Jak mogę wyłączyć gładzik, gdy moja mysz jest podłączona do Lion?


11

Przez ostatnie kilka godzin mój gładzik zachowywał się strasznie, skakał po całym miejscu i kleił się. Wydaje mi się, że pamiętam, że istnieje opcja wyłączenia gładzika, gdy mysz jest podłączona do poprzednich wersji systemu OS X, ale wydaje się, że nie mogę już znaleźć tej opcji.

Czy taka opcja jest nadal dostępna w Lion?

Odpowiedzi:


11

Na szczęście nadal można wyłączyć gładzik w systemie OS X Lion.

Otwórz Preferencje systemowe, kliknij Uniwersalny dostęp, wybierz Mysz i gładzik i kliknij Opcje gładzika ... na dole. Zaznacz pole wyboru „Ignoruj ​​wbudowany gładzik, gdy obecna jest mysz lub gładzik bezprzewodowy”.

Wyłącz gładzik w OS X Lion


1

Po otwarciu Preferencji systemowych nie otwieraj preferencji gładzika ani myszy, jak pokazano na załączonym zdjęciu.

Spójrz w dół w prawym dolnym rogu na preferencję Universal Access i otwórz ją, aby uzyskać dostęp do większej liczby funkcji zarówno gładzika, jak i myszy, w tym „trwałego” rozwiązania problemów z zablokowaniem / błędem wbudowanego gładzika lub myszy ... zobacz drugie zdjęcie preferencji Universal Access, które obejmują opcję „Ignoruj ​​wbudowany gładzik, jeśli używana jest mysz ...”.

Teraz możesz ćwiczyć nieużywanie taniego lub przestarzałego gładzika na komputerze Mac Book ... a jeśli przypadkowo naciśniesz gładzik lub przycisk kliknięcia myszy na gładziku, nie przestanie on działać tak, jakbyś gładzik już nie istnieje ... taniej niż naprawianie taniego drania!

UNIWERSALNY DOSTĘP Z PREFERENCJI SYSTEMU EKRAN 1 z 2

IGNORUJ WBUDOWANY W SYSTEMIE TRACKPAD, JEŚLI MYSZ WYKORZYSTYWANO OPCJĘ W MENU UNIWERSALNEGO DOSTĘPU 2 z 2

Nie, ale w Preferencjach systemowych: Trackpad dostępna jest opcja „Ignoruj ​​przypadkowe wprowadzanie gładzika”. To pomaga?


Dzięki, ale niestety to nie pomogło. Robiło się coraz gorzej, teraz szarpnie myszą w lewo za każdym razem, gdy piszę po lewej stronie klawiatury. Nic, oprócz całkowitego wyłączenia, może pomóc.
Jeremy Banks,

Spróbuj zresetować PRAM. Na jakim modelu Macintosh jesteś i ile masz lat?

To się udało! Dziękuję Ci! To 15-calowy MacBook Pro, dokładnie w wieku jednego roku.
Jeremy Banks,

W rzeczywistości problem powraca, kiedy wychodzę z komputera. Bah, cieszę się, że mam gwarancję.
Jeremy Banks,

Jeśli masz gwarancję, zabierz ją z powrotem do Apple Store. Prawdopodobnie jest to problem sprzętowy.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.