.


Jestem zdziwiony, dlaczego byłby to tom FAT; Przyjąłbym NTFS. Nawet nie wiedziałem, że WIn10 zainstaluje się na FAT
Tetsujin

Tak samo się stało. Jakieś rozwiązanie?
markshiz

Odpowiedzi:


1

Wygląda na to, że nadal nie ukończyłeś instalacji Win 10.

  1. Uruchom narzędzie dyskowe i połącz partycję BootCamp z Macintosh HD.
  2. Po zakończeniu spróbuj użyć BootCampa, aby ponownie zainstalować Win 10, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi korzystania z partycji NTFS.

Bootcamp nigdy nie oferował wyboru między FAT a NTFS. Jak można się wybrać?
Tanner
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.