Jak przełączyć czcionkę na poprzednią w El Capitan?


1

Czcionka zmieniła się w El Capitan iw konsekwencji w niektórych moich programach czcionka jest wyłączona z ekranu lub odcięta. Jak zmienić czcionkę z powrotem na poprzednią, przed El Capitan?

Przykłady:

Okno dialogowe Właściwości projektu Eclipse
From Eclipse Properties Dialog

Okno dialogowe Znajdź Eclipse
Eclipse Find Dialog

Menu kontekstowe Firefoksa
From Firefox Context Menu


1
Ciekawy… Nowy San Francisco czcionka miała mieć taki sam rozmiar jak poprzednia czcionka systemowa, aby uniknąć tego problemu. Czy możesz wymienić niektóre z aplikacji mających problem i opublikować zrzuty ekranu? Tak przy okazji, Apple to zapewnia Prezentacja WWDC o tej nowej rodzinie czcionek systemowych dla zainteresowanych szczegółami technicznymi.
Basil Bourque

Następnym razem, gdy go spotkam, zrobię kilka zrzutów ekranu i opublikuję je ponownie. Również dzięki za szczegółowe linki!
1.21 gigawatts

Dodałem kilka zrzutów ekranu. Dodam więcej, gdy ich spotkam. BTW lubię czcionkę.
1.21 gigawatts

Odpowiedzi:


4

Możesz spróbować zainstalować aplikację innej firmy o nazwie TinkerTool .

TinkerTool to aplikacja, która zapewnia dostęp do dodatkowych ustawień preferencji, które Apple wbudowała w OS X. Pozwala to na aktywację ukrytych funkcji w systemie operacyjnym i niektórych aplikacjach dostarczonych z systemem. Możesz pobrać produkt bezpłatnie.

Nowe dostępne opcje znajdziesz w Preferencjach systemowych, dzięki czemu możesz zmienić czcionkę w Czcionka zakładka jak na rysunku poniżej:

enter image description here


To wygląda niesamowicie. Wygląda na to, że istnieje wiele ustawień czcionki systemowej. Wydaje się, że problemy z wyrównaniem występują w oknach dialogowych i oknach podręcznych, ale nie jestem w 100% pewien. Ponieważ każdy z nich jest specyficzny dla obszaru systemu operacyjnego, być może jedno z tych ustawień naprawi to na całej powierzchni. Dzięki
1.21 gigawatts
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.