iMac nie wyłącza się od czasu aktualizacji do OS X 10.11, El Capitan


14

IMac nie wyłącza się normalnie, obracająca się ładowarka jest widoczna i pozostaje w tym stanie, jeśli nie przerwę jej za pomocą przycisku zasilania.

Chcę mieć możliwość normalnego zamknięcia, obecnie muszę użyć przycisku zasilania z tyłu, aby przerwać.

Zauważyłem tutaj kilka postów z tym samym problemem , niestety nie mam wystarczającej liczby „punktów reputacji”, aby skomentować ich wątek. Mój proces pracy został zatrzymany od czasu aktualizacji do systemu OS X 10.11, El Capitan. Adobe InDesign jest okropny i po raz pierwszy od 1988 roku jestem naprawdę rozczarowany Apple.

Sprawdziłem system plików za pomocą Disk Utility.


1
Co chcesz dokładnie zrobić? Czy chcesz zamknąć iMaca, a nie możesz? Jeśli tak, spróbuj wykonać następujące czynności: Terminal> wpisz „sudo shutdown -h now” i sprawdź, czy to działa. Edytuj swoje pytanie i uściśl je.
mgiordi

1
Chcę tylko móc normalnie się wyłączyć, obecnie muszę przerywać, używając przycisku zasilania z tyłu, podpowiedzi w tytule
David Milburn,

Co się stanie, gdy klikniesz Apple Menu> Zamknij?
Arc676,

1
Imac nie wyłącza się normalnie, moduł ładujący jest widoczny i pozostaje w tym stanie, jeśli nie przeszkadzam mu za pomocą przycisku zasilania
David Milburn

1
Już tego próbowałem
David Milburn,

Odpowiedzi:


8

Odkryłem, że wyczyszczenie całej pamięci podręcznej i konserwacji czcionek rozwiązało problem.

rm -rf ~/Library/Caches/*
rm -rf ~/Library/Saved\ Application\ State/*
sudo rm -rf /Library/Caches/*
sudo rm -rf /System/Library/Caches/*
atsutil databases -removeUser
sudo atsutil databases -remove
sudo atsutil server -shutdown
sudo atsutil server -ping
sudo rm -rf /var/folders/*

Uruchom ponownie natychmiast


1
To było jedyne rozwiązanie, które dla mnie zadziałało, dzięki !!
nathanvda

Oznacz jako poprawny?
user2720970,

Nie jestem OP, więc nie mogę :) Mogę tylko głosować, co zrobiłem :)
nathanvda,

To zadziałało dla mnie! Mój system nie chciał się wyłączać podczas aktualizacji do 10.13.12. Wyczyszczenie wszystkich pamięci podręcznych działało. Dzięki!
xinit

4

Miałem również ten problem i spędziłem około godziny na telefonie z Apple. Okazuje się, że wystąpił problem z aplikacją innej firmy.

Po przejściu do Preferencji systemowych > Użytkownicy i grupy>, a następnie do pozycji logowania i usunięcia wszystkich pozycji na liście, mój komputer mógł poprawnie się zamknąć.


3

Jeśli korzystasz z produktów Avid, możesz spróbować usunąć:

/Library/Audio/Plug-Ins/HAL/Avid CoreAudio.plugin/ 

lub

/Library/Audio/Plug-Ins/HAL/Digidesign CoreAudio.plugin/ 

to było przyczyną tego, że trzy nasze komputery nie wyłączyły się po aktualizacji El Capitan. Po usunięciu pierwszego wyłączenia będzie wymagać sudo shutdown -r nowod terminala lub naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania. To rozwiązało dla nas problem wszystkich trzech komputerów.


