Mac book Air Nie uruchamia się bez podłączonej ładowarki


0

Kiedy zamykam wieko mojego macbooka, nie uruchamia się on po ponownym otwarciu wieka. Akumulator jest w 100% naładowany, uruchamia się dopiero po podłączeniu ładowarki i ładowanie trwa 3-4 minuty, zanim zacznie się ładować.

Używałem kompatybilnej ładowarki przez kilka miesięcy, co prawdopodobnie spowodowało ten problem.

Odpowiedzi:


1

Kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu i przejdź do: Informacje o tym komputerze Mac -> Raport systemu -> Zasilanie i sprawdź stan baterii. Jeśli bateria jest normalna, sprawdź, czy komputer faktycznie śpi po zamknięciu pokrywy.

Zresetuj SMC i PRAM. https://support.apple.com/en-us/HT201295 https://support.apple.com/en-us/HT204063

Aby upewnić się, że nie jest to problem z oprogramowaniem, uruchomiłbym system z zewnętrznego USB z zainstalowanym czystym systemem operacyjnym. I przetestuj to z tym.

Jeśli wszystkie te kroki zawiodą, przyniosę je do sklepu Apple, aby przeprowadziły diagnostykę sprzętu (to nic nie kosztuje, wystarczy umówić się na spotkanie w barze Genius).

Mam nadzieję, że SMC to naprawi. Jeśli nie, brzmi to jak problem z baterią. Ta „kompatybilna” ładowarka, czy to Apple? Niektóre tanie repliki z serwisu eBay nie są dobre. Mam nadzieję, że nie jest to awaria dystrybucji zasilania płyty logicznej, którą można naprawić, ale jest to raczej problem z chipsetem. Układ musiałby zostać wymieniony / przeprogramowany. W Apple zmieniają całą płytkę, a nie tylko układ, więc poczekaj na naprawienie go razem (chyba że nadal masz Apple Care) i sprawdź lokalne i internetowe sklepy z naprawą tablic logicznych.

Mam nadzieję, że to pomoże!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.