Monitorować resetowanie za pomocą OWC Thunderbolt 2 Dock?


1

Niedawno dostałem OWC Thunderbolt 2 Dock i podpinam do niego monitory. Mam Display Port do MiniDisplay Port idący od monitora do stacji dokującej, jeden kabel piorunowy przechodzi od stacji dokującej do Macbooka Pro, a jeden Display Display do portu MiniDisplay przechodzi z drugiego monitora do MBP.

Od czasu do czasu monitor podłączony do stacji dokującej po prostu „resetuje się” lub rozłącza, a następnie łączy ponownie. Wszystko, co miałem na tym monitorze, przechodzi na główny ekran laptopa, a następnie monitor pojawia się ponownie.

Sprawdziłem światła / połączenia i nie ma wyłączenia zasilania stacji dokującej. Czy ktoś jeszcze tego doświadczył lub zna rozwiązanie?

AKTUALIZACJA: Po zmianie portów z monitorami to samo dzieje się z drugim monitorem w Docku. Dzieje się tak również z HDMI do stacji dokującej (dlatego właśnie wybrałem DisplayPort -> miniDisplayPort).


Nie mam tego doku, ale możesz sprawdzić, czy jest to znana wada, którą OWC może naprawić lub zastąpić. Czy dzieje się tak również z portem HDMI (jeśli monitor ma port HDMI) i czy dzieje się tak w przypadku obu monitorów? (Co się stanie, gdy przełączysz monitory? Czy ten podłączony do stacji dokującej wciąż się czasem resetuje?)
CajunLuke

Mam ten sam problem. Ale kiedy przełączę się na Wi-Fi, wszystko idzie dobrze, stacja dokująca pozostaje aktywna tak, jak powinna. Myślę więc, że czkawka sieciowa na porcie Ethernet powoduje restart stacji dokującej TB2.

Mam ten sam problem z 30-calowym kinem i dużą ilością dysku twardego podłączonego do stacji dokującej. Używam macbook pro retina z dwoma portami piorunów, więc po przełączeniu dużego monitora na drugi port bezpośrednio na komputerze Mac monitor nie resetuje się sam. zewnętrzny HDD nadal tak robi, a ten przechodzi bezpośrednio przez stację dokującą :(
Bonyo Bonev

Po dwóch latach szaleństwa cieszę się, że nie wariuję. Mam interfejs audio podłączony do stacji dokującej owc thunderbolt 2 i mam również sporadyczne problemy.
Maj Jam

Odpowiedzi:


2

22 stycznia 2016: Miałem podobny problem (przerywany monitor i odłączenie dysku twardego) i zadzwoniłem do OWC HelpDesk. Technik OWC powiedział, że problem dotyczy sterownika Mac Thunderbolt, a nie Docka, a rozwiązaniem jest zresetowanie PRAM / NVRAM: https://support.apple.com/en-us/HT204063 Od czasu zresetowania PRAM / NVRAM, przerywany resetowanie ekranu i dysku zostały zatrzymane. Trzymam kciuki.

30 stycznia 2016 r .: Ponownie uruchomiono odłączanie monitora / dysku :-(

9 lutego 2016: Pracował bezbłędnie przez ostatnie 10 dni po kolejnym resecie NVRAM. Chciałbym trochę lepiej zrozumieć problem, co go powoduje i dlaczego ustępuje po zresetowaniu pamięci NVRAM?


2

Mam stację dokującą OWC Thunderbolt 2 i korzystałem z niej przez ponad rok z MacBookiem Pro 2011, Thunderbolt Display i monitorem HP bez żadnych problemów. Podłączyłem wyświetlacz Thunderbolt do mojego MacBooka Pro, a następnie podłączyłem stację dokującą do wyświetlacza Thunderbolt za pomocą kabla Thunderbolt. Monitor HP został podłączony do stacji dokującej Thunderbolt przez HDMI. Ta konfiguracja pozwoliła mi używać zarówno zewnętrznych wyświetlaczy, jak i wyświetlacza mojego MacBooka Pro.

Niedawno wymieniłem MacBooka Pro na 2011 iMac 21.5. Podłączono wszystko w ten sam sposób - iMac do Thunderbolt Display, Thunderbolt Display do Dock, HDMI od Dock do HP Monitor. Wszystko działa, przynajmniej przez kilka minut, potem monitor HP robi się ciemny, a ja wszystkie dyski podłączone do stacji dokującej odłączają się. Czasami natychmiast się ponownie łączą, a następnie rozłączają, aby powiadomienia nie nadążały.