To rozwiązało również mój problem. Miałem ProTools 9 na komputerze Mac Pro. Usunięcie tej wtyczki naprawiło to. (Planuję uaktualnić ProTools wkrótce, ale od tego czasu najwyraźniej najnowsza wersja nie jest jeszcze certyfikowana dla najnowszego systemu Mac OS). avid.force.com/pkb/articles/download/Pro-Tools-12-5-2-Downloads
David Barrows

Dzieje się tak ze mną z Pro Tools Native na Yosemite, czy ta poprawka dotyczy Nativea? Wszystkie rozwiązania DUC określają to rozwiązanie jako poprawkę HD. Czy muszę także ponownie zainstalować tę podstawową wtyczkę audio? Trochę dziwne wydaje się po prostu usunięcie ...
joe_04_04,

0

Jeśli oczekujesz na aktualizację, być może próbujesz ją zainstalować przed zamknięciem i przeszkadzasz. Sprawdź, czy masz jakieś oczekujące aktualizacje wymagające ponownego uruchomienia. Mac OS X 10.11.1 jest niedostępny i wymaga ponownego uruchomienia z dość długim czasem instalacji.


1
Brak oczekujących aktualizacji, już sprawdziłem
David Milburn,

Czy pozwoliłeś, aby uruchomił się i sprawdził, czy faktycznie się wyłącza i ile czasu to zajmuje? Może to być uruchamianie skryptów czyszczących lub innych przyziemnych zadań.
ArchonOSX,

0

Też miałem ten problem. Nie mogłem zamknąć systemu Apple ani nawet wylogować się. Wszystkie elementy pulpitu i pasek menu znikałyby podczas próby zamknięcia, ale stacja dokująca pozostała, a maszyna nigdy się nie zamknęła. Mógłbym nawet ponownie otworzyć aplikacje w stacji dokującej, z wyjątkiem Findera. Mogłem jednak zamknąć, przechodząc do ekranu logowania i klikając tam ShutDown. Próbowałem wszystkich zwykłych resetów, uruchamianie i wyłączanie w trybie awaryjnym itp.
Po przeczytaniu wszystkich postów, które mogłem znaleźć oraz próbach i błędach, odkryłem, że to moja wina. Usunąłem pliki aplikacji (w moim przypadku CiscoVPN) z dysku twardego, bez procesu odinstalowywania. W końcu zauważyłem, że iMac nadal miał CiscoVPN jako element startowy (menu Apple> Informacje o tym Macu> Raport systemu> Oprogramowanie> Elementy startowe). Miałem szczęście, że strona internetowa Cisco zawierała wyraźne instrukcje usuwania CiscoVPN ze Startupu. Skopiowałem / wkleiłem wiersze z instrukcji Cisco do terminalu, ponownie uruchomiłem komputer, a teraz wyłącza się normalnie i szybko. Pamiętaj, że nie sądzę, aby CiscoVPN miał problem - tak się właśnie stało, że mój iMac szukał go przy starcie i prawdopodobnie nadal go szukał, kiedy próbowałem zamknąć system. Sprawdź więc swoje elementy startowe i upewnij się, że jeśli coś tam jest,


0

Miałem i nadal mam ten sam problem. Coś, co zainstalowałem, wymaga aktualizacji lub zostało uszkodzone i nie mogę ustalić, co to jest. Znalazłem jednak prostą obejście. Aby zamknąć, najpierw zamknij wszystkie otwarte programy. Następnie ZANIM wybierzesz zamknięcie, wybierz Finder „WYMUSZ SIĘ WYJŚĆ”. Kiedy Finder zacznie się od nowa, powinieneś być w stanie zamknąć się jak zwykle bez konieczności przytrzymywania klawisza zasilania (tak jak ja od miesięcy!) Powodzenia Tony


-1

Miałem ten problem z dwoma iMacami w pracy od czasu aktualizacji. Dziwnie, żaden z macbooków w biurze nie wydaje się tego wykazywać.

Jedynym rozwiązaniem / obejściem, które znalazłem, jest upewnienie się, że kosz jest pusty przed zamknięciem. Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego to dla mnie działa, ale po prostu działa.

Mam nadzieję że to pomoże...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.