Co to jest „objawy” i dlaczego czasami wykorzystuje 60% procesora mojego komputera iMac?


11

Na moim komputerze iMac z uruchomionym El Capitan istnieje proces systemowy o nazwie „Symptomy”, który nieustannie odbija się od około 20% do 60% zasobów procesora na moim komputerze iMac.

To ucieka /usr/libexec/symptomsd. Istnieje prywatna platforma ładowana przez nią, /System/Library/PrivateFrameworks/Symptoms.frameworkktóra sama zawiera inne struktury o nazwie:

  • ManagedEvent.framework
  • SymptomAnalytics.framework
  • SymptomEvaluator.framework
  • SymptomPresentationFeed.framework
  • SymptomPresentationLite.framework
  • SymptomReporter.framework

Wygląda na to, że niewiele zapisuje w plikach dziennika systemu. W rzeczywistości jedynym istotnym komunikatem w „Wszystkich wiadomościach” na komputerze iMac jest:

syslogd [46]: Uwaga dotycząca konfiguracji: Moduł ASL „com.apple.networking.symptoms” twierdzi, że wybrane wiadomości. Te komunikaty mogą nie pojawiać się w standardowych plikach dziennika systemu lub w bazie danych ASL.

Istnieje plik preferencji, /private/etc/asl/com.apple.networking.symptomsktóry wydaje się wskazywać, że dzienniki powinny być zapisywane, /Library/Logs/CrashReporter/com.apple.networking.symptoms.logale ten plik nawet nie istnieje na moim komputerze iMac.

Próbowałem obserwować, jak to działa z narzędziami takimi jak, fs_usageale nie otrzymuję zbyt wielu przydatnych informacji, tylko wiele żądań „ioctl”. Próbowałem ręcznie zabić i uruchomić go ponownie, i wydaje się, że sprawdza wszystkie aplikacje zainstalowane na moim komputerze iMac, a następnie wracam do tworzenia wielu żądań „ioctl”.

Przeszukując w Google wszystko, co udało mi się ustalić, to to, że wydaje się, że jest to jedna z tych rzeczy, które są wspólne dla OSX i iOS. Nigdzie jednak nie ma informacji o tym, co faktycznie robi.

Czy ktoś ma pojęcie o tym, do czego służy ten proces, lub wie, gdzie on jest udokumentowany?


1
Jak dotąd niezła analiza, nie próbowałem demontować programu, ale powinieneś uruchomić sysdiagnose symptomsi być może zgłosić błąd / informację zwrotną do Apple. Nie widziałem jeszcze, że zachowywał się źle w żadnym systemie, ale sprawdziłbym resztę logów systemowych, ponieważ rozumiem, że dotyczy to raportowania awarii, informacji zwrotnej oraz agregacji / gromadzenia logów w celu poprawy OS X.
bmike

Widzę podobne objawy: duże obciążenie procesora przez „symptdd”. Zauważyłem również, że „mDNSResponder” ma duże obciążenie procesora (około 50%). Żądania DNS były bardzo wolne, a system ogólnie czuł się powolny. Reaktywność wróciła po tym, jak zabiłem (Force Quit) „objawy”. W szczególności „objawy” nie odradzały się automatycznie. Z ciekawości korzystasz z VirtualBox? System: OS X 10.11.4
Daniel

@Daniel W przeszłości korzystałem z VirtualBox, ale nie na zagrożonej maszynie.
Alistair McMillan

Odpowiedzi:


1

Mam iMaca i miałem ten sam problem. Wygląda na błąd w Mac OS X.

W moim przypadku miałem włączony Ethernet i Wi-Fi dla mojego iMaca. Wyłączenie Ethernetu System Preferences > Network, utrzymanie Wifi jako jedynego połączenia, całkowicie zapobiega problemowi. Teraz symptomsdzużywa około 0,2 ~ 0,3% obciążenia procesora, jak powinno.

Zacząłem doświadczać dopiero niedawno po aktualizacji do Mac OS X 10.11.1. Myślę, że to błąd wprowadzony niedawno.


Dziękuję za poświęcony czas na odpowiedź. Próbowałem tego, ale to nie miało znaczenia. :(
Alistair McMillan,

0

Symptomy działa jako część struktury CrashReportor.


W systemie OS X nie ma „CrashReporter.framework”. Czy masz na myśli „CrashReporterSupport.framework”?
Alistair McMillan

0

Mam ten sam problem z symptomatycznym procesem jedzenia procesora (opóźnienia myszy i tak dalej), kiedy mój Mac łączył się z siecią LAN (piorun 2 dongle) i działającą siłą transmisji.

Wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie tego problemu, nie wiem, czy to działa - goto ustawienia sieci, wybierz połączenie LAN, goto zaawansowane, wybierz kartę sprzętu, a następnie skonfiguruj ręcznie, zmień dupleks na „pełny dupleks, kontrola przepływu ”, inne rzeczy pozostawiają bez zmian (moja jest włączona„ speed-1000baseT ”/„ mtu-standard 1500 ”/ AVB).

Mam nadzieję że to pomoże.


-2

Jak dotąd nie udało mi się znaleźć żadnych rozstrzygających informacji na temat symptomu.

I nie do końca pewny co do mojej poprawki, ale wyłączenie firewalla i tak wydawało mi się złagodzić problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.