Próbowałem zresetować pamięć NVRAM, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Odkryłem jednak, że odłączenie kabla HDMI łączącego monitor HP i wyciągnięcie go z pętli pozwala na perfekcyjne działanie. Brak przerywanego dysku i Thunderbolt się rozłącza). Jestem zagubiony. Niekoniecznie potrzebuję trzech ekranów, ale byłoby fajnie. Nie rozumiem, dlaczego konfiguracja działała z MacBookiem Pro, ale nie z komputerem iMac.


0

Mam teorię, że stacja dokująca OWC TB2 jest okresowo poddawana cyklom zasilania. Nie wiem, czy to z powodu wadliwego zasilacza, ale mój zachowuje się w ten sposób. Wszystko z tym związane szybko się rozłącza i ponownie łączy, co prowadzi mnie do tej teorii.


0

Oto, co mówi instrukcja dotycząca wyświetlaczy:

„Jeśli podłączasz tylko jeden monitor do stacji dokującej, możesz to zrobić za pomocą następujących typów połączeń: Thunderbolt, Mini Displayport, HDMI. JEDNAK, jeśli zamierzasz podłączyć dwa ekrany jednocześnie, MUSISZ UŻYWAĆ ZARÓWNO natywnego wyświetlacza Thunderbolt, jak i natywny wyświetlacz HDMI. Inne kombinacje lub adaptery nie będą działać. ”

Podłączyłem stację dokującą do iMaca 5K z systemem 10.11.1 i w ciągu 30 sekund ... panika jądra. Przed podłączeniem stacji dokującej system operacyjny miał problem z USB3.

Najnowsza aktualizacja 10.11.4 naprawiła ten problem:
„• Naprawiono problem, który powodował rozłączanie urządzeń audio USB”.

Po aktualizacji systemu operacyjnego i zmianie źródła zasilania stacji dokującej wreszcie gra się ładnie.

Zasilacz, którego używam, pochodzi z dysku twardego Lacie, 12 V 1,5 A. Zasilacz dostarczony z dokiem to 12 V 6,0a. Być może 6.0a powoduje reset stacji dokującej.

Mam nadzieję że to pomoże.


Natężenie prądu na zasilaczu nie jest tym, co pcha, ale maksymalne obciążenie będzie w stanie wyciągnąć. Zmiana wartości 6A na 1,5A ograniczy liczbę urządzeń peryferyjnych, które można podłączyć do stacji dokującej i może spowodować uszkodzenie zasilacza i / lub stacji dokującej. W przypadku opisanym powyżej Twój zasilacz nie ma nic wspólnego z tym problemem.
Allan,

@ Allan, jeśli zasilacz miał wadę, przejście na inny zasilacz mogło rozwiązać problem. nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli stacja spodziewa się, że będzie w stanie pobrać do sześciu wzmacniaczy. ale nie wykluczałbym złego zasilania.
worc,

0

Spróbuj odsunąć router Wi-Fi od stacji dokującej, jak to możliwe. Twój telefon komórkowy w pobliżu stacji dokującej podczas połączenia może również spowodować uszkodzenie. Te dwa proste rozwiązania pozwalają mi pracować bez nerwów przez ostatnie 2 miesiące.


0

Zrezygnowałem z tego jakiś czas temu, ale ostatnio musiałem przenieść się na dysk USB do Time Machine i ponownie go włączyć. Wygląda na to, że problem występuje tylko wtedy, gdy podłączony jest zarówno 30-calowy wyświetlacz kinowy, jak i dysk USB. Jeśli wyjmę wyświetlacz i odłączę go od prądu, napędy działają poprawnie. Powinienem był go przetestować przez dłuższy czas, ale jak dotąd użyj obu w następującej kolejności: stacja dokująca MacBook Pro Tunderbolt-OWC, a następnie kino USB 3 i 30 "są podłączone do stacji dokującej.

W moim przypadku nie ma znaczenia, czy monitor jest podłączony bezpośrednio do mojego laptopa, czy nie.


0

Miałem te same problemy, co ty. Okazało się, że sterownik obsługi dźwięku Ambrosia dla Snapz Pro X powodował, że system czasami wyrzucał stację dokującą. Po usunięciu był dobry już od tygodnia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.